9 Ekim 2014 Perşembe

Ev Ofisi Dekorasyonu Fikirleri / Home Office Decoration

Giderek yaygınlaşan home office tarzı çalışma trendi gelecekte daha da popüler olacak gibi görünüyor. Evden çalışırken işe motive olabilmek, ortaya verimli işler çıkarmak, olabildiğince dikkatiniz dağılmadan çalışmak istiyorsanız ev ofisi dekorasyonu yapmakla ilgili bazı püf noktalarını uygulamanız gerekiyor.


Birileriyle görüşmek gerekmediği sürece giyime, makyaja, tıraşa fazla özen göstermemek; kılı kılına uyulması gereken mesai saatlerine tabi olmamak, sinir bozucu bir trafikte zaman harcamak durumunda kalmamak; bunlar güzel şeyler tabii sonuçta evde de olsanız planlı çalışmak durumundasınız ve bunun olabilmesi için de çalışma ortamınızın düzenli, teşvik edici bir şekilde dekore edilmesi gerekiyor.


Kendinize home office olarak bir oda tahsis edebilecekseniz şanslısınız; bu durumda şöyle bol raflı, çekmeceli, ortamı sıcak kılacak aksesuarlar da serpiştirebileceğiniz geniş ve aydınlık bir çalışma odası dekorasyonu yapabilirsiniz. 


Evin bir bölümünün bir köşesini kullanmak durumundaysanız şöyle az yer kaplayan basit bir mobilya işinizi görebilir.


Çalışacağınız bölüm veya odanın soğuk ve resmi bir görünümü olması gerekmez, hatta belki de bu insanın içini karartıp verimli çalışmasına engel olur. Diğer yandan çalışma odası bir sürü dekoratif aksesuarla falan da doldurulmamalı çünkü bu dikkatinizin dağılmasına yol açar. Bu 2 şeklin ortasını bulmak gerekiyor. İşyeri ortamı çalışmayı çağrıştırır, ev ise keyif yapmayı ve dinlenmeyi. Bu yüzden ortamda dikkatinizi dağıtacak unsurlar olmamalı.


Ev ofisiniz güneş ışığı alan bir yerde olmalı. Yakınınızda TV, yatak vb. olmamalı ki dikkatiniz dağılmasın, aklınıza film izlemek veya uzanıp kestirmek gibi muzur fikirler gelmesin. Ofis salonda, yatak odasında falan olacaksa odayla çalışma bölümünü bir paravan veya perdeyle ayırma yoluna gidebilirsiniz. Veya bir kitaplığı, bir evrak dolabını odayı ikiye ayıracak şekilde yerleştirebilirsiniz. Her halükarda çalışma bölümü odanın devamı gibi olacaktır, bu yüzden bu bölümü içinde yer alacağı odayla uyumlu bir şekilde dekore etmelisiniz. 


Ofis alanında kullanacağınız bütün ufak tefek eşyaların yeri belli olmalı ve az kullandığınız şeyleri de aradığınız zaman rahatça bulabileceğiniz şekilde depolamalısınız. Masa ve koltuk seçimini de dikkatli yapın; çalışma koltuğunuz belinizi, sırtınızı ve boynunuzu rahat ettirecek bir koltuk olmalı. 

Ocağa mercimek yemeği koydum ben, pişse artık, acıktım. ='( Aşağıya şu andaki ruh halime uygun resimler indirecek olsam yemek resimleri indirirdim ama hoş olmaz tabii, mecburen klasöre tıktığım diğer ev ofisi dekorasyonu örneklerini ekliycem. Hatta hemen ekliyorum.

Dekorasyon kategorisindeki diğer yazılara da uğrayabilirsiniz. Country tarzı salon dekorasyonu konusunda döktürmüşüm mesela, başka bir şeyler de var. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

İkizler Burcu Kadını - Yengeç Burcu Erkeği İlişkisi

İkizler ve Yengeç  ilişkisinde  birtakım dalgalanmalar ve pürüzler olabilir ama özellikle İkizler burcu kadını - Yengeç burcu erkeği ber...