8 Ocak 2016 Cuma

Sarah Richardson Farkıyla Ev Dekorasyonu


İsmini kim bilir ne zaman, neyi araştırırken öğrendiğim dekoratör Sarah Richardson tarafından yapılan ev dekorasyonu çalışmaları hoşuma gitmişti ve 1 - 2 konu yazmıştım bunlar hakkında. Masa üstünde de ne zamandır bir klasör var, Sarah's House 2 adlı çalışmasının fotoğrafları; artık yazayım şunlarla bir yazı dedim.

Yemek odası dekorasyonu fotoğraflarıyla başladığımız gösteriye mavi, yeşil ve beyaz renklerle yapılmış olan genç odası dekorasyonu ile devam edelim. Duvardaki aynaya, çalışma köşesine, perdelere, tabloya, aksesuarlara dikkatinizi çekmek isterim; insan baktıkça daha bir fark ediyor uyumun güzelliğini.Krem, kahve ve kırık beyaz renkli mobilyalarla döşenmiş olan salona çizgili kumaşla kaplanmış şık tabureler, yastıklar ve yan yana dizilmiş tablolarla renk katılmış. Nasıl, güzel görünüyor de mi?
Şimdi göreceğiniz mekan İngilizce'de family room olarak geçiyor. Salon veya büyükçe bir oturma odası olarak düşünmek lazım, yukarıdaki mekanda TV yok mesela, burası, aile üyelerinin ortak mekanı olarak kullanılan bir yer olarak düşünülmüş sanırım. Üstteki biraz daha misafir odası havasında. İşte geliyor:


Duvarları ve zemini açık renkli olan ev ofisi bölümüne şey rengi...ney rengi hakkaten?...bordoya yakın koyu kırmızı galiba...işte o renk eşyalarla renk katılmış, hem de baya bir katılmış yani. Kalan fotoğrafları da ekleyip yayınlayayım yazımı. İyi oldu, ne zamandır dekorasyon yazısı yazmamıştım. Sırasıyla banyo, misafir banyosu, mutfak ve çamaşır odası fotoğrafları gelecek.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

En Şık Elbise Modelleri

Kadınlar için zarafet ve şıklık denilince akla ilk gelen şüphesiz ki birbirinden alımlı elbiseler olmaktadır. Kullanım alanından giyilec...