23 Mart 2014 Pazar

Çiçekli Blazer Modelleri


Blazer ceketlerin kullanım alanı klasik ceketlerden daha geniş; klasik bir ceket kot pantolonla, şort veya mini etekle giyilmez-giymenizi kimse engelleyemez ama hoş olmaz yani; blazerlerle ise kıyafetinizdeki diğer unsurları değiştirerek şık kombinler de, spor kombinler de yapabilirsiniz. Çiçekli blazer ceket modelleri bahar aylarında, serin yaz gecelerinde kıyafetlerin üstüne giymek için güzel ve neşeli bir alternatif teşkil ediyor. Ceketin ön planda olduğu bir kombin yaratmak istiyorsanız tepeden tırnağa aynı renkte giyinip üstünüze çiçekli bir blazer alabilirsiniz. Ekleyeceğim resimde model simsiyah giyinmiş ve üstüne güzel bir beyaz-siyah blazer almış. Bu kombin siyah veya beyaz ayakkabılarla güzel olur, bir de kırmızı çanta-ayakkabıyla tamamlanabilir sanırım. Fakat ceketiniz başka bir renkte de olabilir tabii, daha canlı bir şey olabilir; o zaman da siyah ayakkabı veya ceketin baskın renklerinden biriyle uyuşan bir ayakkabı giyilebilir.


Zara çiçekli blazer modellerinden biriyle tamamlanmış güzel bir kıyafet buldum, ona da bir göz atın sayın on yüz binlerce ziyaretçilerim. Bunu da söyleye söyleye oldurucam bir gün herhalde. Söyleye söyleye lafın gelişi; öyle olmuyor bu işler, periyodik olarak özgün içerikler yazıp eklemek lazım, onu da yapıcam, hatta yapıyorum. Başka şeyler de yapmak lazım, onlara da yetişmeye çalışıyorum; sosyal medya optimizasyonu falan. Başkaları için yazan bir özgün makale yazarı olmaktan çıkmaya başladım yavaş yavaş, kendi siteme ve bloglarıma yoğunlaşıcam daha çok bu ara, onları zenginleştiricem. Neyse, kombinimizi sergileyelim artık. Sarı bir tişört ve kot şort giymiş arkadaş, tişörtünün renginde bir de çanta takmış ve koyu renkli bir çiçek desenli blazer almış hepsinin üstüne. Güzel olmuş, cıvıl cıvıl, keyifli, enerjik.


Çiçekli blazer ceket modelleriyle ofis kıyafetleri oluşturabilir, parti kıyafetleri yaratabilir, günlük kıyafetlerinizi tamamlayabilirsiniz; hangisi lazımsa. Mesele diğer parçaları ortama göre ayarlamakta; sinemaya giderken kot pantolonla giyersiniz de ofise giderken kumaş pantolon veya kalem etek üzerine giyersiniz mesela. Düz renkli şık bir elbisenin üstüne giyersiniz de arkadaşınızın nikahına gidersiniz, mini etekle kombinleyip bir arkadaş toplantısına gidersiniz vs. 
Bir düz renk, bir de floral desenli blazer asılı olsa gardırbonuzda yeter; bir sürü kombin yapılır bunlarla. Birkaç da yakıştırma önerisi ekleyelim; kalçalarınız genişse blazer ceket seçerken kalçaları örtecek uzunluktaki modellere yönelmeniz tavsiye ediliyor. Minyon tipliyseniz ve blazeri pantolonla giyecekseniz ceketin boyu pantolonun başladığı yerde bitmeliymiş. Göbeği olanların smokin ceketi tarzında ve önü düğmeli modelleri seçmesi tavsiye ediliyor. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

İkizler Burcu Kadını - Yengeç Burcu Erkeği İlişkisi

İkizler ve Yengeç  ilişkisinde  birtakım dalgalanmalar ve pürüzler olabilir ama özellikle İkizler burcu kadını - Yengeç burcu erkeği ber...