11 Ocak 2018 Perşembe

Rosemary's Baby (Rosemary'nin Bebeği) 1968


Konusu: 3 çocuk doğurup mutlu bir aile hayatı sürdürmeyi hayal eden Rosemary ile yükselme hırsı içindeki oyuncu eşi Guy, New York'taki eski bir binadan bir daire kiralarlar. Burası kötü bir ünü olan bir binadır.  Yaşlı komşuları Minnie - Roman Castavet onlara büyük bir ilgi ve şefkatle yaklaşmaktadırlar fakat geç kadın onları pek de şirin bulmamaktadır.
Guy, beklenmedik birtakım tesadüflerin sonucunda kariyerinde yükselmeye başlarken o pek iyi değildir.  Rosemary, rüyasında şeytanımsı bir yaratığın tecavüzüne uğramasından kısa bir süre sonra, hamile kaldığını öğrenir.Çevrelerinde garip ve korkutucu şeyler döndüğünün, komşularının göründükleri kadar tatlı insanlar olmadıklarının farkındadır ama ünlü bir oyuncu olma hayalleri içinde yaşayan kocasından ilgi ve destek görmemektedir. Kendisine yardımcı olmak isteyen eski bir arkadaşının başına korkunç bir olay gelir.

Komşularının şeytana tapan bir tarikatla bağlantısı olduğunu anlamaya başlayan, artık kocasından bile korkan ve kuşkular içinde çıkış yolları arayan Rosemary'yi korkunç bir sınav beklemektedir.
1968 ABD yapımı

Türü: Fantastik, psikolojik gerilim, gerili, gizem

Süresi: 2 saat 16 dakika

Yönetmen: Roman Polanski

Oyuncular:

Mia Farrow
John Cassavetes
Ruth Gordon
Sidney Blackmer
Ralph Bellamy
Maurice Evans
Victoria Vetri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Thelma ve Louise (1991)

ABD yapımı Türü : Macera, suç, dram Süresi : 2 saat 9 dakika