27 Aralık 2017 Çarşamba

Ufak Tefek Cinayetler 10. Bölüm: Ve Serhan Gözaltında!


Dizinin 9. bölümünün finalinde Edip, Oya, Merve, Serhan, Pelin ve Taylan aynı masada idiler ve Edip 1996'da yaşanan olayları anlatmaya niyetli gibiydi. Yavaş yavaş konuyu hortlatmaya başlamıştı. Ufak Tefek Cinayetler 10. bölüm için ekran karşısına geçen izleyicilerden  bölümün fragmanını izlemiş olanlar bunun, en azından o masada olmayacağını biliyorlardı, diğerleri de bu gece öğrendiler. Edip olayı anlatacaktı aslında, Merve ile Pelin belli etmemeye çalıştıkları büyük bir gerginlik içindeydiler, cümleler cümleleri kovalıyor ve sanki o an yaklaşıyordu - ama Oya Edip'i durdurdu. Daha sonra konuştukları zaman olanların açığa çıkmasıyla baş edecek cesareti olmadığını, kendisine acınmasını istemediğini söyledi - Serhan'ın kendisine acımasını istememekten söz ediyordu büyük ihtimalle.



Bu bölümde Burcu Mehmet'le çocuklarının ilişkilerine engel olmanın kendisi için hiç hayırlı olmayacağını anlamıştı ve ona göre davranmaya başladı. Çocuklara hediyeler almalar, Mehmet'e karşı anlayışlı ve sokulgan pozlar derken 9. bölümde kendisine çok kızmış olan sevgilisinin gönlünü alması hiç de zor olmadı.



Serhan'ın şirketindeki sahtekarlıkla ilgili soruşturma başlamıştı bir yandan ama dava falan açılmadığı için kimsenin bundan haberi yoktu. Arzu, duyduğu birkaç sözün de etkisiyle kötü giden bir şeyler olduğunu sezmeye başlamıştı ve bunu Serhan'la konuştu. Serhan işlerin kötü gittiğini itiraf etmekle beraber, ona bir açıklama yapmadı. Durumu bilmemesinin daha iyi olacağını söyledi.

Edip'i defalarca arayıp ondan cevap alamayan Merve, konuşmak için onun evine gitti. Ne istediğini sordu ve 1996'daki iftira olayını açığa çıkarmamasını istedi. O da, Pelin de kocalarının (Ve herhalde çevrelerinin de) bunu öğrenmesinden çok korkuyorlardı. Ama Edip ona kararlı olduğunu söyledi. Taylan ve Serhan eşlerinin ne biçim insanlar olduklarını öğrenirlerse ikisinin de hayatı altüst olabilirdi.



Edip'i ikna edemeyen Merve, kocası ve Pelin - Taylan çiftiyle beraber 1.5 günlük bir spa tatili planlayarak Sarmaşık Mahallesinden kısacık bir süre için de olsa uzaklaşmalarını ayarladı. Bir planı vardı, burada 1996'daki olayları kendi istediği şekilde anlatacaktı. Oya ile Edip'in o yıllarda gerçekten sevgili olduğunu söyleyecekti. Bunu yaptı da. Pelin de ona yardımcı olmaya çalıştı. Fakat Serhan, telaş içinde anlattıkları hikayenin içindeki mantık hatalarını hemen gördü. Böylece Merve'nin planı pek işe yaramamış oldu. Bu arada Serhan, Edip'le Oya'nın bir ilişkisi olduğundan emin olmadığını da söyledi. Daha sonra anladık ki bu düşünce Merve'nin de aklına yatmış ve kafasında bir şimşek çakmasına yol açtı.



Merve daha sonra Edip'in evine tekrar gitti. Neden o gece kendi evine gelerek Oya'nın sevgilisiymiş gibi davrandığını sordu. Oya ile ilgili bir şeyi kamufle etmek için kendini öne attığını söyledi ve bunun sebebini sorguladı. Daha sonra da vardığı sonucu bildirdi: Edip'in Oya'yı aşkla sevdiğini düşünüyordu. Edip bunu inkar etmeye çalıştı ama pek inandırıcı olmadı. Merve onu, lise yıllarındaki olayları anlattığı takdirde Oya'nın hayatını cehenneme çevirmekle tehdit etti. Edip onun bunu yapabileceğini biliyor ve Oya'nın zarar görmesini istemiyordu. Böylece anlaştılar: Edip susacak, Merve de Oya'ya bulaşmayacaktı.



Bu konuşmadan sonra Edip'le Oya ayrıldıklarını söylediler ve Sarmaşık'taki ilişkiler eskisi gibi devam etmeye başladı.

Bu bölümdeki bazı kısa sahnelerde yine Oya ile Serhan'ın birbirlerine olan duygularını hissettik. Serhan Oya'ya, onu çözmeye kararlı olduğunu söyledi.





Ufak Tefek Cinayetler 10. bölümde gerçekleşen olaylardan biri Merve'nin kocasından kuşkulanmaya başlamasıydı. Arzu ile konuştu ve ona Mehmet'in kendisini aldattığını anlayıp anlamadığını sordu. Serhan'ın işini ve iş yerindeki davranışlarını da sorguladı. Eşinin eşyalarını karıştırarak aldatılıp aldatılmadığını anlamaya çalıştı. O bu endişeler içinde kıvranırken ben mutlu oldum, ifrit oluyorum kendisine.



Mehmet ve çocuklarıyla beraber bir hafta sonu geçirmeyi çok isteyen ve Mehmet'ten aldığı söz üzerine bunun bir gün olmasını bekleyen Burcu, sonunda amacına ulaştı. Mehmet Arzu'yla konuştu ve çocukları aldığı zaman bu kez dördünün beraber zaman geçireceklerini söyledi. Güzel de zaman geçirdiler beraberce, özellikle küçük çocukları, erkek olan, gayet mutlu idi. Kızı eve dönünce Arzu'ya Burcu'nun kendisini tavlamaya çalışmasından sıkıldığını söyledi ama sanırım samimi değildi.



İstediği şeylerin önüne parasal bir engel çıkmasına hiç alışık olmayan Merve, kocası kendisine tekne alamayacaklarını söyleyince işlerinin iyi gitmediğinden iyice kuşkulandı. Abisinin 1 aydır şirkete hiç uğramadığını öğrenince biraz daha işkillendi. Sonra, onun bulunabileceği bir yer geldi aklına, İtalya'da bir villa. Rıza'yı oradan arayıp konuştu ve şirketin işlerinde bir sorun olup olmadığını sordu. O ana kadar çok endişeli iken, abisinin işlerde bir sorun olmadığını, kendisinin İtalya'ya biraz kafa dinlemek için gittiğini ve döneceğini söylemesiyle tamamen ortadan kalktı. Onun kendisine yalan söyleyeceğini, dahası, şirkette sahtekarlık yapanın bizzat abisi olduğunu aklına bile getirmemişti. Durum tam olarak böyle idi oysa.



Site yönetiminde görevli olan Oya giderek tanınmaya ve kendini sevdirmeye başladı. Bunu kocasından öğrenen Pelin derhal ona yanaştı, samimiyetini arttırmaya çalıştı. Merve, bunu öğrenince, Serhan'ın yerine toplantıya katılarak oradakilerin Oya'nın yaptığı her şeyin kendisinin istekleri ve talimatları olduğunu düşünmesini sağladı. Taylan'ın sözlerine dayanarak Merve'nin hakimiyetinin zayıfladığını düşünen ve Oya'ya yaklaşan Pelin anında çark etti ve yine Merve'ye yanaştı.



Merve'nin organize ettiği evde yılbaşı partisi sırasında Serhan Oya'yı konuşmak için vestiyer işlevi gören odaya çekti. Karısıyla konuşurken Oya'nın bir sevgilisi olduğunu kanıtlamak için giriştiği çabaların kendi kol düğmesinin onun evinde bulunmasından sonra başladığını anlamıştı. O kol düğmesi Pelin'in de, Merve'nin de kocalarından kuşkulanmalarına ve bunu takip eden bir sürü olaya yol açmıştı.



Serhan Oya'ya "Bütün o numaraları beni korumak için mi çevirdin?" dedi ve Oya'da "Evet, biraz öyle oldu." diye cevap verdi. Bu konuşmadan sonra duygulandılar, irade güçleri azaldı ve öpüşecek gibi oldular. O anda Merve de merdivenlerden yukarıya çıkmaya başlamıştı. Fakat kapıyı açıp onları birbirlerine o kadar yakın halde gören kişi Merve'nin yardımcısı oldu. Kızın onları o şekilde görmesinden daha sonra bir şey çıkar mı bilemiyoruz tabii, olabilir.



Parti bütün görkemiyle devam ederken, 10. bölümün nefesleri kesen final sahnesi de yaklaşıyordu. Polisler ellerinde arama izniyle Serhan'ın şirketine girip bilgisayarlara, evraklara falan el koyduktan sonra onun evine doğru yola çıktılar. Yeni yıl girmek üzereydi, insanlar coşku içinde 10'dan geriye doğru sayıyorlardı. Yeni yılın ilk dakikalarında, herkes birbirini tebrik eder, Serhan Oya'ya bakışlarıyla duygularını ve iyi dileklerini gönderirken polisler eve girdiler. İnsanlar ne olduğunu hemen anlayamadı. Bu o kadar beklenmedik bir şeydi ki. Sonra Serhan'a şirketinde dönen dolaplardan dolayı göz altına alınacağını bildirdiler. Ve oracıkta kollarına kelepçeleri takarak evden çıkarıp polis aracına bindirdiler.

Geri planda Merve ve partinin davetlileri donup kalmış haldeydiler. İşiyle ilgili hiçbir sahtekarlığı olmayan ve dizinin sevdiğim karakterlerinden biri olan Serhan'ın kelepçelenip götürülmesine üzülmekle meşgul olduğumdan Merve'nin şaşkın ve perişan haline sevinemedim. Eşi bu davranışı hak etmiyordu, o korkunç kadın ise daha kötüsünü hak ediyordu.




1. bölüm için tıklayın

2. bölüm için tıklayın

3. bölüm için tıklayın

4. bölüm için tıklayın

5. bölüm için tıklayın

6. bölüm için tıklayın

7. bölüm için tıklayın

8. bölüm için tıklayın

9. bölüm için tıklayın



2 yorum:

  1. Edip de çok pasif çıktı. Merve'nin Edip i bu kadar çabuk ele geçirmesine şaşırdım.

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Oya'nın zarar görmemesi çok önemli onun için, çok değer veriyor. Aşık belki de. İlerleyen bölümlerde görücez bakalım.

      Sil

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Sivilceler İçin Yulaf ve Bal Maskesi

Yulaf ezmesi antioksidanlardan yana zengindir, iltihap karşıtı etki yapar ve birçok dermatolojik rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olur. ...