30 Ekim 2017 Pazartesi

20 Rose Quartz (Gül Kuvars) Saç Rengi Örneği

Pembe kuvars taşı diye bir taş olduğunu biliyor muydunuz? Rose quartz (gül kuvars) saç rengi ilhamını bu taşın renk tonlarından alıyor. İnternetten taşın rengine baktım, gördüğüm kadarıyla pembenin böyle bağıran, göze batan tonlarını değil de romantik, yumuşak tonlarını barındırıyor. 2018 saç rengi trendleri listelerinde gördüğüm bu saç renginden örneklerle şenlendireyim dedim 5 haftadır boş bıraktığım blogumu.
Bu arada, pastel pembe saç rengi de diyebiliriz buna aslında, fotoğraflara baktığınızda göreceğiniz renk bazen tepeden tırnağa bütün saçı kaplamış, çoğu zaman başka bir veya birkaç renkle harmanlanmış yumuşak bir pembe. Cara Delevingne bir dönem saçlarını bu tonda boyatmış, fotoğrafını yukarıda görüyorsunuz. Aşağıdaki pembe saçlı kadın da Rita Ora.


Pembe saçlar bu genç kızın açık renk cildinde ne güzel durmuş, de mi? Saçlarınızı böyle bir renge boyatırsanız makyaj konusunda dikkatli olmanız lazım, çok baskın, çok kontrast bir makyaj iyi durmaz.

Afrika kökenli model Nyane Lebajoa bu fotoğrafıyla gül renginin koyu ten rengini nasıl aydınlatıp tamamlayabilecğini gösteriyor bize. Bu rengi uygulatmayı düşünüyorsanız onun gibi yapın, saç diplerinizi koyu renkli bırakın, böylece saç bakımı yapmak daha zahmetsiz olur. Bu ten, bu saç rengi ve bukleler bir arada çok çarpıcı durmuş bu arada, tam bir esmer denizkızı görünümü.


Saçları tamamen veya diplerdeki küçük bir kısım dışında tamamen gül rengine boyatmak herkesin harcı değil. Ayrıca rose quartz saç rengi yaşam tarzınıza, katıldığınız ortamlara uygun olmayabilir. Bu durumda bu tip karışımlar uygulatmayı düşünebilirsiniz belki.


Gül kuvars saç rengi  2018 yılının popüler saç renkleri arasında gösteriliyor. Bu rengin yükselişi  özellikle 2014 sonrasında markaların reklamlarında veya koleksiyonlarında sıklıkla kullanılmasıyla başladı. Pantone firmasının tarihinde ilk defa 2016'nın moda rengini rose quartz & serenity (Mavinin bir tonu) olmak üzere 2 renk olarak açıklaması ise patlamasına yol açtı. Pembenin bu hoş tonunun 1 - 2 yıl daha trend olmaya devam etmesi bekleniyor. 

Alexander Wang'ın ilkbahar - yaz 2018 defilesindeki modellerden birinin saçları da pembenililaya bakan bir tonuna boyanmıştı. Moda defilelerinde sadece kıyafetler değil, bu tip şeyler de yeni sezonun trendleri hakkında ipuçları verir biliyorsunuz.

Galeriye geçmeden önce size pembe kuvarsın renk tonları hakkında fikir verecek bir görsel eklemek istiyorum.


Rose quartz renginin renk paleti de şöyle:


Bunlar alışılmışın dışında, cesur saç renkleri; o yüzden saçlarınızı böyle bir renge boyatmayı düşündüğünüz zaman, özellikle birkaç farkı renkte gölgeler, geçişler istiyorsanız kuaförünüzün ustalığından emin olmalısınız. 

Saçın diplerden itibaren veya diplerin biraz aşağısından başlanarak belli bir pembe tonunda boyanması veya tek renkle ombre yapılması sorun olmayabilir ama 2 - 3 renk tonunun karıştırılacağı modelleri iyi uygulamak için ustalık lazım. Bu arada, pembe saçlarınızın bakımı için ekstra özen göstermenizin ve kuaförü her zamankinden daha sık ziyaret etmenizin gerekebileceğini de unutmayın.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Cildi Aydınlatan Akne Karşıtı Papaya, Bal ve Limon Maskesi

Cildi aydınlatan akne karşıtı papaya, bal ve limon maskesi aynalarda parlak, kusursuz bir cilt görmenize yardımcı olur. Yara izlerini ...