3 Ekim 2014 Cuma

Sürpriz Evlilik Teklifleri Listesi
Kız arkadaşına evlenme teklif etmenin zamanının geldiğine inanan bazı beyler onu farklı sürpriz evlilik teklifleri arasından yaptıkları bir seçimle şaşırtıp sevindirme yoluna gidiyorlar. Evlilik teklifi anı bir çiftin hayatındaki en özel anlardan biri ve birçok organizasyon şirketi yaptıkları sürpriz evlilik teklifi organizasyonlarıyla bu anları daha da özel hale getiriyorlar. Şimdi şöyle bir bakalım listede neler varmış:

1. Sinemada evlenme teklifi: Popüler sevgiliye sürpriz fikirleri arasında yer alan bu organizasyon çoğunlukla aşağı yukarı şu şekilde gerçekleştiriliyor: Çift için bir sinema salonu kapatılıyor veya özel bir gösterim odası ayarlanıyor. Ve burada farklı alternatifler uygulanabiliyor; filmin arasında veya reklam gösterisi sırasında çiftin resimlerinden, videolarından yapılmış özel bir video filmi yayınlanıyor mesela. Veya sadece öyle çifte özel bir video gösteriliyor ve o sırada isterseniz salonda durumdan haberdar edilmiş olan arkadaşlarınız da bulunuyor. Bunu diz çökme, evlenme teklifi ve yüzüğü uzatma sahneleri takip ediyor.Bunu yapacağınızı hiç kimseye haber vermemeniz ve olaya yabancı kişilerin tanık olması da mümkün, nasıl isterseniz. Salonda sadece ikinizin bulunması da sağlanabilir sanırım. Detaylar için iyi bir organizasyon firması bulup görüşmek lazım.2. Kumsalda evlenme teklifi: Bu da yaz aylarının sevilen sürpriz organizasyonlarından biri. Bu kez çift için bir sinema salonu değil bir kumsal ayarlanıyor. Denizin kıyısında ikiniz için süslü bir çadır ve içine şahane bir masa hazırlanıyor. Çadıra mumlarla, fenerlerle aydınlatılmış; halı serilmiş bir yoldan gidiyorsunuz. Dilerseniz sizin için canlı müzik ayarlanıyor, isterseniz banttan müzik yayını yapılıyor. Teklifinizi yapacağınız sırada da çeşitli atraksiyonlar gerçekleştirilebiliyor; ne bileyim üstünüzden gül yaprakları serpiştiriliyor mesela veya yüzüğünüzü özel bir kostüm giymiş biri getiriyor, öyle şeyler.

3. Şehrin şık mekanlarında evlilik teklifi: bu kategoride Kız Kulesi'nde evlenme teklifi, Sapphire'de evlenme teklifi, Çırağan'da evlilik teklifi, Ankara Atakule'de evlilik teklifi gibi alternatifler var. Burada teklif mekanı bulunduğunuz şehrin, mesela İstanbul'un şahane bir manzarası olan şık, popüler, romantik mekanlarından biri oluyor. Gül yaprakları, kırmızı halı, canlı müzik gibi detaylar burada da kullanılıyor. Mekan denizi görüyorsa organizasyon için bir yat kiralanması ve yattan üstünde evlilik teklifi sözleri yazan bir afiş açılması, yüzüğü bir animatörün getirmesi, teklif anında havaya balonlar salınması, etrafınızda volkanlar patlatılması gibi atraksiyonlar da mümkün.


4. Barkovizyonla evlenme teklifi: Bu sürpriz organizasyon için organizasyon şirketine sevgilinize ait birçok fotoğraf vermeniz gerekiyor. Bu fotoğraflar onun bebekliği, öğrencilik yılları, tanıştığınız zamanlar ve beraberce yaptığınız şeyler...hakkında olabilir. Bu fotoğraflarla güzel, duygulandırıcı bir slayt gösterisi hazırlanıyor ve organizasyon gününde anlaştığınız yerde bir barkovizyon sistemi kuruluyor. İkiniz yürürken birdenbire önünüze büyük bir ekran çıkıyor (fotoğraflar düz bir duvara veya o noktadaki uygun bir yüzeye veriliyor) ve müzikli slayt gösterisi yayınlanmaya başlıyor. Kız arkadaşınız önce afallasa da bir süre sonra ortada bir sürpriz olduğunu anlıyor tabii. Sonrası iyilik, güzellik ve mutluluk; slaytın sonunda ekranda teklifinizi ifade eden sözler beliriyor ve diz çöküp yüzüğünüzü uzatıyorsunuz. Etrafınızda oradan geçmekte olan insanlar oluyor, onlar da mutluluğunuza tanıklık ve eşlik ediyorlar; güzel oluyor.5. İstanbul dile geldi: Sürpriz evlilik teklifleri listemizde sıra 'İstanbul dile geldi' isimli organizasyona geldi. Bu organizasyonda esas olan kız arkadaşınıza söylemek istediğiniz sözlerin bir sürü kişi tarafından parça parça söylenmesi, sonra da bu görüntülerin yer aldığı bir video hazırlanıyor. Bu videoda söylenecek sözleri kendiniz belirleyebilirsiniz, bunu organizasyon şirketine bırakabilirsiniz, bunları tanıdığınız insanlar söyleyebilir, yabancılar söyleyebilir, videonun içinde bir şiir söylenebilir parçalar halinde - veya da bir şarkı; böyle bir sürü alternatif var.

6. Yunuslarla evlenme teklifi: Bu organizasyon için sevgilinizle beraber bir yunus gösterisine gidiyor veya öyle bir hevesiniz varsa beraberce bir yunus parkında yunuslarla beraber yüzüyorsunuz - ya da sadece sevgilinizin yüzmesini ayarlıyorsunuz. Her iki durumda da bir şekilde bir oyuna davet ediliyorsunuz ve o oyun sırasında evlilik yüzüğü, daha doğrusu yüzüğün bağlanmış olduğu bir halka bir yunus aracılığıyla kız arkadaşınıza takdim ediliyor. Yunusun götürdüğü şey teklifinizi belirten bir not da olabiliyor.Siz de o sırada büyük soruyu soruyorsunuz; 'Benimle evlenir misin? Bu anların fotoğraflanması ve/veya kameraya alınması ve güzelce montajlanarak size teslim edilmesi de mümkün tabii.7. Yatta evlenme teklifi: Organizatörlerin çiftler için hazırladığı sürpriz evlilik teklifi fikirleri bitecek gibi değil; hayır, saat geç oldu, bitse de yatsam. (: Yatta veya teknede evlenme teklifi organizasyonu için de çeşitli senaryolar var. Mesela sizin için özel olarak süslenmiş bir yatta şahane bir yemek yiyorsunuz. Veya tekne daha uzun süre için ayarlanıyor ve içinde kahvaltı ederek, Boğaz turu atarak, müzik dinleyerek, akşam yemeği yiyerek, istediğiniz zaman alkollü veya alkolsüz içecekler içip aperitifler yiyerek saatler geçiriyorsunuz. Bu organizasyona lazerle evlenme teklifi yapma seçeneği de eklenebiliyor; o nasıl oluyor, söylemek istediğiniz evlenme teklifi sözleri güçlü bir lazer cihazıyla Boğaz Köprüsü'ne yazılıyor. Birçok detay var bu organizasyonda; muhteşem bir masa süsleme yapılıyor mesela, şık bir servis takımı ve romantik aksesuarlarla süslenmiş şahane bir butik masa hazırlanıyor, servis işinin ehli olan bir veya birkaç kişi tarafından yapılıyor, teklif anında volkanlar patlatılıp balonlar uçurulabiliyor, yüzüğünüz masanıza sürpriz bir şekilde getirilebiliyor vesaire.


8. Helikopterde evlenme teklifi: Bir türlü bitmemekte ısrar eden sürpriz evlilik teklifleri konulu yazımızda sıra helikopterde evlilik teklifi organizasyonuna geldi. Bu nasıl bir şey; çift için profesyonel bir pilotun kullandığı bir helikopter ayarlanıyor. Helikopterin içi bir güzel süsleniyor. Bunlar gündüz veya gece, istediğiniz saatlerde yapılabilir. Sonrası size kalmış, teklifinizi helikopterin içinde yapabilirsiniz, bu sırada helikopterde bu anları dah canlı ve eğlenceli kılacak animatörler bulunabilir. Veya helikopterle turunuzu atarsınız güzel güzel ve sürpriz indiğiniz zaman gerçekleşir. İndiğinizde teklifinizi başınızdan aşağı dökülen konfetiler eşliğinde yapabilirsiniz, önce özel olarak hazırlanmış masanızın sizi beklediği bir mekana gidip yemek yersiniz ve teklifi orada yaparsınız; nasıl isterseniz.

9. Sokak organizasyonları: Bu alternatifte de size ve kız arkadaşınıza sokakta yürürken birtakım sürprizler yaşatılıyor. Siz bunları biliyorsunuz tabii, kız arkadaşınızsa tamamen habersiz. Barkovizyonla evlilik teklifi bu kategoriye giriyor mesela ama başka alternatifler de var. Yolunuza animatörler çıkabilir, yürüdüğünüz yollarda afişler açılabilir, etrafınızda üstünde resimlerinizi olduğu tişörtler giymiş birileri belirebilir; daha pek çok şey olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Ayvalık Asmalı Bahçe

Ayvalık'ta tatil yapanlara küçük, serin, sade ve keyifli bir mekandan söz etmek istiyorum bugün. Ayvalık Asmalı Bahçe sıcak günlerd...