19 Eylül 2014 Cuma

Sinemada Evlenme Teklifi (Hayatımın Sürprizi)


Yukarıda gördüğünüz tablo Sevcan Kuşlar isimli genç organizatörün 'sinemada evlenme teklifi aldıktan sonra keyiften ayakları yerden kesilen genç kız' adlı çalışmasından alınmıştır. İsmi ayak üstü ben uydurdum, gayet de güzel oldu bence. Bu organizatör arkadaş 'hayatımın sürprizi' adı altında bir site açtı ve orada yaptığı sürpriz evlilik teklifi organizasyonlarını ve diğer organizasyonları sergiliyor - pazarlıyor.

Sinemada evlilik teklifi organizasyonları kumsalda evlilik teklifi şeysine göre daha çok ilgi görmeye başlar bu ara sanırım zira ikincisinin zamanı, tam olarak geçmediyse de, yavaş yavaş geçiyor mevsim itibarıyla. Kumsal organizasyonlar açık havada, süslü püslü çadırların içinde falan yapılıyor, sonbaharda ve kışın bu pek gitmez sanırım, 'benimle evlenir misin?' derken soğuktan dişleri birbirine vuran bir erkek bütün romantizmi bozar mesela. Veya  tekliften sonra kızın erkeğe mutluluktan mı, yoksa üşümemek için mi sarıldığını anlayamayız.Konsept hakkında biraz fikir vereyim şimdi size: Sevgilinize evlenme teklifi yapmanın zamanı geldiğine inanıyor ve bunu biraz farklı, biraz size özel bir şekilde yapmak istiyorsunuz. Bu durumda sinemada evlenme teklifi ve benzer organizasyonlar yapan Sevcan gibi birine başvuruyorsunuz, o da sizin için tadından yenmez bir ortam hazırlıyor. Bunu kendi olanakların, fikirlerini, sürpriz paketlerini sizin istekleriniz ve fikirlerinizle harmanlayarak yapıyor.

Ne yapıyor mesela; sizin için bir sinema salonu veya içinde sinema perdesi olan bir oda ayarlıyor sizin için. Burada çeşitli şeyler olabiliyor; film sırasında çiftin fotoğraflarından, hatıralarından oluşan bir slayt yayınlanıyor mesela ve ardından perde de teklifi ifade eden cümleler beliriyor. Veya mekanda duruma uygun bir romantik aşk filmi izleniyor, sonra da teklif geliyor. Bütün bunlar olurken çift başbaşa da olabiliyor, olaya sürpriz bir şekilde birden ortaya çıkan arkadaşlar da dahil edilebiliyor.Bunları kendi başınıza yapabilir misiniz? Bazılarınız evet tabii ki, ona göre bir çevresi olanlar, video montajı yapabilenler falan (çünkü bu anların fotoğrafları, videoları çekiliyor, daha sonra bunların montajı yapılıyor ve böylece şahane bir hatıranız oluyor)...Ama çoğunlukla profesyonellerin yapması gereken bir iş bu; bunun mekan ayarlaması var, çekimler için gereken aleti edevatı var, yayınlanacak filmin ayarlanması veya çekilmesi var, şusu var, busu var.

İşte size 'hayatımın sürprizi' tarafından hazırlanmış bir sinemada evlilik teklifi organizasyonunun videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=TtTJ6KZHISA


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Ayvalık Asmalı Bahçe

Ayvalık'ta tatil yapanlara küçük, serin, sade ve keyifli bir mekandan söz etmek istiyorum bugün. Ayvalık Asmalı Bahçe sıcak günlerd...