14 Nisan 2016 Perşembe

2016 İlkbahar Yaz Sezonu İçin Bohem Tarzı Kıyafetler
Bohem giyim tarzını sevenler için ki onlardan biri de benim, güzel bir gösteri hazırladım sayın Bir Kız Bir Ana ziyaretçileri. Free People sitesindeki bohem tarzı kıyafetler dolabına bu tip giysiler eklemek isteyenlerin hoşuna gidecektir sanıyorum. 


Boho chic olarak da bilinen bu giyim tarzında dar kesim kıyafetlere pek yer yok. Bohem tarzı giyinmek istiyorsanız daha çok akıcı, salaş parçalar edinmeniz gerekiyor. Saçlarınız ve makyajınız doğal olmalı. Zımba, boncuk ve püskül detaylı kıyafet ve aksesuarlar çok kullanılıyor. Etnik desenler, çiçek ve şal deseni de tarzın sık görülen unsurları arasında. Bohem tarzı elbise modelleri genellikle uzun ve bol kesimdir fakat bu tarzda kısa elbiseler de bulabilirsiniz. Dökümlü, tribal desenli, dantel detaylı, ajurlu, İspanyol kollu kısa elbiselerle de bu tarzı yansıtmak mümkün.İşte Free People'daki 2016 bohem tarzı elbise modellerinden örnekler:

Bohem tarzı giyim trendinin ilk ortaya çıkışı 1960'ların sonlarında olmuştur. Bu giyim tarzı o zamandan bu zamana bazen çok ön planda oldu, bazen geri planda kaldı ama her zaman varlığını devam ettirdi. Rahatlık, özgürlük, retçilik, sanatçı ruhu gibi özelliklerle de ilişkili olan bohem tarzı aynı zamanda bir ruh halinin, bir bakış açısının da sembolüdür ve zamansız moda akımları arasında yer alır.


Çingene tarzı kıyafetler ve hippi kıyafetleri bohem tarzıyla gayet ilişkilidir ama bu havaya giricem diye abartıya kaçarsınız bohem bir hava değil rüküş, itici bir havaya bürünürsünüz. Bohem tarzı kombinler rahatlığı ve özgürlüğü yansıtır, genelde dökük ve salaş bir görünümleri olmalıdır ama iyi görünmek istiyorsanız kombini dikkatle ayarlamanız gerekir. Saçaklı, ajurlu, kilim desenli ne bulursam giyeyim diye düşünmeyin yani, parçaları birbirine uydurmaya ve gösterişle sadeliği orantılı bir şekilde harmanlamaya dikkat edin. 

Fotoğraflarda gördüğünüz gibi bohem tarzında giyinmek için tepeden tırnağa bu tarzın tipik parçalarına bürünmeniz gerekmez. Kot pantolon üzerine gösterişli bir etnik desenli bluz giyerek de tarzı yakalayabilirsiniz. Hatta bol paça bir kot pantolon ve sade bir atleti bohem tarzı aksesuarla tamamlayarak da. 

Free People'ın 2016 bohem tarzı kıyafetlerinden başka örnekler de görmek isterseniz galeri emrinizde. Ziyaretiniz için teşekkürler.


1 yorum:

  1. En sevdigim tarz. Çok sükür birkaç yildir avusturyada da moda.

    YanıtlaSil

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

İkizler Burcu Kadını - Yengeç Burcu Erkeği İlişkisi

İkizler ve Yengeç  ilişkisinde  birtakım dalgalanmalar ve pürüzler olabilir ama özellikle İkizler burcu kadını - Yengeç burcu erkeği ber...