22 Nisan 2014 Salı

Gotik Elbise Modelleri

Gotik giyim tarzı kendine özgü kuralları olan; kalın tabanlı botlar, çizmeler ve yine kendine özgü takılarla desteklenen bir tarz. Gotik elbise modelleri çoğunlukla ve esas olarak siyah oluyor-olmalı, fakat bazen işin içine mor ve bordo tonları da karışabiliyor. Ana materyallerin dantel, deri ve tül olduğu kıyafetler gotik aksesuarlar ile tamamlanıyor ki onlar da elbiseler kadar gösterişli parçalar. Gotik tarzının belli başlı takılarını açık yakalı kıyafetlere çok yakışan tasma kolye modelleri, ucundan çeşitli parçaların sarktığı kat kat kolyeler, deri malzemeli ve zımbalı bileklikler, şahmeran modelleri, örgü veya sallantılı bileklikler, sallantılı veya kulağın bir kısmını saran orijinal küpeler ve çoğunun üstünde kuru kafa figürü olan gösterişli, kalın yüzükler olarak sıralayabiliriz.

Şimdi de içine az miktarda bordo karışmış gotik tarzı uzun, siyah, İspanyol kollu bir kare yaka elbise modeli takdim ediciim.
Gotik elbise modelleri büyük oranda, hatta neredeyse tamamiyle eski dönemlerin elbiselerine benziyor. Bir kısmında kloş etekli vintage elbise modellerinin havası var; yani vücudu bele kadar sarıyorlar, ondan sonra etekleri hareketleniyor. Aralarında uzun elbiseler de, kısa olanları da var; bir kısmı da asimetrik kesimli. Bir çok modelde etekler fırfırlı. Yalnız, o tasma kolyelerin bazıları hakkaten çok hoş ve yaka biraz açık olduğunda müthiş görünüyorlar.

Gotik makyaj diye bir mevzu var bir de. Bunun orijinal hali günlük kullanım için uygun değil, teniniz açık renk değilse oldukça açık renkli bir baz uygulamanız ve onun üstüne siyah ağırlıklı bir makyaj yapmanız gerekiyor. Gotik tarz göz makyajında kuyruklar ve gölgeler uygulanıyor, bazen yüze makyajla veya başka bir biçimde ek figürler iliştiriliyor. Siyah ruj tarzın ruhuna gayet uygun görünse de pek hoş bir seçim değil, mat görünümlü kırmızı bir ruj daha iyi sonuç veriyor.

Şimdi de gotik tarzında bir mini elbise örneği verelim:
Neskafe? Ben yazıyı bitirince alıcam. Sona erdirmeye de karar vermiş bulunuyorum zaten, görselleri ekleyip etiketleri yazdık mı tamamdır. Bir de etiketleri 'yerleşim' sekmesinden belirtmem lazım tabii. 5 dakikaya tamamdır, sonra yazı sizin. Güle güle okuyun.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

35 Profesyonel Salon Dekorasyonu Örneği

"Bugün ne yazsam?" sorusuna içimdeki ses " Salon dekorasyonu konulu bir şey yaz istersen" diye cevap verdi, ben de ...