29 Mart 2017 Çarşamba

Oksana Mukha Gelinlik Modelleri 2017


Aslında var ya, zerre kadar yazı yazasım yok şu anda. Canım bir kahve alıp kanepeye kurularak 2 saat kadar televizyona bakmak, sonra da yatıp uyumak istiyor. Ama zorlanarak da olsa Oksana Mukha 2017 gelinlik modelleri hakkında bir yazı yazıcam, kararlıyım. Bloglarımı çok yetersiz güncelleyebiliyorum zaten, biri bari bir süre için aklımdan çıksın.Yazıya Oksana Mukha hakkında bilgi de ekleyeyim dedim. Google Translate'in söylediklerinden anladığım şu ki, Lviv Sanat Akademisi Moda Tasarımı Bölümü mezunu olan bu bayan (Lviv nerede diye soracak olursanız, Ukrayna'nın batısında) 80'li yılların sonundaki düğünü için, müstakbel eşinin de teşvikiyle 1 gece içinde kendi düğün kıyafetini dikmiş. Bundan sonra da aklına düğünler ve gece elbiseleri dikip satabileceği bir moda evi açma fikri düşmüş.Moda dünyasına 1991'de, ailesiyle birlikte yaşadığı evde gelinlik dikerek girmiş. Tasarımları önce Lviv ve Ukrayna pazarlarında, daha sonra da Rusya ve Batı Avrupa ülkelerinde dikkat çekmeye başlamış.


Kurduğu şirket zamanla ailesinin bütün üyelerinin gelişmesi için çaba gösterdiği bir aile şirketine dönüşmüş. Bugün şirketin resmi yüzünü kızı Katya temsil ediyor.
Oksana Mukha'nın evinde basit düğün kıyafetleri dikerek başlayıp  Paris'teki Carrousel du Louvre'ye (Swarovski kristallerle bezenmiş bir tasarımı burada sergilenmiş) varan yolu oldukça uzun ve zorluymuş. Ama sonunda ünlü bir moda tasarımcısı olmayı başarmış.
Mukha'nın şirketi devletten de girişimcilik, ekonomi, düğün hizmetleri gibi alanlarda çeşitli ödüller almış. Firmanın Avrupa'nın en kaliteli ipek, organze, şifon, tafta ve saten kumaşlarıyla dikilen, karmaşık desenli nakışlarla, Japonya'dan ve İtalya'dan alınan değerli taşlarla, Swarovski kristalleriyle süslenen gelinlikleri ve gece elbiseleri bugün dünya çapında bir üne sahip. 

Yalnız, kendimi tebrik etmek istiyorum, isteksiz başlıyorum falan derken baya bir şeyler yazdım. Yazıya başlarken çok daralırsam yarıda bırakıp kaydetmek, sonra tamamlamak fikri vardı aklımda ama biraz daha fotoğraf ekleyip yayınlarım artık. Ziyaretiniz için teşekkürler. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Cildi Aydınlatan Akne Karşıtı Papaya, Bal ve Limon Maskesi

Cildi aydınlatan akne karşıtı papaya, bal ve limon maskesi aynalarda parlak, kusursuz bir cilt görmenize yardımcı olur. Yara izlerini ...