28 Aralık 2017 Perşembe

Ufak Tefek Cinayetler 4. Bölüm: İntikamın Batsın Merve!


Merve'nin Oya'nın kliniğinden kendini kötü hissederek, dengesini bulmakta zorlanarak çıkmasıyla bitmişti Ufak Tefek Cinayetler dizisinin 3. bölümü. 4. bölümün başında Merve hala taksideydi ve hiç iyi değildi. Oya'nın yaptığı psikolojik telkinler de onu fena etkilemişti. Zehirlenmiş olabileceğinden korkuyordu. Ufak Tefek Cinayetler 4. bölüm onun aklına gelen bazı sahneler yüzünden iyice alevlenen paniğiyle başladı. Bu panik iyice atınca şoförden kendisini hemen bir hastaneye götürmesini istedi. Büyük bir korku içindeydi, telaştan ölüyordu. Oya'nın kendisine pestisit enjekte ettiğini düşünüyordu ve bunu söyledi de. Ölüm korkusu içindeydi. Ama hiçbir şeyi yoktu, sadece panikten ötürü tansiyonu düşmüştü. Evine döndüğü zaman hınç içindeydi. Oya korkunç anlar yaşamasına sebep olmuştu. Mutfağına gitti ve frambuazlı cheesecake yapma hazırlıklarına başladı. Bu onun birisi hakkında kötülük planları yapmaya başlamadan önceki rutiniydi. Merve gibi bir kadın kanını yerde bırakacak değildi tabii, öcünü alacaktı. Eve gelmiş olan bir davet kartı ona ilham verdi. Okullar arasında bir yardımlaşma gecesi yapılacaktı. Planı kafasında şekillenmeye başlamıştı bile.


Oya'nın evine gitti. Jestler, mimikler ve müzik her an aralarında bir kıyamet kopabileceğini ima ediyordu. Ama öyle olmadı, Merve hiçbir şey olmamış gibi davrandı. Oya'ya etkinlik davetiyesi vermek için geldiğini söyledi. 


Pelin - Merve ikilisi bu etkinlikle ilgili bir toplantı için okula gittiler. Genç öğretmenlerden Tunç Pelin'e çok ilgi gösteriyor, iltifatlar yağdırıyor, her fırsatta şiirler okuyordu. Merve toplantıda kadınlara Oya'nın ne kadar mükemmel bir kadın doğumcu olduğundan söz etti ve ona gitmeleri için teşvik etti. 
Merve ile Pelin, Burcu - Mehmet ilişkisinin ortaya çıkmasından ve Arzu'nun boşanma kararı almasının ardından Burcu'dan pilates dersi almayı bırakmışlardı. Bu ilişkiyi çoktan beri bildiklerinden, samimi bir tepki değildi bu. Merve, hınç beslediği Oya'ya nazik jestler falan yapmaya başlamıştı. Bu durum Arzu'yu şaşırtıyordu.  Merve'nin sitenin kadınlarını muayeneleri için ona yönlendirmesinden sonra Oya'nın iş yoğunluğu artmıştı. Komiser ve yardımcısı onun Oya karşısında gerilemekte olduğunu düşündüler ama yanılıyorlardı. Alakası yoktu. Merve'nin Oya için feci bir planı vardı. Oya, Merve'nin ısrarları üzerine onun evine uğradı. Evde Serhan'ın sesini duymak onu heyecanlandırmıştı. Oya güzel bir kadındı. Çekici, akıllı ve stil sahibiydi, iyi bir mesleği vardı. Pelin onu gerçekten çok kıskanıyordu.4. bölümün kötü olaylarından biri Mehmet'in, okul çıkışında aldığı kızına Arzu'yla aldıkları ayrılık kararını, Arzu'nun şımarık ve bencil bir tercihi imiş gibi anlatmasıydı. Bu sahnede tiksindim kendisinden. Olayları, kendi üstüne en küçük bir toz sıçramayacak şekilde anlattı. Nilay eve, annesinin yanına gittiğinde çok kızgındı. Neye uğradığını anlamayan annesine öfke kustu. Çok ağır sözler söyledi. 
Arzu telefonla Mehmet'i arayıp bu durumun hesabını sordu. Mehmet son derecede yüzsüz, rahat ve yine yalancıydı. Bu konuşmaya tanık olan Burcu, aşırı anlayışlı sevgiliyi oynayarak onu bir kere daha fethetti. Nilay'ın kendisini arayıp evi terk ederek onun yanına geleceğini söylemesi hiç işine gelmedi. Kızına kardeşine ablalık yapması gerektiğini hatırlattı. Onu evden ayrılmamaya ikna etti.

Burcu'nuun kendisini ve Nilay'ı tanıştırması teklifine ise olumsuz cevap verdi. Burcu bunu da anlayışla karşılamış gibi yaptı. Tam bir anlayış meleğiydi kendisi o anlarda. Oya ile Serhan birbirlerine giderek daha çok ısınıyorlardı. Her zaman konuşacak bir şeyler buluyor, birbirlerini ilgiyle dinliyorlardı. Buluşmaları sırasında dizide hayvansever mesajlar veriliyordu. O gün karşılaştıklarında Oya'nın arabası servisteydi, Serhan, taksiye binmek olan Oya'ya, onu kliniğine bırakabileceğini söyledi. Nazik bir erkekti ve Oya'ya da öyle davranıyordu. Oya'nın bundan etkilenmemesi mümkün değildi. Birbirlerine fiziksel olarak yakın durmaları için bir gerekçe olduğu zaman heyecanlanıyor, ama kontrolü elden bırakmıyorlardı. Oya'nın o gün bir hastasıyla randevusu vardı, ama bu randevu klinikte değildi.


Beraberce gittikleri yer alışık olduklarından çok farklı bir mahalle idi. Oya, maddi gücü annelik tedavisi için yeterli olmayan bazı kadınlara ücretsiz hizmet veriyordu. Burası da o çiftlerden birinin evi idi. Serhan burada Oya'nın bir yönünü daha öğrenmiş ve ona duyduğu hayranlık artmıştı. Evin kadınının doğum yapacağı günü yatarak beklemesi gerektiğinden, Oya onun evine geliyordu. Dönüş yolunda, çok istediği halde anne olamayan kadınlardan söz ederken kendini de kastediyordu muhtemelen. Serhan onun anne olmasını engelleyen olayları bilmiyordu. Arabada hayatın adaleti hakkında sohbet ettiler. 
Serhan o gün akşam olunca arabası serviste olan Oya'yı eve bırakmak için iş yerine geldi. Onu görmek Oya'yı şaşırtmıştı. Arabada radyoyu açtığı zaman klasik, romantik bir Fransız parçası çalmaya başladı: Une Belle Historie. Serhan parçanın sözlerini tercüme etti. Ortamda romantizm kıvılcımları çakıyordu. 


Ortada dile getirilemeyen bir aşk olduğu baya belliydi artık. Beraberken kendilerini bazen bu kıvılcımlardan ötürü huzursuz, ama hep iyi hissediyorlardı. Aynı günün akşamı sitede yine bir Okul Aile Birliği etkinliği vardı. Merve erken gidecekti oraya. Serhan Oya'yı evden almayı teklif etti. İkisi de evlerine gidip hazırlanmaya başladılar. 


Fakat Oya bir noktada silkelendi. Neredeyse tamamen hazırken, birden bu durumu yersiz buldu ve üstünü değiştirip koşuya çıktı. Kapısına gelen Serhan boşuna bekledi onu.
Oya daha sonra davete katıldı ama. Çıkışta Serhan onu yakalayıp evine bırakmayı teklif etti. Oya arabanın radyosunu açtığı zaman yine aynı parça çaldı. Çıkışta karşılaştıklarında biraz donuk davranan Oya, arabanın içinde az sonra baya neşelendi. İçkinin etkisiyle olmuştu bu. Oya'nın isteği üzerine yolda bir yerde durdular,biraz sohbet edip gülüştüler. 

Tehlikeli bir şekilde, gittikçe yakınlaşıyorlardı. Ama her koşulda iradelerine hakim olmayı başarıyorlardı. Bu sahnenin sonunda öpüşmelerine ramak kaldı mesela, ama bunu yapmadılar. Oya yine silkelenip kendine geldi.
Burcu, Mehmet'le Arzu'nun kızları Nilay'la tanışmak için bir plan yapmıştı. Onunla tanıştı ve sempatisini kazanacak şekilde davrandı. 

Nilay, babasından neden ayrılmak istediğini söylemeyen annesine karşı soğuk ve uzak davranıyordu. Onun pilates yapmayı düşündüğünü söylemesi Arzu'yu irkiltmişti. Kızı onun birine aşık olmuş olabileceğini düşünüyordu. Merve'nin düzenlediği bir bağış gecesiyle, okullar arası dayanışma projesi için ciddi miktarda para toplanmıştı. Merve'nin mütevazı davranmaya niyeti yoktu, bunlar hep onun muhteşem organizasyon yeteneğinin sonuçlarıydı. Gerçekten de hemen her etkinlikte başrol onundu. İnsanlar her dediğini yapıyor, hep onun talimatlarına uygun bir şekilde hareket ediyorlardı. İkisi Arzu hakkında da konuştular. Pelin, Merve'nin Oya'ya karşı ilgi ve nezaket göstermesinden hoşlanmıyordu. Bunlar hep hesaplı hareketlerdi halbuki. Pelin de onun aklında bazı hain tasarılar olduğunun farkındaydı. 


Daha sonra yanlarına gelen Arzu, hala Burcu'dan ders almaya devam edip etmediklerini sordu. Etmiyorlardı, Mehmet - Burcu olayının patlamasından sonra bırakmışlardı. Olayı duydukları gibi kızın işine son verdiğini söyledi Merve, ama gerçek öyle değildi. İkisi de bu ihanet hikayesini çoktandır biliyorlardı. Arzu onlardan tam olarak emin değildi ama onu ikna etmeyi başardılar. 


Burcu Nilay'la tanışmasını Mehmet'e anlattı.  Bir planı vardı: Mehmet'in kızıyla buluştuğu bir günde bulundukları yere gelmek istiyordu. Nilay onu tanıyıp yanlarına davet edecek ve böylece hep beraber zaman geçireceklerdi. Böylece Nilay gerekirse onların önceden tanışmadığına tanıklık edebilirdi. Başlangıçta tanışmalarında hoşlanmayan Mehmet, sonradan bu fikre ısındı. Burcu ona, Arzu'nun bulduğu ikinci telefonundaki kayıtları ortadan kaldırmak için de bir şeyler yapabileceklerini söyledi. Sevgilisi onun şahane fikirlerine hayran olmuştu.
Burcu'nun düşündüğü gibi yaptılar. Mehmet çocuklarıyla bir yerde otururken Burcu da oraya geldi. Nilay'la selamlaştı, Nilay onu babası ve kardeşiyle tanıştırdı. 2 yıllık sevgililer yeni tanışıyorlarmış gibi yaptılar. Davet üzerine Burcu da masaya oturdu. Fakat Nilay onların bazı hareketlerinden kuşkulandı. Önceden tanışıyor olabileceklerini sezmeye başladı. Çocuklar oradan ayrıldığı zaman Burcu'yla Mehmet her şeyin ne kadar iyi gittiğinden söz ettiler. Fakat aslında öyle olmamıştı. Küçük Ayaz değil, ama Nilay bir şeyleri fark etmişti.
Nilay, eve geldiği zaman, annesine kötü davrandığı için çok pişmandı. Babasının dolduruşuna gelerek zaten son derecede sıkıntılı olan Arzu'yu çok hırpalamıştı. Anne - kız bu kez sevgi dolu ve duygulu dakikalar geçirdiler. 
Merve'nin intikamı yaklaşıyordu. Oya'ya haber vermeden, ondan tedavi için randevu almayı bırakmıştı. Bu bir şey değildi ama. Planladığı asıl yıkım planı başka bir şeydi. Okul toplantısında kadınlara, onun kendisine, ikinci çocuğu için gördüğü tedavisi sırasında yanlış dozda ilaç verdiğini söyledi. Oya onun hayatıyla oynamıştı hesapta. Müthiş bir artistlik yaparak diğerlerinde, onları Oya gibi bir doktora yönlendirdiği için vicdanının sızım sızım sızladığı duygusunu da yarattı. Onun söylediklerinden etkilenen diğer kadınlar ki her zaman etkileniyorlardı zaten, kliniği kapattırmak için harekete geçmeye karar verdiler. Tam da Merve'nin istediği gibi, hatta belki istediğinden de iyisi. Sitenin kadınları Merve'nin bir dediğini iki etmemeye ve Oya'yı aforoz etmeye hazırdılar. 
Ufak Tefek Cinayetler 4. bölüm finalinde Oya büyük bir şok yaşadı. Edip'in evine giderken çok keyifliydi oysa, ona içinde 2 balığıyla küçük bir akvaryum da almıştı. Çok iyi görünüyordu. Edip ondaki değişikliğin farkındaydı. Fazla durmayıp kliniğe doğru yola çıktı. O sırada Sağlık Bakanlığı müfettişleri de, Merve'nin asılsız ihbarı üzerine, kliniğe baskın yapmaya hazırlanıyorlardı. Kapıyı açıp onları içeriye alan İlhan şaşkındı. 


O sırada Oya da kliniğe varmıştı. Görevliler teftişe başlamışlardı bile. Oya'a durumu bildirdiler: Hakkınızda, kamu sağlığını tehlikeye atmaktan dolayı bir soruşturma başlatıldı. Oya duyduklarına inanamadı. Şimdi ifade vermeye gitmesi gerekiyordu. Soruşturma tamamlanana kadar klinik kapalı kalacak ve Oya da hiçbir mesleki faaliyette bulunmayacaktı. Kişisel eşyalarını bir kutuya toplarken, Serhan'ın verdiği kasımpatıları da ihmal etmedi. 
1. bölüm için tıklayın

2. bölüm için tıklayın

3. bölüm için tıklayın

5. bölüm için tıklayın

6. bölüm için tıklayın

7. bölüm için tıklayın

8. bölüm için tıklayın

9. bölüm için tıklayın

10. bölüm için tıklayın
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Sivilceler İçin Yulaf ve Bal Maskesi

Yulaf ezmesi antioksidanlardan yana zengindir, iltihap karşıtı etki yapar ve birçok dermatolojik rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olur. ...