26 Mart 2015 Perşembe

Dikiş Makinesi Müzik Kutusu

Bu yazıda tanıtacağım dikiş makinesi müzik kutusu, yan tarafında bulunan anahtarından kurup çekmecesini açtığınız zaman bir yandan Beethoven'ın en ünlü eserlerinden biri olan Für Elise isimli klasik müzik parçasını çalıyor, bir yandan da üstündeki kumaş parçasını diker gibi yapıyor. Evinizin bir köşesine güzel bir nostaljik aksesuar koymak hoşunuza gidecekse bu sevimli ve müzikli obje hoşunuza gidecektir. Anneler Günü hediyesi olarak da düşünebilirsiniz bu güzel şeyi. Daha 1.5 aydan fazla zaman var ama fikir olarak aklınızda olsun, dikiş seven bir anneye hediye edilebilecek çok hoş bir parça bu.

Plastik malzemeden yapılmış olan bu müzikli dikiş makinesinin boyutları 16.8 x 9.5 x 19.5 cm, ağırlığı ise 417 gram. Dikiş dikmeyi seven bir kadına hediye etmek için çok hoş bir şey ama hakkaten, de mi; anneye, eşe, kız kardeşe, sevgiliye, arkadaşa; hepsine olur. 


Bir zamanlar ne kadar çok kullanılırmış bu tip dikiş makineleri, ben çocukken bizde de vardı. Annem dikiş bilirdi, ben hiç bilmem, ama hep istemişimdir. Bir ara biraz öğrenmeye çalıştım, olmadı. Yeterince üstünde dursaydım olurdu belki de, durmadım. Hala da bazen içim gider, piyasada genel bir zevksizlik hakim, güzel bir şeyler bulmak zor oluyor. Yazlık uçuş uçuş elbiseler, etekler, yelekler falan dikebilmek isterdim kendi zevkime göre. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...