28 Aralık 2017 Perşembe

Ufak Tefek Cinayetler 3. Bölüm: Merve'nin Enjeksiyonla İmtihanı!


Ufak Tefek Cinayetler dizisinin 2. bölümü Merve'nin özenle hazırladığı intikam planının bir sonucu olarak, kıskançlıktan gözü dönen Pelin'in Oya'yı havuza fırlatmasıyla sona ermişti. Bu bölümde Taylan onun kapısında bekledi ve karısının geceki davranışı için özür diledi. Ufak Tefek Cinayetler 3. bölüm içindeki olaylardan biri de, Merve'nin, Pelin'le konuşurken, tamamen kendisinin sebep olduğu olayları akıllı ve yüce gönüllü bir arkadaş pozlarında tamir etme girişimiydi. Pelin'i, daha önce nasıl kışkırtı ise şimdi de öyle sakinleştirdi. Oya'nın Taylan'ın lisedeyken verdiği kolyeyi saklamadığını, ona birinin gönderdiğine tanık olduğunu söyledi. Pelin kaba bir insan, bir cadı, bir manyak konumuna gelmişti, bu durumu düzeltmeleri gerekiyordu.
Taylan Oya'ya görünümü için iltifat etti, eski günlerden söz etti. Olaylara sebep olan kolyeden de söz ettiler bu arada. Oya onu Taylan'ın gönderdiğine inanıyordu ama Taylan onu bunu yapmadığına ikna etti. Gerçekten de yapmamıştı, kolyeyi gönderen, daha doğrusu elleriyle getiren kişi Merve idi. Oya fırsat verse Taylan onunla yakınlaşmaya çalışacak gibiydi ama Oya'nın buna niyeti yoktu. Lisedeki olaylar sırasında Taylan ona inanmamış, öğretmeni Edip'le bir ilişkisi olduğunu düşünerek yüzüstü bırakmıştı. Oya bunu yapanın kim olabileceğini düşünmeye başladı. Cevabın Merve olduğunu bulması uzun sürmedi.


Oya çok öfkelenmişti Merve'ye. Edip'le sohbet ederken öfkesini gösterdi. Merve'nin kişiliği hakkında konuştular. Oya'nın aklında bazı insan tiplerinin ortadan kaldırılmasının adaletli bir şey olabileceği yolunda fikirler belirmeye başlamıştı. Oya değişiyordu ve bu Edip'i endişelendiriyordu.Serhan, şirketindeki yolsuzluğun ortaya çıkarılması için planlar yapmaya başlamıştı. Sinirleri bozuktu ve Merve'nin bencilliği bazen gözüne batıyordu. Pelin'le Taylan onlara yemeğe geldiğinde Taylan'la Serhan Oya'dan ve havuzdaki olaydan söz ettiler. Taylan Oya hakkında güzel şeyler söyledi. Eski günleri, lise çağlarında birbirlerini ne kadar sevdiklerini ve güzel bir çift olduklarını anlattı.


O akşam yemeğinde Mehmet'le Arzu'nun durumundan da söz edildi. Pelin'le Merve bunu önceden bildiklerini belli etmemeye dikkat ediyorlardı ama Serhan onların sözlerindeki mantık hatalarını gördü ve durumdan haberleri olup olmadığını sordu. Bildiklerini kabul etmediler ve sözü değiştirdiler ama erkekleri inandıramadılar. Pelin'le Merve mutfağa gidince konuyu biraz daha konuştular. Serhan onların çocuklarından söz ederken, Taylan işin orasında değildi. O, Mehmet'e özeniyor gibiydi. Merve ile Pelin'in mutfaktaki sohbetleri sırasında Pelin Serhan'ın biraz sinirli göründüğünden ve zayıfladığından söz etti. Bu konudan hoşlanmayan Merve hemen kocasının nasıl durmadan sürprizler yapan şahane bir koca, nasıl şirin bir aşk böceği olduğunu anlatmaya başladı. Pelin de karşı atak olarak kendi kocasının reklamını yaptı. Ortalık yapaylıktan yıkılıyordu ama onlar böyle mutluydular.


Arzu, doğum günü partisinden sonra annesine gitmişti. Kocası onun diğer telefonunu bulduğunu ve aldatıldığını öğrendiğini henüz bilmiyordu. Mehmet akşam eve geldiğinde kimse yoktu. Telaşla kaybettiği telefonunu aramaya başladı. O sırada kapı çaldı. Gelen Burcu idi. Kimse olmadığını öğrenince içeriye daldı. Bu eve ilk girişiydi. Mehmet partiden beri onu aramadığı, telefonlarına cevap vermediği için sinirliydi. Burcu için şahane bir fırsattı, bir gün kendisinin olacağından emin olduğu evin içini ilk kez görüyordu. Mehmet'in onunla burada sevişme fikrine direnmesi uzun sürmedi.Taylan Mehmet'i iş yerinde ziyaret etti, beraber kahve içmeye gittiler ve Mehmet - Burcu ilişkisinden söz ettiler. Taylan detayları, Mehmet'in 2 yıllık bir ilişkiyi eşinden gizlemeyi nasıl başardığını falan merak ediyordu. Bu aldatma olayına adeta hayran olmuştu. 
Şirketteki sahtekarlıktan dolayı çok sıkıntılı olan Serhan Oya'nın evine gitti ve ona durumundan söz etti. Durum gerçekten kötüydü, her an hapse girebilir, sahip olduğu her şeyi kaybedebilirdi. Ve bu konuyu kimseyle konuşamıyordu. Oya onu içeri aldı ve sakinleştirmeye çalıştı.


Serhan Oya'nın kendisi küçükken babaannesinin yaptığı ve çok sevdiği bir yemeği yaptığını fark etti: Ayvalı kereviz. İçinden kereviz geçen bir yemeği nasıl beğeniyor onu bilmiyorum. Kereviz sevilir mi? Neyse, Serhan ayvalı kerevizi seviyordu. Bu onları biraz daha yakınlaştıran bir şey oldu. Serhan'ın şirketteki sıkıntısı ve panik atakları hakkında konuştular.


Serhan çok açtı, stresten dolayı bir şey yemiyordu. Oya'nın bahçesinde bir masa kurdular. Serhan haftalardır ilk defa doğru dürüst bir yemek yediğini söyledi. Derdini biriyle paylaşmak da ona iyi gelmişti. Oya ona yine profesyonel yardım alması gerektiğini söyledi. Düzenli terapi görmek ona iyi gelebilirdi. Serhan bunu yapmayı istemiyordu, hem işleri çok yoğundu, hem de onun gibi işi gereği hesaplar ve yatırım planları yapan, kararlar alan birinin terapi gördüğü duyulursa işi açısından iyi olmazdı. Sohbetten sonra oluşan sessizlikte bir gerilim vardı - birbirlerine ilgi duyuyor olmalarından kaynaklanan bir gerilim. Vedalaşırken bu konuşmanın aralarında kalacağı konusunda sözleştiler.


Ertesi gün Edip Oya'yı ziyarete geldi. Onun için endişeleniyordu. Yerde Serhan'ın dün akşam düşürdüğü kol düğmesini buldu. Bunun üzerine Oya aralarında oluşan duygusal yakınlığa girmeden ona Serhan'dan söz etti. Ama Edip aralarında özel bir şeyler olduğunu anladı. Oya inkar etmeye çalışsa da böyle bir şey vardı. 
Arzu eşinden boşanmaya karar vermişti. Mehmet'in inkarı ve artistik hareketleri bu kez işe yaramadı, artık kuşkulanmıyordu, emindi, elinde kanıt vardı. Çocuklarının durumu bilmesini istemiyordu, bu yüzden zina davası açmayacaktı. Ama evliliğini bitirmeye kararlıydı.


O gün Arzu diğerlerine bu konudan söz etti. Merve ile Pelin Burcu - Mehmet ilişkisini bilmiyor havalarındaydılar yine ama Merve az daha bir açık veriyordu. Bu ilişkinin 2 yıldır sürdüğünü ağzından kaçırdı ama durumu toparladı. Fakat Oya onların durumu bildiklerini anlamıştı. Aynı masada Pelin Oya'dan, kendisine saldırıp havuza ittiği gece için özür diledi.


Serhan bir sabah Oya'yı ormanda, köpekleri beslerken gördü. Her karşılaşmalarında birbirlerinden biraz daha etkileniyorlardı.


Arzu bahçedeyken Burcu ansızın karşısına çıktı. Çok şımarık ve rahattı. Mehmet'le evlenip bu evde yaşamaya, bu topluluğun bir parçası olmaya başlamak için ölüyordu. Arzu'ya kendine yaşayacak başka bir yer bulmasını tavsiye etti. Oysa onun niyeti çocuklarıyla beraber bu evde yaşamaya devam etmekti. Burcu o yokken eve girdiğini de belli etti. Zaten üzgün olan Arzu iyice altüst olmuştu.


Serhan'la Oya bir sabah, Oya'nın ormandaki köpekleri beslediği yerde buluştular. Serhan ona bahçesine ekmesi için çiçekler getirmişti. Daha sonra Merve bu çiçekleri Oya'nın kliniğinde görecek, bir an için nereden geldiklerini merak edecek ama üstünde durmayacaktı. Oya evin bahçesiyle uğraşamayacağını söyledi, ama çiçekleri kliniğe götürebilirdi. Serhan'ın sağlık durumundan söz ettiler. Sıkıntısını Oya ile paylaşmaya başladıktan sonra kendini daha iyi hissediyordu, bir süredir panik atak geçirmiyordu. Onun iş yerindeki sorunları da konuştular biraz. Serhan ertesi gün Oya ile buluşup bu konuyu detaylı olarak anlatmak istiyordu.
Ufak Tefek Cinayetler 3. bölüm final sahnesinde, Merve'nin nasıl bir insan olduğunu giderek daha iyi anlayan ve başına gelen bazı şeylerin sebebinin o olduğunu bilen Oya'nın intikamını izledik. Merve muayene için kliniğe gelmişti. Oya planı gereği kliniğe pestisit olarak bilinen zehirli ilaçlardan getirtmişti. Asistanı İlhan, Oya bu tip ilaçlar istediği için baya şaşırmıştı. İki kadın Oya'nın odasına geçince biraz Arzu'dan söz ettiler. Merve'ye enjeksiyon yapmadan önce onu huzursuz edecek şeyler söyledi. Merve, iğne vurulmadan önce epeyce gerilmişti. İğneden sonra da tedirgindi. Oya da kasıtlı olarak onun endişelerini besleyecek şekilde davrandı.


İntikam almış olma duygusu Oya'yı hafifletmişti. Merve ise klinikten çıktığında kendini iyi hissetmiyordu. Oya randevuların iptal edilmesini isteyerek klinikten erken saatte ayrıldı.

Merve, Oya'nın araba kullanmasının güvenli olmayabileceğini söylemesi üzerine bindiği takside daha da huzursuzdu. Vücudunda bir terslik olduğunu hissediyordu, dengesi yerinde değildi, nefesi sıklaşıyor, bilekleri ağrıyordu.


1. bölüm için tıklayın

2. bölüm için tıklayın

4. bölüm için tıklayın

5. bölüm için tıklayın

6. bölüm için tıklayın

7. bölüm için tıklayın

8. bölüm için tıklayın

9. bölüm için tıklayın

10. bölüm için tıklayın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Sivilceler İçin Yulaf ve Bal Maskesi

Yulaf ezmesi antioksidanlardan yana zengindir, iltihap karşıtı etki yapar ve birçok dermatolojik rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olur. ...