8 Nisan 2014 Salı

Keten Takım Elbise Modelleri


Mevsim itibarıyla yazlık erkek kombinleri konusunda bir şeyler yazmaya meyilliyim, keten takım elbise modelleri de bu konsepte gayet uyuyor. Fakat şunu söylemek lazım; kolay kolay kırışıp buruşmayan, dayanıklı, dört mevsim giyilebilen bir takım elbise istiyorsanız yünlü kumaştan olanlarını tercih edeceksiniz. Keten takımlar sadece yaz sezonunda giyilebilir ve kolayca buruşmak gibi bir dezavantajları var. Fakat bir de güzel görünüyorlar ki. Konuma resim seçmek için bir dolu görseli gözden geçirdim, ordan biliyorum. Bu takımlar bütün gün bööle jilet gibi görünmesini gerektiren bir iş ortamı olan erkekler için kullanışlı olmayabilir. Ama günlük hayatta ve bazı iş yerlerinde gayet de güzel gider sanırım. Bakınız şimdi yandaki bej takım elbise modeline; o ince çizgili gömlekle ve gömleği tamamlayan kemerle çok güzel durmuyor mu? Arkadaş ayağına da kahve tonunda ayakkabılar giymiştir herhalde. Çok koyu renk olmadıklarını umuyorum, fazla koyu kahve bütünlüğü bozar sanki.


Yanda keten kumaşla tasarlanmış bir siyah takım elbise modeli görüyorsunuz. Blazer ceket modellerinin avantajı keten takımlar için de söz konusu; bunlarla da klasik, resmi takımlarla yapamayacağınız böyle rahat kombinler yapabilirsiniz. Modelimiz baştan aşağıya siyahlara bürünmeyi tercih etmiş; içinde bir siyah tişört, ayaklarında da siyah spor ayakkabılar var. Daha renkli bir kombin de yapılabilir bu takımla tabii, içine gri tişört de giyilebilir mesela, ayakkabılar gri olabilir, çizgili tişört giyilebilir, gömlek giyilebilir.Bakınız, saat siyah; öyle olması lazım. Kahverengi kayışlı bir saat takılsa bozar bu hoşluğu. Kombinin tek açık renkli unsuru cepteki mendil, gayet de güzel olmuş; iyi duruyor ve dikkat çekiyor.

Soldaki mavi takım elbise kombininde kemer ve ayakkabının aynı renkte olması kuralı ihlal edilmiş ama görünüm iyi yine de. Belki kıyafette beyaz renkli unsurlar da olduğu içindir. Bir dükkanda, kendi dükkanınızda veya ofisinizde çalışıyorsunuz diyelim; yaz aylarında böyle bir keten takım elbise gitmez mi, gider sanki. Bu 'gider-gitmez' mevzusuna hep ketenin buruşması üzerinden takılıyorum. Aslında buruşması kumaşın özelliği-sizin özensizliğiniz değil; bu yüzden ketenin kırışması göze batan bir şey  değildir. Keten insana serinlik ve ferahlık hissi veren bir kumaştır, ben severim. Bu arada; erkeklerin yaz aylarında gri ve açık lacivert tonunda takım elbiseler giymeleri tavsiye ediliyor. Siyah takımlar daha çok şık giyinmenizi gerektiren geceler, kokteyl partileri ve önemli toplantılar için öneriliyor. 

Takım elbisenizin düzgün durmasının cekete bağlı olduğunu unutmayın ve takım elbise seçerken ceketin omuzlarınıza tam oturmasına dikkat edin.Boyunuz kısaysa tek düğmeli takımları tercih edin. Ceketin arkası yırtmaçlıysa düğmeler kapalıyken yırtmacın açılmaması lazım. Göbekliyseniz dört düğmeli ceketler göbeği gizlemek açısından uygundur. İdeal ceket boyunu tespit etmek için şu testi yapabilirsiniz; ayakta durun ve parmaklarınızı avucunuza doğru kıvırın. Bu pozisyonda parmak uçlarınızın ceketin ucuna değmesi lazım. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

255 Fotoğrafla Ev Dekorasyonu Fikirleri (Chango & Co)

Bloga bir süre için sıklıkla dekorasyon konulu yazılar yazmaya karar verdim. Dünya tasarımcılarla dolu ve çok hoş, çok etkileyici şeyl...