22 Mart 2016 Salı

2016 İlkbahar Yaz Erkek Ayakkabı Modelleri - Ted Baker


Erkekler ve kadınlar için kaliteli, şık ve bazen de orijinal giyim eşyaları ve aksesuarlar üreten bir marka olan Ted Baker'ın 2016 ilkbahar yaz erkek ayakkabı modelleri ile tanıştırmak istiyorum sizi bugün sayın ziyaretçiler. Ayakkabıda kalite rahatlık ve ayak sağlığı açısından çok önemlidir biliyorsunuz, iyisini almak lazım, özellikle devamlı olarak giyilecek ayakkabılar söz konusu olduğunda.


Programıma 1 çift bağcıklı bordo erkek ayakkabı ile başlıyorum. Sitede rengi koyu kırmızı olarak belirtilmiş ama bana bordo da denilebilir gibi geldi. Derby brogue ayakkabı tarzında bir model bu. Bağcıkları açık bağcık tarzında olan ayakkabılara derby ayakkabı deniyor, brogue kelimesi de burun kısmındaki işlemenin bir kuşun açılmış kanatlarını andırmasıyla ilgili.Sıradaki taba rengi ayakkabı Oxford ayakkabı modellerini seven beyler için geliyor. Tam olarak Oxford brogue ayakkabı demek lazım bu modele. Brogue ne demek yukarıda açıklamıştım. Modelin Oxford'luğu ise bağcık deliklerinin bulunduğu kulakçıkların alt uçlarının "Kapalı bağcık" denilen şekilde gövdenin içine iliştirilmiş olmasından geliyor. Bağcıklı erkek ayakkabılarına Oxford deyip geçiyoruz ama Oxford'ların bir sürü çeşidi var ve bunlar yabancı ülkelerde farklı isimlerle anılıyor. Oxford ayakkabıların temel özelliği bağcıkların bu şekilde olması.
Bu lacivert süet ayakkabılara ne dersiniz? Günlük spor kıyafetleri tamamlamak için güzel bir model, birçok renkle de uyar üstelik. Mavi - gri kot pantolonlarla, krem, kahve, haki pantolonlarla güzel olur.Ted Baker erkek spor ayakkabı modellerinden birkaç örnekle devam edelim:
Klasik modellerde dolaplarda her zaman yer vardır. İşte zamansız bir model; Ted Baker marka 1 çift siyah deri derby ayakkabı:Kısmen mat, kısmen parlak deriden yapılmış olan bu yeşil erkek ayakkabı derby tarzında. Burun kısmındaki sade dikiş itibarıyla cap - toe ayakkabı kategorisine de giriyor bu model sanırım. 
Sırada wingtip (brogue) tarzındaki bir kahverengi Oxford ayakkabı modeli var. Onu 1 çift lacivert süet loafer ayakkabı takip edecek. 


Ted Baker'ın diğer 2016 ilkbahar yaz erkek ayakkabı modellerini görmek isterseniz aşağıya doğru devam ediniz. Ziyaretiniz için teşekkürler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Büyük Beden Elbise Modelleri (Mango 2019 - 2020 Kış Koleksiyonu)

Mango büyük beden elbise , bluz, pantolon koleksiyonunu geliştirdikçe geliştiriyor gibi. Ne zamandır bakmıyordum, bugünlerde biraz bakt...