22 Şubat 2017 Çarşamba

2017 İlkbahar Yaz Modası: Desen Trendleri

Moda trendlerine uymayı sevenlerden misiniz? 2017 ilkbahar yaz modası desen trendleri hakkındaki araştırmamız ilginizi çekebilir öyleyse. Modacılar tasarımlarında, çizgiler başta olmak üzere birçok canlı görünümlü desen ve baskı kullanmışlar. İşte bunların başlıcaları:

 Sanat Eserlerini, Yağlıboya Tabloları Andıran Floral Desenler


Çiçek deseni ilkbahar / yaz sezonunda her zaman kullanılır ama desenlerde dönemsel değişiklikler yapılır. Önümüzdeki sezonun kıyafetlerinde büyük ebatlı floral desenleri,  brokar üzerine çiçek baskılarını, sanatsal bir havası olan enteresan çiçekleri, su mavisi ve avokado yeşili çiçek desenlerini sıklıkla göreceğiz.
Gökkuşağı Çizgileri


 Çizgiler ve şeritler belki de hiçbir zaman bu kadar enerjik ve parlak olmamışlardır. Çizgilerden oluşan desenler 2017 ilkbahar yaz moda trendleri denilince akla gelen ilk birkaç maddeden biri. Bu yazı Adam Selman, Proenza Schouler, Rosie Assoulin, Molly Goddard, Marc Jacobs gibi tasarımcıların hayal gücünden fırlayan canlı çizgilerle geçirmeye hazır olun. Çizgili kıyafetler bu yaz, özellikle sahillerde çok giyilecek.

 Gingham Deseni, Ekoseler Ve Pötikareler

Gingham deseni ne demek ona göz atalım önce, bu aşağı yukarı dama deseni anlamına geliyor. Yine bir nevi ekose deseni aslında ama biraz kendine özgü. Bazen hepsi birbirine eşit kareler şeklinde olan bölümlerden, bazen baklava şeklinde karelerden oluşuyor. Klasik olanı siyah beyaz karelerden oluşuyor ama renkli formlarda da tasarlanıyor. Gingham deseni, ekose deseni ve pötikare (Küçük ekose deseni) hem birbirine yakın, hem de rekabet içinde olan desenler. Moda dünyasında bazen biri, bazen diğeri ön plana çıkarılıyor, klasik formlarında değişiklikler yapılıyor; falan filan. 2017 ilkbahar yaz modasında Gingham deseni ön planda görünüyor; hem klasik formuyla, hem de modern formlarıyla.
Pijama Partisi 

2017 yazı dışarıda ipeksi pijamalarla gezeceğimiz bir yaz olabilir mi? Yeni sezon için bir pijama partisi trendi ortaya atan modacılar çizgili salaş gömlekler, ilhamını çubuklu pijamalardan alan çizgili kıyafetler, sabahlığa benzeyene elbiseler ve spor tarz desenli salaş pantolon takımlarla podyumlarda fırtına gibi estiler. Yatak kıyafetlerine benzeyen gündelik kıyafetler bu sezon baya popüler olabilir. Carolina Herrera da siyah beyaz retro çizgili gece elbiseleriyle bu trendi destekliyor.


Eğlenceli Puantiyeler

Modacuların kadınları seksi ve biraz da koket göstermek istedikleri zaman akıllarına gelenn desenlerden biri de puanyiye desenidir. Dolce Gabbana 80'lerden ilham almış gömlek ve saç bantlarında puantiye desenine klasik siyah - beyaz  görünümüyle yer veriyor. Louis Vuitton da tercihini siyah beyazdan yana kullanmış. Givenchy ise rengarenk beneklerle donatılmış fırfırlı tül elbisesiyle "Puantiye benden sorulur" diyor.Pop Kültür Desenleri

Pop kültür tendi bu sezon kendini Dolce Gabbana'da dondurma, spagetti, davul, İtalyan kızları, testi desenleriyle; Emporio Armani'de kraliyet filleriyle, Gucci'de kaplanlar, ejderhalar ve zebralarla, Temperley london'da komik açık hava desenleriyle gösteriyor. 


Güçlü / Vahşi Hayvan Desenleri 

Leopar, kaplan, çita gibi güçlü hayvanların derisindeki desenlerle bezenmiş kıyafetler ve yılan derisi baskılı giyim eşyaları da 2017 ilkbahar yaz desen trendleri listelerinin maddeleri arasında yer alıyor. Önümüzdeki sezon etekler, pantolonlar, elbiseler, spor kıyafetleri, çantalar ve mayolarda bu tip hayvanların desenlerini sıklıkla göreceğiz.

Geometrik Yap - Boz Deseni

Geometrik baskılar yeni sezonda kendini çeşitli bçimlerde gösteriyor. Barbara Bui zikzaklar, kareler ve oklarla oluşturulmuş dağınık çizgileri tercih ederken Akris'in turuncu, yeşil ve kahve renkli desenleri tercih ettiği görülüyor. Marc Jcobs ve Max Mara ise yanardöner renkli patchwork desenlerine çalışmışlar. 


Retro Desenlere Dönüş

80'ler modası 2017'de çeşitli şekillerde vücut buluyor; retro baskılar da bu şekillerden biri. İç içe geçmiş halkalar, büyük ve parlak çiçekler, başparmak baskıları ve enteresan ekoseler bu sezon epey popüler olacak.Klasik İnce Çizgiler

Daha çok erkek kıyafetlerine özgü olan klasik ince çizgi deseni önümüzdeki sezonun kadın kıyafetleri için yeni ve güçlü bir yorumla hayata geçirildi. Slogan Baskılı Kıyafetler

Baskılı tişörtler ve diğer parçalar yıllardır görülür moda dünyasında ama 2017 ilkbahar yaz sezonu için hazırlananlar ağırlıklı olarak bir mesaj içeriyor. Christian Dior feminist mesajlara ağırlık verirken Michael Kors ve Haider Ackermann sessizliğe ve aşka dair sloganları tercih etmişler. Aexander Wang ise ruh hallerimizle ilgili mesajlarıyla dikkat çekiyor.
Artistik Suluboya Baskıları 

2017 yaz modası genelde gösterişli, bazen de sade bir görünümü olan fırça darbeleri şeklinde hayat bulan suluboya desenleri de getiriyor hayatımıza. 


Optik Yanılsama Oluşturan Desenler 


Son olarak da uzun süre bakıp dalınca görsel algınızı tuhaflaştıran, gördüğünüzden farklı desenler veya renkler görmenize yol açan tarzda desenler geliyor. Bu alandaki en çarpıcı örneklerden biri Yunan kökenli bir tasarımcının imzasını taşıyor; Mary Kantrantzou.

2017 ilkbahar yaz moda trendleri için tıklayın 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

İkizler Burcu Kadını - Yengeç Burcu Erkeği İlişkisi

İkizler ve Yengeç  ilişkisinde  birtakım dalgalanmalar ve pürüzler olabilir ama özellikle İkizler burcu kadını - Yengeç burcu erkeği ber...