4 Kasım 2017 Cumartesi

20 Dekoratif Hediyelik Alternatifi

Yılbaşı hediyesi fikirleri yazmaya başlamak için erken gibi görünüyor ama benim için hiç erken değil aslında demiş olmam lazım birkaç gün önce yazdığım bir hediyelik yazısı sırasında. Tekrar ediyorum, hakkaten hiç erken değil, 15 - 20 yazı yazayım en azından diyorsam ki diyorum, haftada 2 - 3 tane yazmam lazım. Zet çok çeşitli ürünlerin satıldığı bir site, oradan seçtiğim 20 dekoratif hediyelik alternatifi yer alacak bu yazıda. Açılışı 15 x 20 cm. ölçülerinde, deniz kabukları ve driftwood dallarla süslenmiş bir el yapımı ayna ile yapıyorum. Driftwood ne demek biliyor musunuz acaba, ben bilmiyordum, şimdi bakıp öğrendim. Su kıyılarında suyun ve rüzgarın etkisiyle çürümüş, rengi değişmiş, eğrilmiş da parçaları olur ya, onlara böyle deniyormuş. Bir de şu var, Tureng'e drift ne demek diye sordum ve bu kelimenin birsürü anlamı arasında sürüklemek, sürüklenmek, amaçsızca sürüklenmek, rüzgarın ve akıntının etkisiyle sürüklenmek, akıntıya kapılmak gibi şeylerin de olduğunu gördüm. Wood da ahşap, odun, tahta gibi anlamlara geliyor. Rüzgarın ve akıntının etkisiyle sürüklenmiş ahşap durumu yani. Yine konudan uzaklaştım bu arada, hemen dönüyorum. Yukarıda gördüğünüz ayna isteğinize göre farklı şekillerde de tasarlanabiliyor, bilginiz olsun. Aşağıda da çok renkli, el boyaması bir Frida Kahlo baskılı saksı göreceksiniz. Sanatçıyı seven biri için güzel bir hediye alternatifi olabilir.


Programıma kapı veya duvar süsü olarak kullanılabilecek bir ürünle devam ediyorum. Yapımında doğal deniz kabukları ve deniz yıldızı kullanılmış olan bu süsü ev hediyesi olarak düşünebilirsiniz.


Birer litrelik 3 kavanozdan oluşan bu dekoratif cam kavanoz seti nasıl? Zet'de bu tarzda kırmızı ve pembe tonlarında setler de var. 


Beton kullanılarak yapılan bu el yapımı 3lü geometrik mumluk seti çok şık görünüyor.


Bu kişiye özel el aynası güzel bir kadına yılbaşı hediyesi alternatifi olabilir. 17 x 17 cm. boyutlarındaki aynanın arka tarafına hediyeyi vereceğiniz kişinin isminin baş harfi yazılıyor. Rengi için de farklı alternatifler varmış.


Kaliteli plastikten yapılmış bir çerçevenin içindeki bu kanaviçe Atatürk portresi Atatürk'ü çok seven biri için güzel bir hediye olmaz mı? 


Yüksekliği 28, genişliği 13 cm. olan bu ferforje saksılık nasıl?  


Ya bu rengarenk kapaklı seramik kase?  Neria Seramik Atölyesinde tasarlanan tamamen el yapımı bir ürün bu.Zet'den seçtiğim diğer dekoratif hediyelik alternatiflerini aşağıya sıra sıra diziyorum. Ziyaretiniz için teşekkür ederim, yine buyurun.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Gönül Yarası (2005)

Yerli yapım Türü : Dram Süresi : 142 dakika