20 Aralık 2017 Çarşamba

Ufak Tefek Cinayetler 9. Bölüm: Öğretmen Değilim Artık - Mecburen Bıraktım


Dizinin 8. bölümü Edip'in hiç beklenmedik bir şekilde Merve'lere gelip kendini Oya'nın çok sözü edilen ama henüz kimsenin görmediği sevgilisi olarak tanıtmasıyla bitmişti Ufak Tefek Cinayetler 9. bölüm de onun bu şekilde gelişinin yarattığı bomba etkisiyle başladı. Merve ile Pelin şaşkın ama mutluydular. Hem Oya'nın gerçekten bir sevgilisi vardı, hem de onun kim olduğunu öğrenmişlerdi. Serhan sinirden kendini yedi, banyoya gidip sakinleşmeye çalıştı.  Taylan bir tuhaf oldu, Arzu sanırım o eski olayı hatırlayıp rahatsız oldu, Oya fena halde tedirgin oldu. Edip masadakilere artık öğretmenlik yapmadığını, mecburen bıraktığını söyledi. Serhan dışında herkes bunun sebebini biliyordu - sebep Merve, Pelin ve Arzu'nun yıllar önce, onlar lisede okurken ve Edip de öğretmenleri iken attıkları korkunç iftiraydı.Bu bölümde ilk defa Serhan'ın vahşi yüzünü gördük: Yutkunmanın sebepleri hakkında bir şeyler anlatırken Edip'in boğazını öyle bir tuttu ki, sanki boğacaktı. Edip haklı belki de, onun gerçekten karanlık bir yüzü var. Bu davranış ondan beklenmeyecek bir şeydi.


Daha sonra Oya Edip'le bu konuda tartıştı. Yaptığı bu şey yüzünden diğer 3 kadının kendilerini haklı bulacaklarını, vicdanlarının rahatlayacağını, bunu neden yaptığını anlamadığını söyledi. Sonra sakinleşti ve Edip'e hak verdi. Gerçekten bir sevgilisi varmış gibi görünmesinin Serhan'la aralarındaki duygusal yakınlaşmaya da engel olabileceğini düşündü. Bu sohbet sırasında Oya kendi duyguları hakkında çok yerinde tespitler yaptı. Ama bu durumdan iyi bir şey çıkmayacak sanırım. Edip'in bu davranışından sonra ortalık iyice karışacak gibi görünüyor.


Arzu ile Mehmet'in boşanma davalarına 1 gün kala, Arzu çocuklarını anneannelerinde kalmaya yolladı. Gerçi kızı onu dinlemedi, eve geldi ve annesi defalarca bunu hiç istemediğini söylemesine rağmen gizlice gelip mahkeme salonuna girdi. Bu onun için çok kötü oldu, çok altüst oldu.Burcu'ya gelince, o bu yüzden o kadar mutluydu ki Mehmet'i işe, hiç yapmadığı şekilde büyük bir nezaketle, iyi dileklerle falan uğurladı. Mahkemeye gelmeye de kalktı ama Mehmet onu mantığa davet ederek durdurdu.

Boşanmadan sonraki sahnelerde çiftin kızları çok perişandı, bunalıma girdi - girecek haldeydi. Arzu'nun onu oyalamayı, teselli etmeyi düşünen tek arkadaşı Oya idi.Arzu Mehmet'e ikisinin çocuklarla beraber dışarıya çıkmasının iyi olacağını belirten bir mesaj attı. Burcu Arzu'nun aradığını ve mesaj attığını Mehmet'in görmemesini sağladı. Arzu çocuklarıyla hamburgerciye gittiğinde Mehmet'in mesajı aldığını ve cevap vermese de geleceğini düşünüyordu - adam iyi bir babaydı, çocuklarını boşayacak biri değildi, biliyordu bunu. Ne var ki durumdan haberi yoktu. Arzu'nun bir sonraki aramasında konuştular, onu beklediklerinden haberdar oldu ve hemen fırlayıp gitti. Kızı ona karşı çok tepkiliydi ve ağır sözler söyledi ama Arzu'nun Mehmet'in babalığı hakkındaki sözleri durumu değiştirdi.


Mehmet, Burcu'nun aramaları ve mesajı gizlediğini anlamıştı. Dönüşte kızı tehdit etti, bir daha çocuklarıyla arasına girmeye kalkarsa onu bırakacağını söyledi.Oya'nın sevgilisinin ortaya çıkması Pelin'e yeterli gelmedi. Onun güzel, bakımlı, çekici, akıllı ve bekar varlığıyla ortalıkta dolaşmasından çok rahatsız oluyor ve okul yıllarında Oya'nın sevgilisi olan kocasını ondan çok kıskanıyor. Ancak Oya ile Edip evlenirlerse rahatlayacak ve bunu Merve'ye de söyledi. Ona hak veren Merve, ikisinin evlenmesi için bir şeyler yapmaya karar verdi.

Şeytani taktikler kraliçesi Merve'nin bu bölümdeki numaralarından biri Oya'da, Edip'in kendisini gerçekten sevdiği kuşkusunu uyandırmaktı.Ufak Tefek Cinayetler 9. bölümde gerçekleşen başka bir olay da Serhan'ın yardımcısı Enver'in Arzu'dan hoşlanmaya başlamasıydı. Bu arada, Serhan, Oya'nın Edip'le ilişkisi olduğuna hiç inanmıyordu. Sitenın yönetim kurulu toplantısı sırasında bunu Oya'ya da belli etti.


Bölümün finalinde gerilim doruktaydı. Bir yandan, Arzu'nun abisi Rıza, Serhan'ın şirketinde yaptığı sahtekarlıkların, para karşılığında bu sahtekarlıklara alet ettiği çalışanlardan biri olan Galip tarafından emniyete ihbar edilmesi üzerine hiç zaman kaybetmeden memleketi terk etmeye yeltendi ve Serhan'ın her an tutuklanabileceğini öğrendik. Öte yandan, Edip'le ilişkisi olduğunun zannedilmesinin yarattığı sorunlardan bunalan Oya Merve'yi arayıp ilişkilerinin bittiğini söyledi. Bu sırada Edip'le bu konu hakkında bir kere daha tartıştılar. Söylediği yalanların altında ezilen Oya sinirliydi ve Edip'e yine kırıcı, acı sözler söyledi. Edip, onun yanından ayrıldığında fena halde bilenmişti ve kimsenin haberdar olmadığı intikam planını uygulamaya hazırdı.


Ne yaptı, Merve'yi arayıp "Kocan, sen, ben ve Oya yemeğe çıksak, Oya ile barışmama yardım etseniz" dedi ve Merve bunun üstüne atladı tabii. Pelin'i arayıp ona da "Kocanla ve seninle bir yemek yeyip Oya ile yaşadığım sorun hakkında dertleşmek istiyorum" dedi ve Pelin de onu geri çevirmedi. Merve Oya'yı arayıp Arzu'ya moral vermek için bir araya geleceklerini söyleyince Oya da gelmeyi kabul etti. Böylece, Edip'in planı gereği birbirlerinden habersiz olarak hepsi aynı mekanda bir araya geldiler.


O akşam Serhan, Oya - Edip ilişkisi hakkındaki kuşkularını bir kere daha ortaya serdi. 
Burada Edip özür diledi, Oya da kabul etti ve ikisi de dün ayrılıp bugün barışmış 2 sevgili gibi davrandılar. Sonra Edip bombasını patlattı: Merve, Pelin, Arzu ve Oya aynı lisenin öğrencileri iken yaşanan olaylar hakkında konuşmayı teklif etti. Kendisine ve Oyaya atılan ve ikisinin de hayatlarını altüst eden iftira ortaya çıkacak mı acaba? Merve ve Pelin, iftirayı atanlar arasında oldukları için bunu biliyorlar, Taylan ve Serhan da eşlerinin o zamanlar yaptığı büyük kötülüğü öğrenecekler mi? Bunları öğrenmek için 10. bölümü beklememiz gerekiyor.

1. bölüm için tıklayın

2. bölüm için tıklayın

3. bölüm için tıklayın

4. bölüm için tıklayın

5. bölüm için tıklayın

6. bölüm için tıklayın

7. bölüm için tıklayın

8. bölüm için tıklayın

10. bölüm için tıklayın4 yorum:

 1. Hepsi ne kadar iki yüzlü, içten pazarlıklı sinsi insanlar.

  YanıtlayınSil
 2. İki yüzlü, içten pazarlıklı, sinsi insanları güzel canlandırıyorlar gerçekten. Öyle ki insan bazen, falan karakterin bir oyuncu olduğunu unutup, kendisine sinirleniyor. = )

  YanıtlayınSil
 3. ay ne güzell oluuur birkaç ufak tefek cinayet işlesek şöyle dünyadaki kötüleri toptan öldürsek, her iyi insan bir kötü insanı öldürsün, ama böyle sosyetik öldürceeez :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tabii canım. Banal bir şekilde insan öldürebileceğimizi aklıma bile getirmem, bi asaletimiz, bi zarafetimiz olmalı. : D

   Sil

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Sivilceler İçin Yulaf ve Bal Maskesi

Yulaf ezmesi antioksidanlardan yana zengindir, iltihap karşıtı etki yapar ve birçok dermatolojik rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olur. ...