28 Aralık 2017 Perşembe

Ufak Tefek Cinayetler 2. Bölüm: Oya'yı Havuza Düşüren Korkunç Kıskançlık


Ufak Tefek Cinayetler dizisinin 1. bölümü eşi Mehmet'in arabasının bagajında bulduğu kadın hırkasının Merve'ye ait olduğunu öğrenen Arzu'nun onun üstüne yürümesiyle bitmişti. Oya, Merve, Pelin ve Arzu aynı odadaydılar. Oya Merve'den kendisine söylediği sözlerin açıklamasını istedi ve sonra o istemese bile havuz kulübünün açılacağını söyleyerek ona kafa tuttu. Merve ilk defa böyle bir davranışla karşılaşıyordu, ona karşı çıkmak sitede kimsenin cesaret edemeyeceği bir şeydi. Ufak Tefek Cinayetler 2. bölüm, Oya'nın onun karşısında başkaları gibi davranmayacağını gösteren bu işaretle başladı. Arzu meselesine gelince, Merve onu kendisinden kuşkulandığına pişman etti.Oya daha sonra Edip'le bu konuyu konuştu. Ona, Merve'nin "Edip'e iyi oldu" demesinin kendisini çok sinirlendirdiğini söyledi. Ama Edip bu olayı daha rahat karşıladı. Biraz filozof kişilikli bir adamdı o zaten. Oya'ya iyiler ve haydutlar hakkında bir şeyler söyledi. Ona göre, iyilerin yapması gereken şey haydutlardan uzak durmaktı. Oya'ya onlarla baş edemeyeceğini söyledi.


Bu bölümde Merve'nin çirkin ve kötü kişiliği hakkında biraz daha bilgi edindik. Onun bir huyu vardı, ne zaman birine bir kötülük yapacak olsa mutfağında, kendi elleriyle frambuazlı cheesecake yapıyordu. Bu onun savaş boyalarını sürme şekli gibi bir şeydi. Kekini aldı ve havuzun açılmasına engel olacak bir konuşma yapmak niyetiyle site yöneticisinin yanına gitti.


Pelin de boş durmuyor, Oya hakkında olumsuz kulis yapıyordu bu arada. Evi kiralayan emlakçıya söyledikleri baştan aşağıya yalandı. Oya'yı orada istemiyordu. Kocasının eski sevgilisinin, üstelik de bekar, güzel ve meslek sahibi bir kadın olarak etraflarında olmasından rahatsızdı. Oya akıllı bir kadındı ve neler olduğunu az - çok sezmeye başlamıştı. Emlakçının kendisini ziyaret etmesinden sonra, ne kadar öfkelendiği ortaya çıktı. Ve havuz kulübünün açılması için talepte bulunmaya karar verdi.


Serhan'ın şirketinde kötü giden bir şeyler vardı. Bunu ortağı Rıza ile konuştu, karısının abisiyle. Rıza güvenilir bir insan değildi, Serhan gibi bir adamın kalemi hiç değildi. Serhan onu Merve'nin ısrarıyla şirketine ortak etmişti. Bu sorun Serhan'ı çok rahatsız ediyordu, bu gidişin sonu iflas olabilirdi. Şirketten çıkıp arabasına bindiği zaman kötü durumdaydı, panik atak geçiriyordu. Yolda bir trafik kazası tehlikesi de atlattı. Sitenin yeşil alanında arabasını park etti, arabadan çıktı ve yere yığıldı. Koşuya çıkmış olan Oya onu bu halde buldu ve müdahale edip rahatlattı. Bir profesyonelle görüşmesi gerektiğini söyledi ama Serhan'ın buna niyeti yoktu.


Arzu artık kocasından iyice şüpheleniyordu. Onu Burcu'yla buluştuğu otele geldi. Resepsiyoniste kocasının adını verip orada hangi zamanlarda kaldığını öğrenmeye çalıştı ama görevli bilgi vermedi. Burcu ile Mehmet o sırada otelde yemek yiyor ve sohbet ediyorlardı. Burcu özlemle Mehmet'in eşinden boşanacağı günü bekliyordu. Arzu kocasını neredeyse görecekti. Onun sesini duydu, fakat bu o kadar anlık ve belirsiz bir durumdu ki. Kuşkusundan dolayı öyle sandığını düşündü. O sırada kızı arayıp oğlunun okulda bir sorun yaşadığını söyleyince bu olayın üstünde durmayıp otelden çıktı.


Oya'nın tekrar Sarmaşık Mahallesine taşındığını öğrenen Taylan onu merak ediyordu. Evine kadar gitti. Aklında eski hatıraları geçiyordu. Onlar lisedeyken güzel bir çifttiler. Taylan'a tutkun olan Pelin ikisini çok kıskanıyordu. Merve ona Oya'nın Taylan'la ilgilendiği yolunda asılsız sözler ederek iyice delirmesini sağlamıştı.

Taylan Oya'nın kapısını çalma cesaretini gösterdi ama karısının oradan geçtiğini fark edince hemen saklandı. Onu Oya'nın evinin yakınında yakalayan Pelin deliye döndü. Eski kıskançlığı depreşmişti. Oya'nın kapısını çaldı ve bir bahaneyle takılarına bakarak yıllar önce Taylan'ın ona verdiği çapa kolyenin durup durmadığını anlamaya çalıştı. Kolye ortada yoktu.Pelin Oya'ya Taylan'la evli olduğunu söylememişti. Merve bu işi halletmeyi vaat etti. O günlerde Arzu'nun doğum günü kutlanacaktı. Merve Oya'ya bu partiden önce Taylan'la Merve'nin evli olduklarını söyleyecekti. Bu arada, Oya, havuz kulübünün açılmasını sağlamayı başarmıştı.


Serhan'la Oya ormanda tekrar karşılaştılar. Tesadüf değildi, Serhan Oya'yı beklemişti. Ne Oya onun Merve'nin eşi olduğunu biliyordu, ne de Serhan Oya'nın eşinin çok eskiden arkadaşı olduğunu. Aralarında belli belirsiz bir heyecan, bir yakınlaşma başlıyor gibiydi. Oya, bir tesadüf sonucunda onun Merve'nin kocası olduğunu öğrenince şoke oldu. Merve ikisini tanıştırdığı zaman renk vermemeyi başardılar. Bu karşılaşma sırasında Merve Oya'dan klinikte bir kontrol randevusu aldı.


Arzu, doğum gününde Mehmet'in kendisini aldattığını kesin bir şekilde anladı. Evdeki ortam gayet neşeliydi, herkes parti için hazırdı. Arzu, eşinin telefonunun çaldığını fark edip ona seslendiği anda Mehmet'in bahçede zaten telefonuyla konuşmakta olduğunu gördü. Çantanın içinde çalan başka bir telefondu, Mehmet'in sadece Burcu ile görüşmek için kullandığı telefon. Bu telefonda Mehmet'le Burcu'nun samimi fotoğraflarını gören Arzu, çok fena oldu. Bir süre önce kocasına onu aldatıp aldatmadığını sorduğunda duygusal ve şiddetli bir inkarla karşılaşmıştı. Hatta kocasından, ondan şüphelendiği için özür dilemişti.


Perişan bir halde olduğu halde, kimseye bir şey belli etmemeye alışarak eşi ve çocuklarıyla beraber, kendi doğum günü partisine katılmak için evden çıktı.


Partide pek eğlenmiyordu doğal olarak. Burcu elinde hediyesiyle salına salına gelip Mehmet de onu samimiyetle karşılayınca iyice kötü oldu. Burcu'yu Merve davet etmişti, Mehmet'in sevgilisi olduğunu bile bile. Ama Arzu onun bunu bildiğini bilmiyordu. Burcu'yla konuşması sırasında gergin anlar yaşandı.Oya'dan randevu almış olan Merve'nin yine çirkin bir planı vardı. O gün havuz kulübünün açılışı şerefine bir parti verilecekti. Merve bu istemediği açılışın intikamını almak için bütün hazırlıklarını yapmıştı. Kliniğe geldiğinde, Oya'nın asistanını birtakım şirin hareketlerle mest ettikten sonra ondan çay istedi. Çünkü yalnız kalmak istiyordu. Pelin'in Oya'nın evinde arayıp da bulamadığı çapa kolyenin aynısından satın almıştı. Lisedeyken Taylan'ın Oya'ya hediye ettiği kolye idi bu. Paketi masanın üstüne bıraktı ve asistana paketin kargoyla geldiğini söyledi. Paketi kendi odasına götüren Oya  üstündeki"Sen de beni özledin mi?" notunu görünce afalladı ama çok açık vermedi. Merve'nin ısrarıyla kutuyu da açtığında kolyeyi gördü. Merve kolyeyi o anda görüp hayret etmiş gibi yaparken Taylan'ın Oya'ya hediye ettiği kolyenin aynısı olduğunu fark ettiğini belli etmeyi de ihmal etmedi. Oya'yı kışkırtarak kolyeyi takmasını sağladı.


 Davette Oya'nın yanına giden Taylan boynundaki kolyeyi hemen farketti. Merve, Taylan'ın Pelin'in eşi olduğunu tam o anda söyledi. Tam Oya Taylan'a kızgın bir şekilde neden kendisine bu kolyeyi gönderdiğini sorarken Pelin yanlarına geldi. Kolyeyi o da gördü. Merve'nin planı da zaten böyle bir karışıklığa yol açmaktı. O, yaptıklarının sonuçlarını memnuniyetle seyrederken Pelin Oya'yı avaz avaz, kocasını ayartmaya çalışmakla suçluyordu. Oya uzatmayıp gidecekti ama Pelin ona engel oldu. Oya'yı durdurdu ve ona saydırmaya devam etti. Merve gerçekten çok eğleniyordu bunlar olup biterken. Kimsenin tutamadığı Pelin bir kere daha Oya'nın üstüne yürüdü ve Ufak Tefek Cinayetler 2. bölüm, onun Oya'yı havuza itmesiyle sona erdi.


1. bölüm için tıklayın

3. bölüm için tıklayın

4. bölüm için tıklayın

5. bölüm için tıklayın

6. bölüm için tıklayın

7. bölüm için tıklayın

8. bölüm için tıklayın

9. bölüm için tıklayın

10. bölüm için tıklayın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Sivilceler İçin Yulaf ve Bal Maskesi

Yulaf ezmesi antioksidanlardan yana zengindir, iltihap karşıtı etki yapar ve birçok dermatolojik rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olur. ...