3 Mayıs 2016 Salı

Atilla Oral Düğün Fotoğrafları 2015 - 16


Türkiye'nin farklı şehirlerinde ve yurt dışında yüzlerce düğüne katılmış, sayısız düğün fotoğrafı çekmiş olan Atilla Oral benim için yeni bir isim değil, fotoğrafları hakkında daha önce de yazmıştım. Kendisi nazik bir insan, yazılarımdan birine denk gelmiş ve teşekkür eden bir yorum yazmıştı. O zamandan beri aklımdaydı Atilla Oral düğün fotoğrafları konulu bir yazı daha yazmak, bugüne kısmetmiş.


Günümüzün fotoğraf sanatçıları dış mekan düğün fotoğrafları çekiminde harikalar yaratıyorlar. 1977 Sakarya doğumlu Atilla Bey de ısrarla tavsiye ve tercih edilen düğün fotoğrafçıları arasında yer alıyor. Fotoğraflara bakarken bunun sebebini anlarsınız herhalde. Profesyonel gözüyle değerlendirecek halim yok tabii ama bana gayet canlı ve estetik görünüyorlar.
2016 - 16 düğün fotoğrafları tarzında bir derleme yapmaya çalıştım Oral'ın Facebook sayfasından. Yazının sonunda telefon numarası da vereceğim, Facebook'da verdiğine göre benim de vermemde sakınca yoktur sanırım. Kendisini Türkiye'nin her yerinden ve yurt dışından arayabilirsiniz. Bakın bu fotoğrafı Nevşehir'de çekmiş mesela:


Bunu Kıbrıs Lefkoşa'da:


Bunu da İstanbul'da veya İstanbul civarında. 


Atilla Oral'ın fotoğraf sevdası daha çocukluk çağlarında belli imiş, Sakarya'da okurken her fırsatta fotoğraf stüdyolarında çıraklık yaparmış. Rusya'da üniversitede okurken de (Lomonosov Üniversitesi Grafik Tasarım bölümü mezunu kendisi) fotoğrafçılıkla ilgilenmiş.
Atilla Oral evlenecek çiftlere 1 güne birçok düğün fotoğrafı çekimi sığdıran fotoğrafçılarla çalışmamalarını tavsiye ediyor. Çünkü kısıtlı, dar zamanlara sıkıştırılan işlerin yeterince iyi olmayacağını düşünüyor. Kendisi aynı günde tek bir çekim yapmayı ve gerekirse gün boyunca aynı çift için dış mekan fotoğrafları çekmeyi tercih ediyor. 
İyi bir düğün fotoğrafçısı insan psikolojisinden de anlayan biri olmalı anladığım kadarıyla. Gelin - damat adayları bugünü ne kadar özlemle beklemiş olurlarsa olsunlar düğün arifesinde gergin olurlar, yorgun olurlar. Onları rahatlatmak, iyi pozlar vermeleri için daraltmadan yönlendirmek falan gerekir. Atilla Oral bu alanda oldukça tecrübe kazanmıştır herhalde, 2016 itibarıyla 20 yıl kadar bir zamandır yapıyor bu işi. 

Düğün fotoğrafçısı Atilla Oral sahilde tanıştığı bir kaplumbağa kardeşimizle görüşürken:


Atilla Oral'la iletişim kurmak isteyenler için;

 Tlf: (0532) 528 08 62
                        
                 E - posta: info@atillaoral.com


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Sottero and Midgley Gelinlik Modelleri 2019 ("Bardot" Gelinlik Koleksiyonu)

Hem romantik bir havası olan, hem de benzersiz karmaşık detaylarıyla patlayan bir gelinlik koleksiyonu arıyorsanız bu yazıya konu olan ...