7 Eylül 2017 Perşembe

Siyah Noktalar İçin Bentonit Kili Maskesi


Siyah noktalar daha çok sivilceye eğilimli, yağlı ciltlerin problemidir. Normalde cildin esnekliğini koruyan iyi bir şey olan yağ salgısının salgılanmayı abartması sonucunda ortaya çıkan sevimsiz şeylerdir bunlar. Daha çok burnunuzu aynaya yaklaştırdığınız zaman görürsünüz onları ama farklı yerlerde de olabilir. Cildinizdeki minnak gözenekler birtakım şerefsiz ölü cilt hücreleri tarafından tıkanmıştır maalesef, geçmiş olsun.

Yüzünüzü saplantılı bir şekilde ovalamak siyah noktalardan kurtulmak için işe yarayacak bir yol değildir, çünkü mesele cildinizin kirli olması değildir. Hatta bu şekilde fazla kurumasına ve "Vaay, güzelim yağlarımız elden gidiyor" diye daha fazla yağ üretmesine bile yol açabilirsiniz. Kısır döngü denilen şey budur aşaa yukarı. Aşağıda göreceğiniz hazırlanması kolay bentonit kili maskesi daha iyi bir alternatif, belki denemek istersiniz.


Malzemeler:
1 yemek kaşığı kadar bentonit kili
Biraz su veya elma sirkesi

Uygulama:

Bentonit kiline ortaya biraz kalın, biraz yoğun ama sürülebilir bir maske çıkmasını sağlayana kadar azar azar su veya elma sirkesi ekleyin.

Maskeyi ince bir katman halinde yüzünüze sürün.

Kuruyana kadar bekleyin Bu 10 dakika ile 25 dakika arasında bir zaman alabilir.

Cildinizi bol ılık suyla temizleyin ve günlük nemlendiricinizi sürün.

İpucu:

Bazılarını maskenin kurumasını beklerken cildinizin fazlaca gerilip kuruduğunu hissedebilirsiniz. Maskeden maksimum verim almak için kurumasını beklemekte fayda var ama bu his sizi çok rahatsız ederse o kadar beklemeyebilirsiniz.

Bentonit Kilinin Cildinize Yapacağı Etki

Minerallerden yana oldukça zengin olan bu kil çeşidi gözeneklerinize kilitlenmiş yağları ve tozları mükemmel bir şekilde temizler. Maske cildinizde kururken kilin içerdiği cilt dostu mineraller de cildinize nüfuz eder.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Cildi Aydınlatan Akne Karşıtı Papaya, Bal ve Limon Maskesi

Cildi aydınlatan akne karşıtı papaya, bal ve limon maskesi aynalarda parlak, kusursuz bir cilt görmenize yardımcı olur. Yara izlerini ...