11 Ocak 2018 Perşembe

Ufak Tefek Cinayetler 12. Bölüm Fragmanı: Serhan Ev Hapsinde!


Gittikçe daha heyecanlı hale gelmeye başlayan Ufak Tefek Cinayetler 12. bölüm fragmanı ile yine merak uyandırıyor. Hiç tahminde bulunasım yok, tutturamıyorum çünkü. İnsanın emin olabildiği tek şey, Mira'nın Serhan'a ev hapsi verilmesi üzerine duyduğu mutluluk, daha doğrusu babasının eve gelmesi üzerine, olan bitenleri hala bilmiyordur sanırım. Sarmaşık Mahallesindeki o güzel müstakil evde yaşamıyorlar artık. O ev satıldı ve Arzu artık orada istenmediğini çok iyi anladı. 

Pelin tam beklendiği şekilde davranıyor ilk fragmana bakılırsa, devrilen kraliçenin yerini almanın tadını çıkarıyor. Bunu çok abartılı ve görgüsüz bir şekilde yaptığı için olsa gerek, Taylan ona söyleniyor ama kesin başka bir sebeple söylendiğini görürüm bölümü izlerken, çünkü, dediğim gibi, tahminler tutmuyor. Pelin, yanından hiç ayrılmadığı, ağzından çıkan sözleri emir saydığı, her nefes alışına ayrı methiyeler düzdüğü Merve'nin, bir gün satmak zorunda kalacağını aklına bile getirmediği evinde yaşıyor artık.


Merve büyüklüğü herhalde sattığı evin salonu kadar falan olan bir apartman dairesinde içi içini yiyerek, endişeler içinde yaşarken Pelin mutluluktan uçuyor gibi. En azından, evi aldığını kutlamak veya geçen bölümde Serhan'ın tutuklanıp götürülmesiyle çok kötü bir şekilde dağılan yılbaşı partisini telafi etmek, belki de Sarmaşık'ta yeni bir dönem başladığını ilan etmek için düzenlediği partinin bir kısmında öyle görünüyor ama belli ki daha sonra onu çok sinirlendiren bir şey oluyor. Taylan'ın şımarık ve aşırı gösterişli hallerini bir nevi küçümsemesi yüzünden mi acaba? Bilemiycem. Ama, neye kızdıysa artık, onu yatıştıran kişi okuldaki öğretmen oluyor, Pelin'e hayran olan, her gördüğünde iltifatlar yağdıran, şiirlerini okuyan ama Pelin'in hiçbir zaman adam yerine koymadığı o genç adam. Belli ki Pelin, Taylan'dan beklediği anlayışı görmüyor. İnsanlar partiyi mi beğenmediler acaba, bir şeyleri Merve kadar iyi yapamadığını mı söylediler? 


Serhan'ın cezasını şimdilik evde çekecek olması Oya'yı mutlu ettiği kadar Merveyi'de mutlu ediyor mu acaba? Doğal olarak mutsuz ve huzursuz görünüyor ama birtakım planlar yapmaya başlamıştır diye düşünüyorum. Abisine anlayış gösterecekmiş gibi görünüyor, bu beni şaşırttı. Bir sebeple onun yanında olmasının çıkarlarına daha uygun olacağına inanırsa suçsuz kocasına sırtını döner ve onu bu kabus gibi durumda yalnız bırakır mı? Bana kendi yöntemleriyle abisine bu yaptıklarını ödetir gibi geliyor ama bilemem tabii. 

1. bölüm için tıklayın

2. bölüm için tıklayın

3. bölüm için tıklayın

4. bölüm için tıklayın

5. bölüm için tıklayın

6. bölüm için tıklayın

7. bölüm için tıklayın

8. bölüm için tıklayın

9. bölüm için tıklayın

10. bölüm için tıklayın

11. bölüm için tıklayın


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

35 Profesyonel Salon Dekorasyonu Örneği

"Bugün ne yazsam?" sorusuna içimdeki ses " Salon dekorasyonu konulu bir şey yaz istersen" diye cevap verdi, ben de ...