29 Ekim 2017 Pazar

60 Muhteşem Düğün Hikayesi Fotoğrafı İle Elif Bestem - Cihan İkilisiBaşlıkta 60 muhteşem düğün hikayesi fotoğrafı dedim ama bu yazıda daha çok fotoğraf olacak aslında,  kız kıza bekarlığa veda partisi fotoğrafları ve başka bazı detayların görsellerini de ekliycem. Elif Bestem Sinan - Cihan Taşkömür çifti 24 Eylül 2017'de, Menderes Balaban Kır Düğünü tesislerinde dünya evine girdiler ve bu olaydan bana şahane malzemeler çıktı.

Kına gecesi fotoğraflarından yaptığım kolajlarla web siteme bir yazı ekledim, bir tane de kına gecesi mekanını tanıtan yazı ekledim (Düğünün yapıldığı yerde yapıldı o da), şimdi bloguma bu yazıyı yazmaya hazırlanıyorum ve kına fotoğraflarının kolaj yapılmış değil de, tek tek haliyle buraya da 1 yazı yazıcam ayrıca. Önce onları yazacaktım ama kısmet böyleymiş, Bestem'in bugün yolladığı düğün fotoğrafları iştahımı kabarttı, önce onlar olsun. Daha çok fotoğraf varmış aslında ama asıl profesyonel tarzda olanları gidip alamamışlar henüz. Olsun, ben bunları da gayet beğendim. Diğerlerini gösterirse onlarla da ayrı bir yazı yazarım belki.


Şahane bir yeni gelin bulmuşum kendime, bana çok güzel, çok enerjik fotoğraflar gönderdi isteğim üzerine. Bir de bunu bugün konu olarak şey yapabilirsem blogumun içeriklerine... İlk cümle kafiyeli şiir gibi olunca bu cümleyi onu tamamlasın diye ayaküstü uydurdum, yoksa olmasa da olurdu yani.Bestem'le Cihan kız alma ve düğün hamamı gibi birçok klasik düğün geleneğini uygulamayı tercih etmişler, ama bu geleneklere kendi tarzlarından da bir şeyler katarak. Elif Bestem tek çocuk, ve istemiş ki düğünü annesinin (Esin Karaoğlu) hayal ettiği tarzda olsun.
Kız alma sırasında sokakta canlı müzik yapılmış fakat bir davul - zurna klasiği tarzında değil. Davul - saksafon ve akordeonu tercih etmişler. Bestem'in dediği gibi, mini bir bando takımı.
Düğün arabası olan 1947 Morgan Cihan'ın tercihi, kendisi klasik arabalara çok meraklıymış ve güzel bir koleksiyonu da varmış. Bakalım, bir gün o koleksiyon hakkında da yazabilirim belki.

Gelin ile damat hakkında bilgi vereyim biraz: İznikli Elif Bestem Çanakkale 18 Mart Üniversitesinde oyunculuk okumuş ve Bir Deniz Hikayesi, Mihrab Yerinde, Küçük Gelin, Çanakkale Yolun Sonu gibi TV filmlerinde ve dizilerinde rol almış. Oyunculuk yapmaya tiyatro oyunlarında rol alarak başlayan bu enerjik, cıvıl cıvıl genç kadın yaşadığı ilçe olan Üsküdar'da Tiyatro Filarmoni isimli bir tiyatro grubu da kurmuş. Hem radyo ve televizyon, hem de işletme alanlarında eğitim almış olan Cihan doğma büyüme Istanbullu, aslen Sivaslı. O da Bestem'le beraber tiyatro oyunlarında ve TV programlarında yer alıyor ama özel bir şirkette, severek yaptığı asıl işi eğitim - gelişim uzmanlığı.


Bestem'in gelinliği İzmit'te yaşayan İznikli Sevinç Güney tarafından dikilmiş. Provalar için İstanbul - İzmit arasında defalarca gidip gelmeyi göze almışlar, çünkü Sevinç Hanım gelinin ailesi için özel bir değeri olan biri imiş. Besten'in annesinin ve teyzesinini gelinliklerini de zamanında o dikmiş. Saçlarını da Üsküdar'daki mahallesinden Fatoş Hanım yapmış. "Hesapta kuaförüm, ama aslında ablam sayılır" dedi kendisi için. Bestem Sevinç Hanımın da, Fatoş Hanımın da işlerine karışmamış. "Beni tanıdılar, tarzımı anladılar ve gelinliğimi, saçlarımı, makyajımı, her şeyimi ona göre yaptılar" dedi bana.


İşte bir gelinlik provasına gidiş hatırası:


Aşağıdaki fotoğrafta gelini küçük nedimeleri Dalya ve Mina Cirit'le beraber görüyorsunuz.


 İstanbul'da kır düğünü mekanı arayışına girecek olursanız Menderes Balaban Kır Bahçesi güzel bir alternatif olarak aklınızda olsun bu arada. Kardeşim Bestem'le Cihan'ın bu mekandaki kınalarına gitmiş ve güzel bir yer olduğunu, temiz ve profesyonel bir hizmet sunulduğunu söylemişti. Bestem de birkaç saat önce bana bu fotoğrafları gönderirken işletmeci Menderes Balaban'ın onlara ev sahipliği yapmaktan ziyade çocuklarıymış gibi ilgili davrandığını, fotoğraflarını çeken Coşkun Yeten - Elif Yeten çiftinin ilgisinden de çok memnun kaldıklarını söyledi.


Gelinin nikah şahitliğini üniversiteden arkadaşı olan, şimdi özel bir kanalda çalışan Pınar Dikici yapmış. Damadın şahidi ve sağdıcı ise çocukluk arkadaşı, elektrik mühendisi Metin Coşkungönül'müş. Elif'in annesi, 2 ay önce 2 dizine de protez takıldığı halde, halayın başında olacağını söylemiş ve bunu gerçekten de yapmış. Hiç durmamış, hep oynamış düğün boyunca. "Benim düğünümle ilgili hayalleri belki benim hayallerimdem bile fazlaydı" diyor Elif, "İnşallah annemi mutlu edebilmişimdir." İşte o anne:


1.000'e yakın davetli katılmış bu neşeli düğüne. Düğün konvoyu da canlı olmuş, araba Üsküdar'dan Avcılar'a giderken birçok araba korna çalmış, peşlerine takılmış. Bir motor konvoyu da katılmış ayrıca. 

Sıradaki düğün fotoğrafları gelecek şimdi.  Ondan sonra davetiye vb. konular hakkında birkaç görsel ve Elif Bestem'in bekarlığa vedasından fotoğraflar koyacağım. Bu Gelin Neden Ağlıyor Dersiniz?

a) Birdenbire aklına eskiden seyrettiği çok acıklı bir film geldi.
b) "Ben hiç evlenmiycem" diyenlerdendi. Kendine verdiği sözü bozduğu tam da kendi düğününe gitmek üzere yola çıkıyorken aklına geldi.
c) Damat adayı arabaya binince kendisine "Bugün karım olacağın için çok mutluyum" deyip bir gül verdi, o da duygulandı.
Doğru cevap: C şıkkı

Nikah Şekeri Yerine Karakalem Magnet: Bir Gülşah Taşkömür Çizimi

Elif Bestem'le Cihan, nikah şekeri yerine davetlilere hatıra olarak kalacak magnetler yaptırmayı tercih etmişler. Bu karakalem çizim damadın kardeşi Gülşah Taşkömür'ün ellerinden çıkmış. Özel tasarım davetiye ise gelinin arkadaşı Ali Osman Çirci tarafından hazırlanmış.Karakalem çizimdeki hayvanlarla davetiyedeki motosiklet ve hayvanların da bir açıklaması var. Motor Cihan'ın Füruzan isimli aracını temsil ediyor. Çiftin Zıpırcan, Pıtırcan ve Jokercan isimli 3 kedisi ile Yağ ve Yumurta isimli 2 de kaplumbağaları var. Onları da ailenin bireyleri saydıklarından, bu şekilde görünmelerini sitemişler. Bu arada, gelin de kedileri seviyor ama damat tam bir kedisever imiş, sokakta muhtaç bir kedi gördü mü eve getirmeden yapamıyormuş. Çift, balkonlarında kedileri için özel bir yer de yaptırmışlar.Çocuklara Hatıra Karagöz - Hacivat Sahnesi

Bunu da gelinin arkadaşı oyuncu  Harun Ümit Yılmaz tasarlamış. Düğünde çocuklara, gelinle damattan bir hatıra olarak dağıtmış. İnce fikir, de mi?


Moda Melek Otel'de Kına Öncesi Kız Kıza Bekarlığa Veda Partisi

 Bestem'in nikah şahitliğini de yapan yakın arkadaşı Pınar Dikici kına öncesinde güzel bir sürpriz parti organize etmiş.


Elif Bestem'le Cihan'ın kına gecesi için tıklayın

Menderes Balaban Kır Bahçesi için tıklayın

3 yorum:

 1. Allah mutlu etsin.Ne güzel görüntüler:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. De mi? Zevkle yazdım, zevkle ekledim, enerjileri çok hoş. Teşekkürler. = )

   Sil
 2. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...