8 Ekim 2014 Çarşamba

Country Tarzı Dekorasyon Fikirleri

Evinizin bir kısmında veya tamamında sıcak, yumuşak, romantik, davetkar bir hava yaratmak istiyorsanız country tarzı dekorasyon uygulamalarına göz atmalısınız. Bu gösterişten uzak, gündelik ve şık dekorasyon tarzı mekanlara sıcacık bir kır evi havası kazandırıyor.


Country tarzı dekorasyonun kendine has bir felsefesi olduğu söylenebilir, tıpkı bohem tarzı gibi. Bu felsefe doğa sevgisine ve doğayla bütünleşmiş bir yaşam tarzına, küçük şeylerden mutlu olmaya ve vintage tarzı eşyaların günümüzdekilerden daha yumuşak, daha işçilikli ve romantik havasına sempati duymaya dayanıyor. Yaşam felsefeniz böyle olmayabilir ama dekorasyonda country tarzını tercih ederseniz baktığınız, oturduğunuz, dinlendiğiniz yerler sizi rahatlatacak ve kendinizi gaha huzurlu hissedeceksiniz muhtemelen.


Country tarzı dekorasyon demek aşağı yukarı şunlar demek; huzur veren yumuşak ve nötral renkler, ahşap, patchwork örtüler, ekose desenli veya floral desenli kumaşlar, çiçekler, düz hatları olan hafif oymalı mobilyalar, eskitme mobilyalar, hasır ve bambu, vintage eşya ve aksesuarlar, doğal dokumalar, çizgili kumaşlar, kilimler, ferforje objeler, geleneksel aydınlatma elemanları.

Güzel bir country tarzı mutfak örneği görelim şimdi:


Bu da bir yemek köşesi:


Country tarzında ahşabın daha çok açık ve orta tonları kullanılıyor. Bu stilde döşenmiş bir mekanda bir aile veya arkadaşlık havası, ne bileyim böyle dinlendirici, stres giderici bir hava oluyor. Aşağıdaki örnekleri görünce ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

İkizler Burcu Kadını - Yengeç Burcu Erkeği İlişkisi

İkizler ve Yengeç  ilişkisinde  birtakım dalgalanmalar ve pürüzler olabilir ama özellikle İkizler burcu kadını - Yengeç burcu erkeği ber...