23 Ocak 2018 Salı

Aslan Burcu Erkeği - Başak Burcu Kadını İlişkisi
Başak kadını ile Aslan erkeği arasındaki ortak noktaların sayısı fazla değildir. Her biri başlangıçta diğerinin kendisine zıt olan yönlerine doğru çekilir. Erkeğin gücü ve cesareti kadına çekici gelirken erkek de onun kadınsı özelliklerinden ve adımlarını hesaplı bir şekilde, dikkatle atmasından hoşlanır. Ne var ki, çifti başlangıçta birbirine doğru çeken bu özellikler zamanla ikisine de itici gelmeye başlayabilir.
Aslan burcu erkeği - Başak burcu kadını ilişkisi ancak tarafların birbirlerine güçlü bir saygı duyması halinde iyi gidebilir ama bu genellikle gerçekleşmez. Bu çifti bir araya getiren şey genellikle birbirlerine karşı duydukları meraktır. Başak kadınının karakteri biraz gizemlidir. Aslan erkeği onun bu yönüne ilgi duyar ve onun maskesinin neyi gizlediğini, gerçekte nasıl biri olduğunu öğrenmek ister. Yumuşak ve nazik Başak kızı, ona saygılı davranan ve eski zamanların erkekleri gibi kur yapan bu adamın samimiyetinden ve sıcaklığından etkilenir.

Başak kızı temkinlidir, yanlış bir erkekle ilişki kurmamaya dikkat eder. Tutkulu, özverili, saf ve çok çalışkan bir kadındır. Hayatında kafasını karıştıran, anlayamadığı şeyler olmasına tahammülü yoktur; herhangi bir konuyu veya sorunu çözene kadar, derinlemesine inceler. Aşk merdivenine yavaş ve sabırlı bir şekilde tırmanır.

Bu yüzden, partnerinin, onun ilişkiyle ilgili kararlarını beklemesi gerekebilir. Sırf eğlence veya tecrübe olsun diye öylesine bir ilişki yaşamak ona göre değildir, bunun yerine evinde televizyon seyretmeyi veya kitap okumayı tercih eder. Bu yüzden başkaları onun tutku veya romantizm açısından zayıf biri olduğunu düşünebilirler ama durum böyle değildir.

O, kendisi için doğru olan kişiyi beklemenin daha iyi olduğunu düşünen bir kadındır. İlişkiye gireceği erkeği kendince test eder. Bir ilişkiye girmeden önce hesapçı davrandığı doğrudur, ama partnerine güvendiği zaman o hesaplamaları geride bırakıp bütün içtenliği ve sıcak ilgisiyle ona odaklanır.

Oldukça romantiktir ama bu tarafını göstermez. Arzuladığı bir erkekle beraber olduğu zaman, tutku dozu yüksek ve yoğun bir ilişki sürdürmek konusunda pek çok kadından daha yeteneklidir. Fakat onun kalbine girmek kolay değildir.


Başak burcu kadını - Aslan burcu erkeği ilişkisinin sorunlarından biri Başak kadınının mükemmeliyetçi yönüdür. O her şeyde kusursuzluk arayan ve çevresindekileri çok eleştiren bir kadındır. Aslan erkeğinin hiç hoşuna gitmeyecek bir şeydir bu, egosu, bu tür eleştirilere uzun süre tahammül etmesine izin vermez. Erkek sinirleri bozulup sesini yükselttiği zaman da Başak kadını bundan pek etkilenmez.

Böyle bir baskıya boyun eğecek bir kadın değildir kendisi. Susmak yerine mantık yürütmeye ve erkeği kendisiyle konuyu tartışmaya zorlamaya kalkabilir. Bu, Aslan'ın büyük egosuna bir darbe daha vurulması demektir. Başak kızı kimsenin şakşakçısı olacak biri değildir, bu adamın egosunun durmadan okşanmasına ihtiyaç duyduğunu göremez. Ona her şeyi olduğu gibi, dolandırmadan söyler. Oysa Aslan'ın ihtiyacı kendisini şımartacak bir kadındır.

Bu beraberlikte erkeğin patron olması sorun değildir, zira kadın dikkat çekme ihtiyacı duymaz. Ancak, Aslan burcu erkeği - Başak burcu kadını ikilisinin aşk uyumu güçlü değildir, bu yüzden güzel bir ilişki için çok fazla çaba göstermeleri gerekir. Kadın, dengeli ve zarif haliyle, olgun kişilikli kadınları tercih eden bu adama anında cazip gelir. Konuşmaya başladıkları zaman aralarındaki çekim iyice artar.

Kadın romantik ve şehvetli, erkek tutkulu ve sevecen olduğundan, Aslan erkeği ile Başak kadınının cinsel uyumu da güçlü olur. Bir aile kurmaya karar verirlerse, hırslı, başarılı ve mali açıdan sağlamcı biri olan Aslan, ailesini geçindirmek için yorulmak bilmeden çalışır. Başak da evi güzelleştirir ve bir ailenin keyif içinde yaşayacağı mükemmel bir yer haline getirir.


Ancak, ilişki ilerledikçe bazı sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Oldukça mütevazı bir yapısı olan Başak, zamanla Aslan'ın kibrinden bıkarken, macerayı seven Aslan da onun durgun, çekingen ve sıkıcı biri olduğunu düşünebilir. Aslan'ın gösterişli tabiatı ve dramatik tarzı Başak'a rahatsızlık verebilir.

Kadının çok dikkatli ve her şeyi, her adımı hesaplayan biri olması erkeğin coşkusunu azaltabilir. Başak itaatkar olabilir ama zayıf biri değildir, ona durmadan neyi yapması veya yapmaması gerektiği konusunda talimatlar veren Aslan'a önünde sonunda isyan edecektir. Onun geleni gideni, uçanı kaçanı eleştirme özelliği de Aslan'ın sabrını zorlar.


Bu ikilinin ortak noktaları çok azdır ve pek çok konuda çatışırlar. Uyumlu bir ilişki için ikisinin de toleranslı davranması ve bazı tavizler vermesi gerekir. Kadının erkeği sürekli olarak eleştirmekten kaçınması ve onun övülme, takdir edilme ihtiyacını karşılamaya çalışması; erkeğin de ona talimatlar yağdırmaktan kaçınması ve  birlikte mutlu olma şanslarını arttıracaktır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Thelma ve Louise (1991)

ABD yapımı Türü : Macera, suç, dram Süresi : 2 saat 9 dakika