7 Ağustos 2017 Pazartesi

Sinirinizi Bozan Sivilceler İçin Tarçın Ve Bal MaskesiTemiz tutmaya, iyi bakmaya çalıştığı cildinde bir veya birkaç sivilce belirdiği zaman nasıl canı sıkılır insanın. Bazen önemli bir randevu, olabildiğince kusursuz görünmek istediğiniz bir durum söz konusudur ve tek bir sivilce bile gününüzü berbat etmeye yeter. Cildiniz konuşamadığı için size "Sabret, Çekirge!" falan da diyemez, "Bana doğru davranırsan ben de sana nazikçe karşılık veririm." Burada doğru davranma sadece dıştan bakım yapma anlamına gelmez, beslenmenize dikkat etmenizi, cildinizi uygun şekilde temizlemenizi, güneşten korumanızı da içerir.

Dışarıdan bakım yapmak da gereklidir ve işe yarar elbette, ama diğer unsurlarla desteklenmezse işe yaramaz, en azından beklediğiniz kadar yaramaz. Aşağıdaki tarçın ve bal maskesi, antiseptik ve anteribakteriyel malzemeler barındıran içeriğiyle, sivilce sorununuzun hafiflemesine veya ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.Denemekte fayda var diyorsanız, işte tarifi:


Malzemeler:

2 çorba kaşığı bal
1 çay kaşığı tarçın,
Bir parça kağıt havlu

Uygulama:

Tarçın ve balı pürüzsüz bir macun elde edinceye kadar karıştırın.
Hazırladığınız maskeyi yüzünüze uygulayıp 10 - 15 dakika bekleyin.
Yüzünüzü bol suyla güzelce yıkayın ve kurulayın.

Bu yapışkan bir karışım olduğundan elinizde bir miktar kağıt havlu olması iyi olur.

Tarifini verdiğimiz ev yapımı sivilce maskesi için kullanacağınız malzemeler kaliteli olursa, örneğin doğal bal bulup kullanabilirseniz daha iyi sonuç alırsınız. Cildiniz sivilceye eğilimliyse bu maskeyi haftada birkaç kere düzenli olarak hazırlayabilirsiniz. Bal ve tarçın, akneler söz konusu olduğunda katil bir ikiliye dönüşür. Tarçın, mikrop karşıtı özellikleriyle cildinizin bakterilerden arınmasına yardımcı olur. Doğal bir antibiyotik olan bal cilt enfeksiyonlarıyla savaşır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Cildi Aydınlatan Akne Karşıtı Papaya, Bal ve Limon Maskesi

Cildi aydınlatan akne karşıtı papaya, bal ve limon maskesi aynalarda parlak, kusursuz bir cilt görmenize yardımcı olur. Yara izlerini ...