31 Temmuz 2017 Pazartesi

1940'lardan Bir Evlenme Teklifi Fantezisi


Bu konunun fotoğraflarını çoktan bir kenara kaydetmiş, konuyu da yer imleri listeme eklemiştim, artık yazayım diyorum. 1940'lardan bir evlenme teklifi fantezisi diye başlık atmamın sebebi bunun gerçek bir evlilik teklifi olmaması. Biri erkek, diğeri kadın 2 modele o yıllara özgü kıyafetler giydirilmiş, saçları 40'ların tarzında şekillendirilmiş ve bir dizi fotoğraf çekilmiş. Çekimler İllinois / ABD'de yapılmış. Aşağıdaki fotoğraflar ilk randevu temalı; erkek randevu almaya elinde çiçeklerle geliyor.


 Fantezi bir vintage tarzı evlenme teklifi üzerine kurulduğundan nostaljik fotoğraflar çekmeyi hedeflemişler doğal olarak. Olmuş da ama, de mi?


Erkek kıza "Benimle evlenir misin?" demek için bir romantik piknik ortamı hazırlamış. Oraya gitmek için bindikleri araba da diğer unsurlar gibi 40'lı yılları yansıtıyor; bir 1938 model Chevrolet.

Bir fotoğrafçının hayal gücünden çıkmış fotoğraflar bunlar. Yapacağınız bir sürpriz organizasyon için veya nişan çekimleriniz için belli bir dönemi taklit etmeyi düşünüyorsanız size ilham verebilir.


Ve son 2 fotoğraf:


Bir vintage evlilik teklifi yapmak gibi bir niyetiniz varsa teklif ortamına geçmiş zamanlara ait objeler ve aksesuarlar serpiştirmeniz de yeterli olur. Şöyle bir şeyler mesela:


Nostaljik bir radyo, yabani çiçekler, kuş kafesleri, bir yere asılmış, içinde çiçekler olan vazolar, vintage fincanlar da ortama böyle bir hava vermek açısından işe yarar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...