22 Aralık 2016 Perşembe

Yılbaşı Masası Dekorasyonu Fikirleri


2017'ye evinizde bir yılbaşı partisi vererek girmeyi düşünüyorsanız yılbaşı masası dekorasyonu hakkında bir araştırma yapmanızda fayda var. Ben de size fikir vermek için biraz fotoğraf topladım, sanırım işinize yarar. Yukarıdaki fotoğrafa dikkat ederseniz sağa sola yeşil yapraklar ve kırmızı renkli fiyonlar serpiştirildiğini, masanın ortasına da içinde dekoratif çam ağaçları ve yılbaşı süsleri olan bir kasa olduğunu fark edeceksiniz.
Aşağıda da yılbaşı renkleri (Temel olarak kırmızı, yeşil, altın rengi ve beyaz) kullanılarak hazırlanmış bir masa süsleme örneği görüyorsunuz. Ortada dikdörtgen şeklinde, içinde dallar ve mumlar olan el yapımı bir ahşap kutu var, etrafına da çam kozalakları serpiştirilmiş. Yılbaşı masası dekorasyonu yaparken renklerin ve / veya dekoratif aksesuarların yılbaşına özgü olması iyi olur tabii.

Klasik yılbaşı renklerini kullanmasanız bile Noel Baba, geyik, kar tanesi figürlü biblolar, kar küreleri falan kullanarak ortama o havayı verebilirsiniz. Ayrıca mumlar, çiçekler ve yılbaşı süsleri de kullanabilirsiniz. Ama ne bulduydanız kullanmak olmaz tabii, sonuçta ortaya estetik bir görünüm çıkması gerekiyor.
Diyelim ki yılbaşına özgü renkler yemek takımlarınızla, mekanın dekorasyonuyla, bir şeylerle uymuyor; kullanmayın o zaman. Ortama yılbaşı havası vermek için yapabileceğiniz başka şeyler de var. Bir şenlik, bir fıkırtı, bir parıltı olmalı böyle ama, masanın, ortamın bir farklılığı olmalı. 

Aşağıdaki fotoğrafta sade bir örnek var mesela. Ama mürdüm rengi toplar, mumlar ve masanın yanındaki içine dallar, masadakiler gibi toplar koyulmuş uzun vazo masanın bir özelliği olduğunu, özenle hazırlandığını ortaya koyuyor. 


Uygulanması basit, görünümü hoş bir fikir, de mi? Masadaki tabaklar için bu tip süslemeler düşünebilirsiniz siz de.


Sandalyeleri süslemek de güzel fikir ama dikkat, süslemede abartıya kaçmamak ve belli bir rengin veya renklerin boğucu bir görünüm oluşturmasına yol açmamak lazım. Fazla kırmızı örnekler gördüm ben mesela, hoş durmuyor.


Ağırlığın altın rengi ve beyaz tonlarında olduğu şu masa şık ve zarif bir örnek mesela. Ortasındaki kırmızı yeşil süsler hem konsepte uygun, hem de çok güzel renk katmış. 


Yılbaşı masası dekorasyonu yaparken  yemek takımınızın rengini dikkate alın ve diğer süslemeleri onlarla uyum sağlayacak şekilde düşünün. Takımınız çok renkli, desenli falansa uygun renklerde sade aksesuarlar kullanın. 

Bakın, aşağıdaki de renklerin dengeli bir şekilde kullanıldığı hoş bir örnek. Bir sonraki de kibar. Fakat tabaklı kısımlar çok baygın duruyor sanki. Peçeteleri büzen süsler kırmızı olsa daha bir canlı olurdu mesela.Ve işte klasik tarzda kırmızı beyaz bir masa. Fena görünmüyor de mi? 


Bu masadaki örtü pek içime sinmedi. Renginden ötürü değil, gayet de uyumlu ama, ne bileyim, çizgili olması mı acaba? Ama onun dışında hoş görünüyor, özellikle çatal bıçakların çorapların içine koyulmuş olması hoşuma gitti.


Sadeliği tercih edenler için bir masa süsleme fikri daha geliyor: 


Bu yeşil beyaz masa dekorasyonu bana hem güzel, hem de biraz eksik geldi.  Biraz yavan sanki, de mi, biraz fazla uyumlu - düzenli, insana sıkıcı gelecek kadar. Üçüncü bir renk azıcık sağa sola serpiştirilse daha canlı olurmuş.


 Sıradaki fotoğraflar beyaz - dore yılbaşı masası dekorasyonu yapmayı düşünenler için:

Bu mürdüm ağırlıklı dekora bayıldım:


Bunu yayınlayıp başka bir yazıya geçelim artık, bir müşterime yazı sözü verdim onu da halletmek istiyorum. Birkaç fotoğraf daha ekliycem ama. Ziyaretiniz için teşekkürler.

Bunlar Da İlginizi ÇekebilirHiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Sivilceler İçin Yulaf ve Bal Maskesi

Yulaf ezmesi antioksidanlardan yana zengindir, iltihap karşıtı etki yapar ve birçok dermatolojik rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olur. ...