27 Eylül 2014 Cumartesi

Klasik Yatak Odası Takımları


Şık ve biraz da gösterişli mekanları seviyorsanız; yaşama alanlarınızda ağırbaşlı, derli toplu, gösterişli ve geleneksel bir görünüm istiyorsanız klasik dekorasyon stiline yakın duruyorsunuz demektir. Bu durumda piyasada bulunan ahşap malzemeden ve nötr renklerden yapılmış klasik yatak odası takımları size hitap edecektir. İş sadece bu tarzda bir takım almakla bitmiyor tabii, mekanın diğer unsurlarını da yatak odası takımınızın yakışacağı şekilde ayarlamak lazım.
Klasik dekorasyonun uygulandığı odaların şık, ciddi ve zengin bir görünümü olur. Yatak odanızda bu havayı yansıtmak için oymalı, süslü, ince işçilikleriyle dikkat çeken antika yatak odası takımlarını da araştırabilirsiniz. Yuvarlak hatlı mobilyalar, süslemeler, oymalar, ağır kumaşlardan yapılmış gösterişli perdeler, şamdanlar ve klasik avize modelleri klasik stildeki mekan düzenlemelerinde çok kullanılır. Turuncu-yeşil kombinasyonu gibi canlı ve çarpıcı kombinasyonlara bu stilde yer yoktur. Daha çok kahve, krem, bej, şeftali rengi, gri gibi renkler, beyaz tonları ve yeşilin dinlendirici tonları ön plandadır. Klasik yatak odası takımları arasında kabartma desenlerle süsleniş son derecede gösterişli takımlar da bulabilirsiniz nispeten sade olan modeller de.
Yatak odanızda bütünüyle klasik bir hava yaratmak niyetindeyseniz halıdan dekoratif aksesuar çeşitlerine kadar her parçayı özenle seçmelisiniz. Süslü yastıklar, mumlar, pirinç ve kristal avizeler, yağlıboya manzara resimleri arzu ettiğiniz havayı pekiştirir. Klasik dekorasyonda kumaş olarak kadife, saten, ipek ve brokar bolca kullanılır. 

Vivense'den seçtiğimiz yatak odası modellerini tanıttığımız yazımıza da bekleriz. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Beymen Mağazalarından Anneler İçin Seçkin Hediyeler

2018 Anneler Günü ne zaman biliyor musunuz? Az önce bakıp öğrendim;  13 Mayıs 2018 Pazar günü. 20 gün bir şey kalmış yani, öyleyse An...