21 Nisan 2014 Pazartesi

Pronovias 2014 Gelinlik Modelleri / Pronovias Dreams 2014


Tanıştırayım; ziyaretçi-Ordelia, Ordelia-ziyaretçi. Ordelia Pronovias 2014 gelinlik modelleri koleksiyonundan bir gelinlik oluyor sayın ziyaretçi. Kendisinin içinde bulunduğu koleksiyonun adı Pronovias Dreams 2014. Bir tek omuz gelinlik modeli olan Ordelia'nın verevli drapeleri ve omzuyla yan taraflarında değerli taş işlemeleri var. Tül fırfırlarla bezenmiş olan etekleri kalçaya oturuyor. Hakkaten güzel gelinlik ama de mi? Ordelia; göster bakayım modelini ablalara...diyesim geldi kendisine böyle ismiyle hitap ettikten sonra. Veya şöyle bir cümlede kurabilirdim: Bu Ordelia var ya, ablası; vallahi beni çok üzüyor. Bi rahat durmuyor ki drapelerini dikeyim. (:


Pronovias gelinlik modelleri arasından seçtiğimiz ikinci parça modern çizgileri olan bir balık etek gelinlik modeli. Gelinliğin yakası kalp şeklinde olan korsajı beyaz tüylerle süslenmiş. Modelin vücudu saran üst kısmı floral dantel süslemeleriyle, eteği de volanlarıyla göz kamaştırıyor.


Şimdi de tül ve naylon fırfırlı kabarık etekleriyle çok havalı duran, straplez yakalı korsaj kısmı taş işlemeli dantelden yapılmış bir prenses gelinlik modeli geliyor. Kendisinin ismi Leante. Leante'nin anne babası aslında bir erkek çocukları olmasını ve ismini de Leonardo koymayı istiyorlarmış. İkisinin babalarının ismi de Carlos'muş çünkü ve ikisi de büyük babalarını hiç sevmezlermiş. 'Oğlumuzun ismi Carlos olmasın da ne olursa olsun' diyerekten Leonardo'da fikir birliğine varmışlar. Bunlar Leonardo'yu beklerken bir kız gelmesin mi dünyaya? Biraz bozulmuşlar ama mahzun olmasın diye bebeğe belli etmemişler duygularını. İsmini de düşündükleri erkek ismine biraz yakın olsun diye Leante koymuşlar. Tamam daha fazla saçmalamadan resimleri ekliyorum.

Pronovias 2014 gelinlik modelleri koleksiyonundan seçtiğim diğer resimler gelecek az sonra. Güzel bir askılı gelinlik modeli var mesela, ismi Oleiro. Oleiro'nun hikayesi de şöyle; 1700'lü yıllarda Normandiya'da yaşayan kötü kalpli bir kontes varmış. Kontes bir gün...tamam sustum. (:
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Cildi Aydınlatan Akne Karşıtı Papaya, Bal ve Limon Maskesi

Cildi aydınlatan akne karşıtı papaya, bal ve limon maskesi aynalarda parlak, kusursuz bir cilt görmenize yardımcı olur. Yara izlerini ...