29 Kasım 2017 Çarşamba

Ufak Tefek Cinayetler 6. Bölüm: Bu Nasıl Arzu?


Ufak Tefek Cinayetler 6. bölüm için televizyonun başına geçenler yine yüksek tempolu sahneler izlediler.

Merve Burcu'yu korkunç bir şekilde benzetti, öyle böyle değil. Bebek partisinde söylediği "Sevgilisini boşanmaya ikna ederse evlenecekler" cümlesi ortamda bomba gibi patladı. Üstüne arkadaşlarına bu evlilik gerçekleşmezse kocalarına dikkat etmelerini de tembih ederek tüy dikti.

Merve'nin Oya için seçtiği anne, baba ve 2 çocuktan oluşan aile tablosu çok hain bir ev hediyesi seçimi.

Bir kadın, çocuk doğuramayan bir kadına bunu yapmamalı - hele ki bu durumun sebebi kendisinin yaptığı bir şeyse. İğrendim.Arzu, Oya'nın evinde hep beraber yemek yedikleri sırada en yakın arkadaşlarının Mehmet'in onu aldattığını bilip de sakladıklarını öğrenince deliye döndü. Bu üçlünün arası bir daha eskisi gibi olursa şaşırırım.Merve ile Pelin, ne kadar sürer bilmiyorum ama birbirlerine neredeyse düşmanlar artık. Merve erken davrandı ve Pelin'in Okul Aile Birliğinden ihraç edilmesini sağladı. Bir insanın bu kadar kolay yalan söyleyebilmesi korkunç bir şey. Pelin altüst oldu doğal olarak.


Pelin Oya'ya kocasıyla arasında aman ne kadar da ihtiraslı bir aşk olduğunu düşündürmeye  çalışırken, gösterdiği çabaya acıyorum. Taylan'ın Oya'yla yine ilgilenebileceğini seziyor belki. Biraz da güvensiz ve paranoyak olduğu için herhalde. Boşuna çaba ama, Taylan gerçekten Oya'nın umurunda değil, hem de hiç. Bu yüzden, Taylan'ın Serhan'a yaptığı artistlik de biraz acıklıydı. 2 kadın arasında kaldım da, dardayım da, bilmem ne. Peeh!

Ne var ki Serhan onu söylediklerine inandı ve Oya'dan uzak durmaya başladı. Neler olup bittiğini anlamayan Oya buna baya üzüldü. Sonra havuzda karşılaştılar ve onun neden soğuk davrandığını anladı - bu sefer de sinirlendi. Bölüm yayınlanmadan önce gelen fragmanlarda Oya'nın "Ben evli bir erkekle asla beraber olmam!" cümlesini direkt Serhan'a söylediği izlenimi vardı. Taylan üzerinden, dolaylı olarak söylüyormuş meğer ona. Birisi ben evli erkekle olmam, diğeri de ben eşimi aldatmam deyince durumları öyle tuhaf bir şekilde, havada asılı kaldı. Birbirlerine aşık oldukları iyice ortada artık. Bakalım daha sonra neler olacak?

Bu nasıl Arzu, evet, Arzu, Mehmet'in iş yemeğinde gösterdiği performansla bundan sonra o eski sessiz, pasif kadın olmaya devam etmeyeceğini gösterdi. Bu bölümden sonra onun başka bir kadına dönüştüğünü göreceğiz belki de.Evi kendi üstüne yaptırmayı başardı, bu Burcu'yu delirtecek. Mehmet de yavaş yavaş Burcu'nun ne kadar talepkar, hırslı, gözü doymaz bir kadın olduğunu anlamaya başlayacak gibi sanki. Ufaktan pişman olmaya başladı bile.


Pelin'in Merve'den intikam almak için yaptıkları iyiydi ama Merve'nin intikamı da sağlamdı. Mahallenin elektriğini keserek evde, aralarından hiç beklemediği bir anda çıkarıldığı Okul Aile Birliği üyesi kadınlarla yaşayacağı eğlenceli saatleri engelledi.


Oya'da karanlık korkusu olduğunu da öğrendik bu arada. 17 yaşındayken yaşadığı olayların, arkadaşlarından yediği dehşet kazığın, uğradığı iftiranın, düştüğü durumun, sevgilisinin bile kendisine inanmamasının, intihar denemesinden sonra vücudunda anne olmasını engelleyecek bir arıza kalmasının...birtakım etkileri olacaktı tabii, olmaması mümkün mü? Belki daha sonra öğreneceğimiz başka izleri de vardır.


Son dakikalar oldukça heyecanlıydı. Elektrikler hala kesik, Serhan korkudan deliye dönmüş olan Oya'nın evinde, o sırada Oya'nın telefonla yardım istediği Edip de geliyor ve çalan kapının arkasında Merve var.


1. bölüm için tıklayın

2. bölüm için tıklayın

3. bölüm için tıklayın

4. bölüm için tıklayın

5. bölüm için tıklayın

7. bölüm için tıklayın

8. bölüm için tıklayın

9. bölüm için tıklayın

10. bölüm için tıklayınHiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Sivilceler İçin Yulaf ve Bal Maskesi

Yulaf ezmesi antioksidanlardan yana zengindir, iltihap karşıtı etki yapar ve birçok dermatolojik rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olur. ...