4 Kasım 2013 Pazartesi

Sevgili Google; Seninle Bir Daha Başını Açıp da Kirlenmemek Hakkında...

   
 Sevgili Google; seninle 'bir daha başını açıp da kirlenmemek' felsefesi hakkında konuşmak istiyorum. Canımızdan aziz milletvekillerimizden birinin böyle bir laf ettiğini duydum ve Allah seni inandırsın hiç şaşırmadım. İstisnalar dışında elbette;erkek ve kadın  milletvekillerimizin tam bir tencere kapak şeysiyle birbirini bulduğunu ve son derecede uyumlu bir bütünlük sergilediklerini düşünüyorum. Yalnız; bu lafı eden bayan benim vekilim falan değil ve de olamaz. Onun bir milletvekili olmasını eşşek gibi de hazmetmek durumundayım ama bir sözüyle canımı kurtarabilecek olsa o kafayla benim hayatıma müdahale etmesini istemem. Her ne demek istemiş olursa olsun; ister böyle bir cümlenin akla getirdiği şeyi, ister başka bir şeyi kastetmiş olsun kendisi benim için matah bir kadın modeli değildir. Ben de onun için değilimdir, olmak da istemem.

                                                           

Makam mevki sahibi olup da ağzından çıkanı kulağı duymayan insanlar tarafından yönetilmekten usandım. Bu memleketin insanlarına kaba söylemlerle hitap edebileceğine inandıkça kabalaşan ve kabalaştıkça da insanların daha iyi şeylere ve insanlara layık kişiler hale gelme sürecini uzatan insanlar tarafından yönetilmekten usandım.Din mevzularının insanların yumuşak karnı olduğunu bilen ve o yumuşak karna bastıkça basan insanlardan usandım.

Sevgili Google; puta tapanlar dahil herkesin inancına saygı duyanlar sınıfındanım çok afedersin Kim neye inanarak mutlu oluyorsa ona inanır, beni hiç ırgalamaz. Ve de en çok; tam olarak böyle düşünen insanlar tarafından yönetilmeyi isterdim; insanları neye inandıklarına göre değil de nasıl davrandıklarına, nasıl insanlar olduklarına göre değerlendiren insanlarsan. 'Her taraf İslamiyet olsun' kafasındakiler arasında çok cahil, çok merhametsiz insanlar var, çok korkunç insanlar da var. Her taraf İslamiyet olsun diye can yakabilecek, kan dökebilecek insanlar var; düşünebiliyor musun? Ayrıca dini inancı sadece görünüme indirgemek ve davranışlarda alabildiğine ilkesiz ve sahtekarca davranıp bunu dindar insan kılıfıyla örtmek kadar iğrenç bir şey de yok; nokta. . 'Bir daha başını açıp da kirlenmemek' kafası nasıl bir kafaysa beni öyle bir kafaya sahip olmaktan korumasını Allah'tan bütün samimiyetimle niyaz ederim; öyle bir beyne daha doğrusu. İşte bunun için isterim ki din işleri devlet işlerine; asla ve katiyen karışamasın. Çünkü bu ne demektir; işte böyle bir kafa, dejenere bir hayatı olan bir kadının tecavüze uğramasını tecavüz olarak kabul etmeyecek ve duruşmaya seccadesiyle gelen tecavüz sanığının cezasını iyi halden iyi halden dolayı indirecek. Bastığı seccadeyi kirletecek tabiatta bir insanı, bir seccadesi olduğu ve onun üstünde namaz kıldığı için, namaz kılmayan bir insandan daha üstün sayacak. Çok fena bir şey.

                             

  Kadın haklarını güvence altına almak için düşünebildiği tek şey kadınları kapatmak, hayatlarını kısıtlamak, ayrı taşıt araçlarında veya plajlarda veya okullarda okutmak olan zihniyetten de usandım sevgili Google. Kocası kendisini aldatınca adamın sevgilisine hakaretler eden ve o kötü kadın olmasa erkeğinin bu yollara sapmayacağına inanan kadınlardan da usandım. Kadınların içinde çatır çatır şiddet gördüğü ailelerin aile birliğini korumaya çalışan zihniyetten, 'erkektir yapar' kafasından, 'dişi köpek kuyruk sallamasa arkadaş da şeyttirmezdi' mantığıyla erkeklere gelen genel aflardan, hepsinden, alayından usandım. Aynı dinden olup da birbirini paralayan insanların inanma biçiminden, insanları apaçık bir biçimde ayıran siyasetçilerden, ama en çok, en fazla; en büyük günahları işleyip de durmadan 'Allah' diyebilenlerden. Tanrı'm; sana bütün samimiyetimle inanıyorum. Beni ve benim gibileri 'bir daha başını açıp da kirlenmemek' kafasında olanlardan koru. Amin.                                                       

                                                 Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...