31 Ekim 2017 Salı

30 Ünlü Dekoratörden 30 Yemek Odası Dekorasyonu Örneği Bir seri haline getirmeye karar verdiğim bu 30 ünlü dekoratörden 30 falan filan dekorasyonu konseptli yazılarımda sıra yemek odası dekorasyonu fikirlerine geldi. Bu seri başta düşünüğümden daha fazla sayıda olacak sanırım, 3, en fazla 4 tane yazar bırakırım gibi geliyordu ama 5 veya 6'yı bulacak gibi. Bununla 4 olacak, bir salon, bir de çalışma odası tarzında yazsam...hatta salon yazısını modern ve klasik olmak üzere 2'ye bölsem. Neyse, sizi kafamdan geçenlerle meşgul etmeyeyim.Bu yazıya Timothy Corrigan tarafından tasarlanmış geleneksel tarzda bir yemek odasıyla başladım, Studio Ashby tasarımı modern tarz bir çalışmayla devam ediyorum.


 Mekanlarda dekoratif ayna kullanılmasını seviyorum ben. Achille Savagni Atelier tasarlanmış olan bu yemek odasındaki aynanın tipi bana pek hitap etmiyor ama odada ayna olması güzel. Aklınızda olsun, evinizin bir yerinde böyle bir ayna kullanacak olursanız karşısına da estetik görünümlü bir şeyler koymalısınız.


Bir plaj evinin yemek odasının klasik, görkemli bir dekorasyonu olması tuhaf olurdu herhalde. Tam böyle olmalı sanki, de mi, sade, iddiasız ama göze hoş görünen bir düzenleme. (Dekoratör: Meyer Davis)


Modern tarzda dekore edilmiş olan bu aydınlık, ferah görünümlü oda bir Summer Thornton Design çalışması.

Hem oturma, hem de yeek bölümünüm yer aldığı salonlarda bu 2 bölümün birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmek gerekiyor. Fawn Galli Interiors tarafından dekore edilmiş olan bu evin salonu bu açıdan güzel bir örnek, de mi? Hakimiyet gri, krem, beyaz tonlarında ama zeminin rengi, yemek masasının arkasındaki koyu renkli dolap ve desenli kanepe ve birkaç renkli aksesuar ortama renk katmış, baygın görünmesini engellemiş.


Satırlarıma burada son veriyorum ama yemek odası dekorasyonu örnekleri devam edecek. 30'a tamamlamam lazım bunları, konsept böyle. Güzel seçimler yapmaya çalıştım, umarım hoşunuza gider. Ziyaretiniz için teşekkür ederim, arada bir uğrayın böyle.

(Alexandra Loew)

(Brown Davis Interiors)

(Fox - Nahem Associates)

(Madeline Stuart)

(Mendelson Group)

 (Jennifer Post Design)

(Cullmann & Cravis)

 (Glenn Gissler Design)

(Jayne Design Studio)

(Taylor Howes)

(Drew McGukin Interiors)

(Ike Kligerman Barkley)

(Annette English & Associates)

 (NH Design)

 (Jan Shower Associates)

(Thomas Callaway Associates)

(Ashley Hicks Design Studio)

(Marion Lichtig)

(Ken Fulk)

(Thomas Peasant Interiors)

(Shawn Henderson Interior Design)

(Vaughn Miller Studio)

(Jennifer Davis Interior Design)

(Philip Nimmo)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Cildi Aydınlatan Akne Karşıtı Papaya, Bal ve Limon Maskesi

Cildi aydınlatan akne karşıtı papaya, bal ve limon maskesi aynalarda parlak, kusursuz bir cilt görmenize yardımcı olur. Yara izlerini ...