2 Temmuz 2017 Pazar

Çırak / Apprentice (2016)


Konusu: 28 yaşındaki Malezyalı ıslah memuru (İlgili sınavı akademide başarıyla verdikten sonra çalıştığı hapishanedeki hemen her şeyi kontrol edebilme yetkisini kazanan gardiyan) Aiman yaşadığı yerin en önemli cezaevine atanır. Anne - babası uzun süre önce ölmüş olan genç adamın tek ailesi ablası Suhaila'dır. Aiman kendisiyle aynı yerde çalışan 65 yaşındaki Çinli  çavuş Rahim'e olağandışı bir ilgi duyuyor gibidir; devamlı onu uzaktan gözlemektedir. Kısa bir zaman sonra çavuşun uzun yıllardır hapishanenin baş celladı olduğu ve alanında dünyanın en üretken kişilerinden biri olduğu ortaya çıkar. Çavuş da gencin ne kadar akıllı ve gayretli biri olduğunu fark etmiştir. İkisi arasında alışılmadık bir dostluk ilişkisi başlar. Asistanı kötü bir infazdan sonra birdenbire işi bırakan güçlü ve etkili baş cellat yeni çırağının Aiman olması için planlar yapmaya başlar. Aiman vicdanının ve travmatik geçmişinin etkisinden sıyrılıp yeni baş işkenceci olabilecek midir?

Apprentice / Çırak (2016) Fragman | izlesene.com

Dram tarzındaki 2016 Singapur - Fransa - Almanya yapımı  Çırak (Apprentice) 115 dakika sürüyor.

Yönetmen: Boo Junfeng

Oyuncular: Firdaus Rahman, Wan Hanafi Su, Mastura Ahmad, Boon Pin Koh, Nickson Cheng, Crispian Chan, Gerald Chew, Ong Chao Hong.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Ayvalık Tatili İçin Mekan Önerisi

Bu yaz bir Ayvalık tatili yapmayı düşünüyorsanız size hoş bir mekan önerebilirim. 3 katlı, sevimli bir ev burası. İkinci katında 3, üç...