22 Aralık 2016 Perşembe

Kendin Yap Yılbaşı Masası Orta Süsü


Bu konu dün yılbaşı masası dekorasyonu hakkında yazarken karşıma çıktı sayın ziyaretçiler. İngilizce bir kaynaktaydı (Fynes Design), Google Translate yardımıyla iyi kötü anlayabileceğim bir konuydu, hoşuma da gitmişti, kaydettim. Bu bir kendin yap yılbaşı masası orta süsü ve bunun için kullanılan dar uzun, derin tahta kutu da el yapımı.
Kutu daha sonra yapışkanlı duvar kağıdı ile kaplanmış ve altına 4 tane mobilya ayağı takılmış, ben bu aşamaların fotoğraflarını ekliycem.

Kutuyu kaplamaya başlamadan önce bir kalemle ayakları takmak istediğiniz yerleri işaretliyor ve buralara delikler açıyorsunuz. Sonra da deliklerin içine birer dübel takılıyor galiba. Ayaklar kaplama işi bittikten sonra takılıyor.


Kutunun önce uzun kenarları kaplanıyor. Bu noktada yapışkanlı kağıdı tek parça halinde ve diğer  kenarlara doğru kıvırmak için pay bırakarak kesmek gerekiyor. Kare şeklindeki kenarlar içinse tam boyutlarına uygun ölçülerde kağıtlar kesiliyor. Sonra da ayaklar takılıyor.


Diy yılbaşı masası orta süsü hazır artık, geriye sadece içini bir güzel süslemek kalıyor. Bu çalışmayı dar uzun bir ayakkabı kutusuyla da yapabilirsiniz veya daha küçük boyutlarda 2 - 3 kutuyu süsleyio masanın ortasına yan yana dizebilirsiniz. Basit bir kutu süsleme çalışması aslında ama kutunun içine çam dalları ve mumlar koyulduktan sonra ne kadar güzel görünüyor.


Bu derin bir kutu, içini süslemeye başlamadan önce biraz köpük koyularak zemini yukarıya alınmış. Ve işte merkezi bu kendin yap yılbaşı masası orta süsü olan bir yılbaşı masası:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Sivilceler İçin Yulaf ve Bal Maskesi

Yulaf ezmesi antioksidanlardan yana zengindir, iltihap karşıtı etki yapar ve birçok dermatolojik rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olur. ...