3 Ocak 2018 Çarşamba

60 Fotoğrafla Pencere Önü Oturma Köşeleri


Bir davetkar, bir hoş görünüyorlar ki gözüme şu pencere önü oturma köşeleri anlatamam.Kitap okumayı sevenlerdenseniz yukarıdaki gibi bir okuma köşesi istemez miydiniz mesela? Veya yatağınızdan kalkınca 2 adım atıp şu pencereden, şu dışarıya bakma imkanınız olması hoş olmaz mıydı?


Daha çok kavisli veya çokgen biçimli duvarlardaki pencerelerin önünde oluyor böyle alanlar ve hem sıcak ve hoş görünüyor, hem de altları çekmeceli veya sandıklı modelleriyle bir depolama alanı oluşturuyor. Alanın yerine, büyüklüğüne ve düzenleme şeklinize göre, ister size ait özel bir bölüm olur, ister 1 - 2 arkadaşınızla beraber dışarıya bakarak sohbet edeceğiniz, çay kahve içeceğiniz bir köşe.


Böyle bir köşe bir de orman veya deniz manzarası gördü mü tadından yenmez gibi geliyor. Hiç değilse ağaçlı bir sokağa veya bir parka baksa mesela, biraz yeşillik görse, de mi? Şu anda bana da çok şey istiyormuşum gibi geldi. Ama, Allaaşkına yani, güzel olmaz mı?


Pencere önü oturma köşesi evin böyle bir düzenlemeye imkan veren herhangi bir yerinde olabilir; salon, yatak odası, mutfak, antre, merdiven boşlukları, çocuk odası...Bunların biraz romantik bir izlenimi var ama bazalı, sandıklı, çekmeceli sedir alternatifleri sayesinde gayet fonksiyonel de olabiliyorlar. Ortalıkta görünmemesini istediğiniz ıvır zıvır eşyalar için bir dolap aynı zamanda.


Pencere önü oturma köşeleri böyle sıcak, huzur verici bir görünüm vaat ediyor insana. Ayrıca gayet de dekoratif görünüyorlar. Evinizde yumuşak yastıklar ve minderlerle kaplanmış böyle bir köşe olsun istemez miydiniz? Hayır mı? Olabilir tabii, herkes beğenecek diye bir şey yok. Ama bana hoş görünüyor. Oturma alanı biraz genişçe olanları daha çok beğeniyorum bu arada.

Özellikle manzaralı bir pencerenin önü için güzel fikirler bunlar ama manzara olmasa da evin içinde şirin bir köşe oluşturmak için düşünülebilir. Bir kendi başına kalma alanı olarak da, sohbet etme alanı olarak da düzenlenebilir. Köşe küçük olsa bile, önüne bir sehpa, bir de minder veya koltuk koydunuz mu gayet güzel bir sohbet köşesi olur. 
Aşağıda göreceğiniz salon dekorasyonu örneğinde pencerenin önü çok güzel değerlendirilmiş. 


Antre dekorasyonu için kullanım şekli de şöyle olabiliyor mesela.


Arkadaşın keyfine bakar mısınız? Öyle bir pencerenin önünde keyifli olmasın da n'apsın rica ederim.


Ev ofisi dekorasyonu yaparken de oluşturulabilir böyle bir köşe. Daha önce de dediğim gibi, evin her yerinde olabilir.


Yanyana sıralanmış bir dizi pencerenin önünde bir başka güzel oluyor. Satırlarıma burada son veriyorum, internet bağlantısı çok dengesiz bu arada, içime fenalık geldi. Daha fazla pencere önü dekorasyonu fikri görmek isterseniz devam edin, daha ekleyecek fotoğraflarım var. Ziyaretiniz için teşekkür ederim.1 yorum:

  1. Pencere önü köşeleri, beni benden aldı gitti. Babaannemin evini hatırladım. Onun alt sofasında da pencere önü köşesi vardı.Üzerine beyaz örtü serilmiş dar bir sedir, Yaslanmak için, Sümerbank basması kılıf geçirilmiş ot yastıklar... Siyah saten üzerine renkli yağlıboya ile kuş ve dal motifleri bezeli iki kırlent vardı.Pencere, evin çeşitli meyva ağaçları ve rengârenk çiçeklerle dolu bahçesine bakıyordu. Bir film şeridi gibi gözümün önünden geçti.

    YanıtlayınSil

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Cildi Aydınlatan Akne Karşıtı Papaya, Bal ve Limon Maskesi

Cildi aydınlatan akne karşıtı papaya, bal ve limon maskesi aynalarda parlak, kusursuz bir cilt görmenize yardımcı olur. Yara izlerini ...