12 Şubat 2016 Cuma

Fotokitap Nasıl Hazırlanır?


Bu fotokitap nasıl yapılır başlıklı videoya biricik sevgili web sitem binkelam.com için yazayım diye konuyu araştırırken bilinen ürün hakkında bir yazı yazarken rastlamıştım. Sevgili kitabı olarak da aranıyor sanırım ama öyle deyince alan daralıyor tabii, Sevgililer Günü hediyesi falan olabilecek, insanın sadece sevgilisi veya eşi için hazırlatacağı bir ürün geliyor akla. Evet işin bir kısmı bu ama aslında aileniz için, çocuğunuz için, düğününüz için, bir arkadaşınıza doğum günü hediyesi olarak, Anneler veya Babalar günü için...böyle bir sürü amaçla hazırlanabilen bir ürün söz konusu aslında, bu açıdan foto kitap ifadesi daha doğru gibi görünüyor.
Bu video Lukapu isimli, çeşitli basım işleri yapan bir firma tarafından hazırlanmış.

Videoyu gördüğüm gibi genel blogcuğumun sevdiğim videolar kategorisine koyayım bir ara bunu diye düşündüm, çok hoş bir seyirlik, beğendim ben. Bu konuda başka bir sürü video da vardır ama bana bu denk düştü, hoşuma da gitti gayet.

Fotokitap nedir?

Fotokitap fotoğraf albümüyle kitap karışımı bir şeydir ve bolca alternatif barındıran bir sitede bu ürünü kendiniz tasarlayabilirsiniz, istediğiniz gibi kişiselleştirerek. Fotoğrafların yanı sıra tarihler, notlar falan ekleyebilir ve bunları beğendiğiniz bir temanın içine yerleştirebilirsiniz. Çıkartmalar kullanabilir, ekleyebilirsiniz. Baya detaylı bir ürün çıkarabilirsiniz ortaya istedikten sonra yani. Fotokitap ile evlenme teklifi yapabilirsiniz mesela, ona göre bir düzenleme yaparak. 

Kısacası fotokitap güzel bir hediye alternatifi de, kendiniz için, aileniz için hazırlayabileceğiniz yeni nesil bir nevi anı defteri olarak da düşünülebilir. Her şey için hazırlayabilirsiniz bu ürünü; güzel bir tatil veya belli bir önemi olan bir gün için, çektiğiniz doğa fotoğraflarını veya tuttuğunuz balıkları mesela, bir kitabın içinde toparlamak için, jest olarak, bir özür dileme - gönül alma, teklif veya sürpriz yapma aracı olarak...aklınıza ne eserse.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Gönül Yarası (2005)

Yerli yapım Türü : Dram Süresi : 142 dakika