26 Aralık 2015 Cumartesi

Yılbaşı Masaları İçin Şık Fikirler


Yılbaşı gecesini evinde güzel bir yılbaşı masası kurup ailesiyle, arkadaşlarıyla keyifli zaman geçirmek isteyen ziyaretçilerimiz için bir sürü güzel fotoğraf hazırladım.
Bir yandan bunları eklerken bir yandan da size güzel görünümlü yılbaşı masaları hazırlamak için neler yapmanız gerektiği hakkında fikirler vereceğim.


Masa süsleme için çok güzel fikirler var ve bunlar için çok para harcamak zorunda değilsiniz. Eliniz yatkınsa kadehler, kavanozlar, dekoratif sepetler, kutularla kendiniz de bir şeyler oluşturabilirsiniz. Aşağıda size bu konuda ilham verecek bir şeyler var, bunları hazırlayacağınız masanın renkleriyle uyumlu olacak şekilde düşünün siz tabii.

Klasik yılbaşı dekorasyonu için kullanılan klasik renkler kırmızı ve yeşildir ama buna mecbur değilsiniz. Mor, yeşil, altın veya gümüş rengi, dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz; yeter ki bu renkler birbiriyle, mekanla, kullanacağınız sofra takımıyla falan uyumlu olsun. 

Esas olan güzelce süslenmiş, insanların üstündeki malzemelere kolayca erişebildiği, kullanışlı bir şekilde düzenlenmiş bir masa hazırlamaktır. 
Odanın bir köşesine üstü ve çevresi güzelce dekore edilmiş bir çam ağacı koyarsanız daha güzel bir atmosfer oluşur. Masayı süsleyin, yılbaşında bu adettendir ama çok da zorlamayın; küçük bir masanın üstüne bir sürü süs eşyası doldurmayın mesela. Masa yetersizse ayrı bir küçük masanın veya sehpanın üstünü süsleme yoluna da gidebilirsiniz.Korkmayın; bazı detaylara dikkat etmeyi gerektirmekle beraber yılbaşı masası hazırlamak çok da zor bir şey değil, halledersiniz. Şık bir masa hazırlamak istiyorsanız masanın üstündeki her şey birbiriyle uyumlu olmalı, hiçbir şey göze batmamalı. Süsleri dikkatle serpiştirin, çok güzel olsalar bile, çok iç içe olurlarsa belli olmazlar. Koyacağınız tabakları menüye göre ayarlamalısınız.

Tabakların içine veya yanına koyulmuş minik hediye paketleri, şık bir şekilde katlanmış peçeteler, cam kaselere yerleştirilmiş renkli, yaldızlı toplar, kozalaklar, konsepte uygun biblolar gibi süsleme unsurları kullanabilirsiniz yılbaşı masaları için. Hatta isterseniz sandalyeleri de süsleyebilirsiniz. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Gönül Yarası (2005)

Yerli yapım Türü : Dram Süresi : 142 dakika