24 Eylül 2017 Pazar

Ölü Hücreleri Gideren Domates Ve Şeker Maskesi

Cildi temizlemek, nemlendirmek, ışıldamasını sağlamak, aydınlatmak, bazı cilt sorunlarını hafifletmek için gereken malzemelerin genellikle mutfağınızda bulunan, yoksa da temin edilmesi zor olmayan şeyler olduğunu biliyorsunuzdur. Doğal cilt bakımı trendi son yıllarda çok yükseldi, birçok kadın cildine evde hazırlanabilen maskelerle bakım yapmayı tercih ediyor. Aşağıda tarifini göreceğiniz ölü hücreleri gideren domates ve şeker maskesi de hazırlanması ve uygulanması kolay olan ev yapımı güzellik maskeleri arasında yer alıyor.
Eksfoliasyon etkisi yapan
, yani ölü hücrelerin pul pul dökülmesine yol açan bu maske yağlı ciltler için özellikle faydalı. Cildinizdeki siyah ve beyaz noktalar canınızı sıkıyorsa haftada 1 - 2 kere uygulayabilirsiniz. Üst üste uygulamayın, aradan birkaç gün geçmesi daha doğru.


Malzemeler:

1 domatesin yarısı
Yarım çay kaşığı toz şeker


Uygulama:

Malzemeleri karıştırın.
 Karışımı yavaş ve dairesel hareketlerle yüzünüze yayın.
10 - 15 dakika sonra cildinizi ılık suyla maskeden arındırın.

Domatesin dışarıdan kullanımda cildi sıkılaştırmak, gözenekleri  küçültmek, aknelerle savaşmak, tahriş olmuş cildi yatıştırmak gibi etkileri var. Sadece domatesin içini ezip cilde sürmek ve 1 saat bekletmek bile akneleri azaltmak açısından işe yarıyor.

Bunun ardından günlük nemlendiricinizi kullanmalısınız. Cildinizdeki siyah noktaları azaltmak için domates dilimlerini bu bölgelerde gezdirebilirsiniz. Cansız, tahriş olmuş veya güneşten yanmış cildinize domates ve kaymak (Veya suyu süzülmüş yoğurt) karışımı uygulayabilirsiniz. (Bekleme süresi 15 dakika)

Domates cidin rengini açmak, aydınlatmak için de işe yarar. Bu etkisinden faydalanmak için domatesi rendeleyin, yüzünüze sürün, 15 dakika bekledikten sonra da yüzünüzü yıkayın. Maskenin aydınlatıcı etkisini güçlendirmek için 1 - 2 yemek kaşığı süt de ekleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Gönül Yarası (2005)

Yerli yapım Türü : Dram Süresi : 142 dakika