7 Kasım 2015 Cumartesi

Vimeo Videoları Siteye Veya Bloğa Nasıl Eklenir?


Sevgili web sitem Binkelam için veya bloglarımdan biri için yazdığım yazılara YouTube videosu eklediğim çok oldu ve bu gayet kolay oluyor. WordPress siteye YouTube'daki videonun linkini yapıştırdın mı oluyor zaten, bloglarda ise YouTube'dan video ekleme seçeneği var, arama kelimelerini yazıp videoyu bulmak ve seçmek yetiyor. Fakat bugün Cornwall Watergate Bay Plajında yapılan bir kumsalda evlilik teklifi organizasyonunun Vimeo'da yer alan videosunu eklediğim zaman bu şekillerin işe yaramadığını fark ettim. Videoyu yazıya eklemeyi de çok istiyordum, biraz araştırayım dedim. Ve sonra yöntemleri buldum, zor değilmiş:


Web sitesine Vimeo videosu eklemek istediğiniz zaman bunu yönetim panelindeki "Ortam Ekle" ve sonra da "URL'den ekle" seçeneklerine tıklayarak yapabiliyorsunuz. Linki yapıştırıp "Yazıya ekle" seçeneğine de tıkladınız mı video yazının içine ekleniveriyor. Özel olarak hazırlanmış yönetim panellerinde durum değişir mi bilmiyorum ama standart bir panelde bu şekilde oluyor.

Bloğa Vimeo videosu eklemek de zor değil. Değilmiş yani, yaptım da söylüyorum. Bunun için eklemek istediğiniz Vimeo videosunun sağ üst kısmında alt alta sıralanan 3 seçenekten "Share" seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bunu yapınca karşınıza videonun embed kodu çıkacak, onu kopyalayın. Bloğa yazacağınız yazının içine girip sol üstteki "HTML" sekmesine tıklayın. Önünüzde açılan sayfaya embed kodunu yapıştırdınız mı video yazının içinde beliriyor.

Benim Vimeo'yla pek ilgim yoktu aslında. İsmini duymuşluğum vardı ama o kadar, videoları da pek karşıma çıkmadığından uzak olduğum bir siteydi. Şimdi bir de Vimeo'ya üye oldum. İyi oldu belki, hazırladığım videoları buraya da yükleyebilirim. Burası insanların sadece kendi videolarını eklediği bir yer galiba, bir de bazı durumlar için bir ücretlendirme sistemi var. Neyse, sonra araştırıcam biraz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...