17 Ocak 2018 Çarşamba

Ufak Tefek Cinayetler 12. Bölüm: Merve'den Yeni İntikam Senaryoları Mı Geliyor?


Ufak Tefek Cinayetler dizisinin 11. bölümü Merve'nin, kocasının hapse girmesinden sonra bir kere daha ağır bir şekilde sarsılmasıyla bitmişti: İçinde bulunduğu zor durumdan ötürü ederinden ucuz bir fiyata satışa sunduğu evi en yakın arkadaşı Pelin tarafından, daha doğrusu onun varlıklı babası tarafından satın alınmıştı. Ufak Tefek Cinayetler 12. bölüm başlarken Serhan koğuşta, şirketteki sahtekarlık hakkında düşünüyordu. Bunu çalışanlarından Galip Gündoğdu'nun yaptığı ortaya çıkmıştı ama Galip ortadan kaybolmuştu ve konu tam olarak aydınlanmış değildi. Kendisini ziyarete gelen avukatıyla da bunları konuştu. Karısının abisi Rıza da şirketin ortağı olarak en az kendisi kadar şüphe altındaydı ama yurt dışına çıkmış ve geri dönmemişti. Rıza'nın kaçmış görünmesi durumu daha da zorlaştırıyordu. Avukatı ona tutuksuz yargılanması için başvuruda bulunduklarını söyledi. Merve ona kızını görebilmesi için bir video hazırlamıştı. Bu aslında yasaktı ama avukat videoyu ona göstermek için özel izin almıştı. Kızını görmek Serhan'ı çok duygulandırdı. Görüşmenin sonunda, ayrılacakları sırada Serhan Rıza ile yaptığı bazı konuşmaları düşünmeye başladı.


Ve şirketin müşterilerinin paralarını çalanın Rıza olabileceğini anladı.


Bunun için açılan bir usul davasından sonra Serhan için ev hapsi kararı alındı. Ayağına elektronik kelepçe takılacak ve yargılama gününe kadar, evden hiç çıkmamak koşuluyla karısıyla kızının yanında kalabilecekti. Merve bunu duyunca çok sevindi ve hemen kızına müjdeyi verdi.


Serhan eve geldiği zaman Mila çok mutlu oldu. Buruk bir sahneydi tabii, görevliler Serhan'ın ayağına elektronik kelepçe taktılar. Serhan güzel bir gösteri yaparak kızına durumu başka türlü gösterdi. Merve kocasıyla konuşmak istiyordu ama Serhan önce kızıyla oynamak niyetindeydi, ona bunu vaat etmişti.


Bu arada Merve Oya'yı arayıp mutlu haberi vermişti. Serhan'la konuşurken sitedeki kadınların eve saldırdıklarını, Oya'nın yaptığı büyük iyiliği, siteden çıkmalarına nasıl yardım ettiğini de anlattı. Merve yatak odasında da Serhan'la yalnız kalamadı, üçü beraber yattılar.  


Kocasından olaylar hakkında daha çok bilgi almaya, bir çıkış yolu olup olmadığını öğrenmeye çalıştı. Serhan'a bu duruma sebep olanın abisi olup olmadığını sordu. Kocası inandığı şeyi söyledi, evet, şirketi iflasa sürükleyen kişi Merve'nin abisi idi. 


Pelin, Merve'nin evini aldığı için çok mutluydu. Yanından hiç ayrılmadığı, günde herhalde 8 - 10 kere yalakalık yaptığı arkadaşının durumu umurunda değildi. Evde verdiği "Yeniden Başlasın" konseptli partiye Burcu ile Mehmet'i de davet etti. Oysa yakın bir zamana kadar Taylan'ın Mehmet'le görüşmesini istemiyordu. Burcu onun için mükemmel bir yancı olacak gibiydi, bu yüzden onun ve Mehmet'in Taylan'la kendisinin yeni yakın arkadaşları olmasına karar vermişti. Havai fişek atışlarıyla başlayan parti Taylan'da Pelin'de yaptığı etkiyi yapmamıştı bu arada. O daha durgundu, sıkılıyordu, Mehmet'i görünce samimiyetle konuşabileceği birini bulduğu için mutlu olmuştu. Burcu ile Pelin bıcır bıcır konuşurlarken insanlar Burcu'ya beğenmeyerek bakıyorlardı. Ama bu durum daha sonra değişecekti.Taylan'la Mehmet sohbet ederken eski günleri andılar - ne kadar çok şey değişmişti. Mehmet Arzu'dan boşanmıştı, şimdi Burcu ile daha rahat görüşüyordu, Serhan dolandırıcılık kuşkusuyla hapisteydi, evi satılmıştı, Serhan'la Merve'nin herkesin konumuna, büyüklüğüne özendiği şahane evinde artık Pelin'le Taylan oturuyorlardı, sitenin kraliçesi Merve siteyi terk etmişti. Mehmet'le Taylan henüz Serhan'ın şirketine yatırdıkları paraların durumundan da endişeliydiler. Taylan bu yeni evde kendini rahat hissetmiyordu.

 Pelin'e hayran olan öğretmen Tunç,parti sırasında onun kocasına gösterdiği yakınlığı kıskanmıştı. İçkinin de etkisiyle peşinden mutfağa gitti ve kadına biraz fazla yanaştı. Kısa bir anlamlı bakışmalar sahnesi izledik ama sonra Pelin silkelendi ve durumu toparladı.Bu sırada oldukça da gerilmişti. salona döndüğünde Burcu onun halinden olağanüstü bir şeyler olduğunu anladı.


Davetliler başlangıçta Mehmet'le Burcu'yu hafif bir tepkiyle karşıladılar ama daha sonra Pelin Burcu'yu yüksek sesle takdim edip varlığını kabul etmelerini nazikçe dayatınca duruma boyun eğdiler. Zafer ve iktidar sarhoşluğu içindeki yeni kraliçenin gücünü denediği anlardı bunlar. Ve az önce küçümseyen yüzler gülümsemeye başladı. Daha önce Burcu'yu görünce yüzlerini buruşturan, onu yuva yıkma potansiyeli olan tehlikeli ve uzak durulası bir kadın olarak gören diğer kadınlar şimdi tanıştıklarına memnun oluyorlardı. Önceki dönemin suçlularından biri olan Burcu, yeni kraliçenin döneminde affediliyor ve topluma kazandırılıyordu. Pelin o sırada, sitenin emlak işleriyle ilgilenen Nihal'e Mehmet'le Burcu için bir ev bulması talimatını vermeyi de ihmal etmedi. Ama Nihal daha sonra Merve'yi arayıp bu konudaki fikrini soracaktı.


Pelin'in yeni yeni girdiği kraliçe havaları Taylan'ı rahatsız etmeye başlamıştı. Okuldaki toplantı için tıpkı Merve gibi ikramlık kekler hazırladığı gün ikisi tartıştılar.


Pelin Taylan'a sitenin en güzel evinde babasının sayesinde oturduklarını falan söyleyince Taylan çok sinirlendi ve evden gitmek, karısından uzaklaşmak istediğini söyledi. Onun tepkisi Pelin'i şaşırttı ve kocası gittikten sonra bir sinir krizi geçirdi.


Pelin okula morali çok bozuk durumda gitti. Tunç Hoca'ya rastladığında adam ondan partideki davranışı için özür diledi. Onun ağlamış olduğunu fark etti, ilgi gösterdi, kocasıyla kavga ederken hissettiği gibi değersiz biri olmadığını, hatta kendisinin hayatında gördüğü en muhteşem kadın olduğunu söyledi ve bu sırada biraz yakınlaştılar.


Ama bu Pelin çok üzgün olduğu, tam da duymak istediği sözleri duyduğu ve kendini kontrol edemediği için gerçekleşen bir şeydi. Daha sonra bu anları hatırlayınca olanlar hiç hoşuna gitmeyecekti.
Serhan, ev hapsinde geçirdiği ilk günün sabahında uyandığı zaman Merve ile Mila evde değildiler.


Gece kocasıyla konuşurken şirketteki sızıntıdan abisinin sorumlu olduğundan emin olan Merve sabaha karşı yollara düşüp ülkeden çıkmış ve onun yanına gitmişti.Telefonla Merve'ye ulaşamayan Oya, Serhan'ı aradı. O sırada Edip de yanındaydı ve telaş içindeki Oya'ya bu aklı o vermişti. Oya Serhan'dan eşiyle kızının gittiğini öğrendi. Serhan'ın yanına gitmek üzere yola çıkarken Edip de peşine takıldı. Onu görmek Serhan'ın hoşuna gitmemişti. Edip mutfakta kahve yapan Serhan'ın yanına gidip hediye olarak aldığı Küba purolarını verirken daha önce ondan gördüğü muamelenin aynısını yaptı. Serhan, Oya'nın sevgilisi imiş gibi yaparak kendi evlerine geldiği gece bir bahaneyle Edip'in boğazını tutmuş ve onu nazikçe tehdit etmişti. Purolarla ilgili bir şey anlatmak bahanesiyle aynı şeyi şimdi de Edip, Serhan'a yaptı. Buradan Edip'in kendisine yapılan hiçbir şeyi unutmayan biri olduğu mesajını almamız gerektiğini tahmin ediyorum.

Serhan Merve'nin gidişini geri dönüşü olmayan bir gidiş olarak değerlendiriyordu. Kızı da gittiği için çok üzgündü ama kendisi muhtemelen kalan ömrünün bir kısmını hapiste geçireceği için, karısının davranışında haklı olabileceğini düşünüyordu. Ve bunu dile getirmeseler de bu durum ikisinin beraber olabilmesi için bir umut doğuruyor gibiydi. Edip biraz durduktan sonra çıkmıştı. Oya ile Serhan yalnız kalınca yakınlıklarını perçinleyecek özel bir şey daha yaşadılar.


Oya Serhan'a bakımsız göründüğünü, kendini bırakmasının doğru olmadığını söyledi ve onu tıraş etti.
Enver Arzu'nun evine gitti. İkisi kurmayı düşündükleri şirket için çalışacaklardı. Bu arada, Serhan'ın bir eski müşterisi daha onlarla çalışmayı istediğini belirtmişti. Fakat, ikisi zaten Serhan'ın düştüğü zor durumdan istifade etmekteydiler ve o kişiyi kabul ederlerse baya bir kuyusunu kazıyor durumuna düşeceklerdi. Karşılıklı "Aa, olur mu öyle şey, olmaz tabii, bu kadarını yapmayız, benim aklımdan bile geçmez, benimkinden de geçmez" tarzı cümleler kurdular ama pek samimi değillerdi. İçleri gidiyordu aslında. Böyle bir müşterileri olması şirketleri için çok iyi bir şeydi ve durumun akıllarına takıldığı belliydi.

Arzu'nun kızı babasını telefonla aradı ve öylesine söylemiş gibi, Enver'in onlara geldiğini söyledi. Annesini aldatmış olan babasına kızgındı, amacı herhalde onu kıskandırmaktı. Mehmet bu duruma sinirlendi. Burcu ile sözleşmişti, beraber alışverişe çıkacaklardı, ama kıza bir şeyler uydurarak evliyken yaşadığı eve gitti. Eve girerken, çıkmakta olan Enver'le karşılaştı ve onu tersledi. Ama kapıyı açan Arzu'ya gelmesinin Enver'le ilgisi yokmuş, çocuklarını görmeye gelmiş gibi davrandı. Onun şaşkın bakışları arasında eve daldı, onlarla yemek yedi ve orada epeyce zaman geçirdi. Pek mutlu görünüyordu, bu evde Arzu'yla ve çocuklarıyla geçirdiği günleri özlüyordu herhalde. Daha sonra Burcu'ya işle ilgili bir sebepten ötürü geç kaldığını söyledi. Fakat öne sürdüğü bahane, evliyken, Burcu'nun isteği üzerine, onun yanında daha çok kalmak için karısına söylediği yalanın aynısıydı. Burcu onu yalan söylemekle itham edince çocuklarının yanına gittiğini kabul etti. Onun yalanı üzerine aldatılıyor olabileceğini de düşünen Burcu çok rahatladı. Mehmet karısını onunla aldatmıştı, onu da bir başkasıyla aldatabilirdi, de mi? Ama neyse ki böyle bir şey yoktu, en azından şimdilik. Sahne, çiftin bazı başka sahneleri gibi bitti: Mehmet ne kadar olgun, ne şahane, ne cici bir insan olduğunu söyleyerek sevgilisini pışpışladı.


Serhan hapisteyken Oya'ya, şirketteki olaylardan sorumlu olduğu düşünülen Galip Gündoğdu'nun  kendisini kurtarabileceğini söylemişti. Aslında esas sorumlu Rıza'nın maşası olan Galip, şimdi kaçak durumundaydı. Oya onun peşine düştü, adresini buldu, aile hekimlerinin yolladığı bir doktormuş gibi davranarak evine girip karısıyla konuştu. Galip'in eşi, kendi sağlık durumu için gelmiş olması gereken doktorun kocası hakkında sorular sormasından rahatsız olmuş ve kuşkulanmıştı. Oya adamın da evde olduğundan şüpheleniyordu ama karısı bu konuda açık vermedi. Galip yurt dışına gitmiş ve karısıyla oğlunun yanına gelmesini bekliyor da olabilirdi. Oya, daha sonra evdeyken, çiftin oğlunun üstündeki tişörtü hatırladı. Tişörtün üstünde çocuğun gittiği okulun ismi vardı. Okula gitti, onu evlerinde de görmüş olan çocukla konuştu ve ondan Almanya'ya kaçacaklarını öğrendi. Bunları da hemen gidip Emniyet Müdürüne bildirdi. Müdürden bu bilginin çok işe yarayacağını öğrenince de çok sevindi.


Abisinin yanına giden Merve, Rıza ile bu sahtekarlığı yapanın şahane zekasını takdir eder tarzda konuştu.


Rıza başlangıçta kardeşinin kocasının sahtekarlığı yüzünden yurt dışına kaçmak zorunda kalmış masum adam pozlarında idi. Ama Merve sonunda gerçek düşüncelerini söyledi.


Lafı oradan buradan dolandırdı ve sonunda abisine, bu işi yapanın kendisi olduğunu bildiğini açık etti. Bu arada Serhan'ı terk etmeye karar vermiş gibi davrandı. Rıza hemen çözülmedi, kardeşinin aklından bir şeyler geçtiğini seziyor ama neler geçtiğini bilemiyordu. Fakat Merve'nin ısrarlı konuşmaları sonunda meyvesini verdi. Rıza'nın şirketten çektiği paralar ikisini ve Mila'yı ömür boyu geçindirmeye yeterdi.


Ortak planlar yapmaya başladılar. Merve, abisiyle beraber Tayland'a yerleşmek için gayet hevesli görünüyordu. Ama Serhan Aksak'ın karısı olmak onun için her şeyden daha önemliydi, abisine oynuyordu. Rıza, saklandığı evin kapısını açtığında polislerle burun buruna geldi.

Kızkardeşi onu ihbar etmişti.


Edip de Sarmaşık'ta olacak bundan sonra. Bir sahnede Oya ile şöyle bir konuştuğu konu gerçekleşti. Sitenin, Rıza'nın idare ettiği ama onun ortadan kaybolmasından sonra kimsenin pek ilgilenmediği erkeklere özel kulübünün yönetimini devraldı. Edip'in de artık orada takılacak olması olayların karışıklığını ve heyecanını arttıracaktır sanırım.

Bir süre evinden uzak durmayı düşünen Taylan geç saatlerde eve geldiğinde niyeti oğlunu görmek ve birkaç eşyasını almaktı. Pelin gerginlik içinde onun gelip gelmeyeceğini merak ediyordu ve başlarda bunu belli etmemeye çalıştı ama Taylan'ın bir süre bir otelde kalmayı düşündüğünü öğrenince çözüldü. Taylan Merve'lerin evinin ve Pelin'in girdiği yeni pozisyonun onlara mutluluk getirmediğini düşünüyor ve eski hayatlarını geri istiyordu ama Pelin aynı fikirde değildi. Yıllardır özendiği pozisyondaydı o artık ve bunun tadını çıkarmak istiyordu. Taylan sonunda evde kalmayı kabul etti ama karısının kendini biraz olsun toparlamasını istiyordu.


Dizinin bundan sonraki bölümlerinde Tunç'un Pelin'i baya huzursuz edebileceğini düşünüyorum. Pelin eşiyle sıkıntılar yaşarken ona eskisi gibi soğuk davranmamıştı ve 1 - 2 kere fazlaca yakınlaştıkları olmuştu. Tunç, ona çok hayran, belki de aşık olduğundan, veya saplantılı bir şekilde tutulduğundan dolayı, zaten belli bir anlam yüklenebilecek olan bu yakınlaşmalara sahip olduklarından da fazla anlam yüklemişti sanırım. Taylan'la barış imzaladıkları gece Pelin'i aradı, o telefonu açmayınca mesaj attı ve mesaja da cevap gelmeyince Taylan'ı aradı. Oğulları Berk'in öğretmeni olarak kabul edilebilir bir bahane uydurdu ve bir sorun çıkmadı, ama onda ilerleyen zamanlarda Pelin'in kabusu olma potansiyeli var gibi. Merve bu durumu fark ederse çok kötü şeyler olabilir.Ufak Tefek Cinayetler 12. bölüm Serhan'ın suçsuzluğunun anlaşılması ve serbest bırakılmasıyla bitti. Oya da, Merve de bunu sağlamak için çalışmışlar ve ikisi de farklı açılardan başarılı olmuşlardı. Fakat birbirlerinin bu çabalarından habersizdiler. Serhan'ın da serbest bırakılmasına yol açan olayların bu şekilde geliştiğinden haberi yoktu. O sırada Merve ve Oya da onun kadar mutluydular. Oya evde hazırlanırken, çıkarken, arabasını sürerken öyle keyifli görünüyordu ki. Aynı anda kızıyla beraber eşinin yanına dönmekte olan Merve de memnun ve güvenliydi.


Oya sevinç içinde adliyeye gitti. Serhan da onu görünce çok memnun olmuştu. Birbirlerine doğru yürümeye başladıkları sırada Oya ile Serhan'ın sarılacaklarını, Merve'nin bunu görüp donup kalacağını ve bölümün öyle biteceğini düşündüm. Ama düşündüğüm gibi olmadı.


Onlar birbirine yaklaşırken birden Mila'nın sesi duyuldu. Küçük kız koşup babasına sarıldı. Kızını çok seven Serhan da çok mutluydu. Bunun üzerine Oya durakladı ve geri gitmeye başladı. O sırada Merve çıktı ortaya. Serhan o ana kadar karısının onu terk ettiğini sanıyordu. Oya da öyle...ama Serhan'ı bırakmak Merve'nin aklından bile geçmemişti. Oya bir sütunun arkasına saklandı ve bu aile buluşmasını izledi.Serhan karısına sarılırken önce biraz şaşkın ve uzaktı. Kendi kendine "Buraya kadarmış" diye mırıldanan Oya, içindeki umut silinmiş olarak evine doğru giderken Merve kocasına her şeye yeniden başlamaktan söz ediyordu. Serhan karısının abisini yakalatıp kendisini kurtardığını anlamıştı ama Oya'nın da bunun için ne kadar uğraştığından ve onun da Galip'i yakalattığından haberi yoktu - en azından şimdilik. Ve Merve ümit veren cümleler kurdukça yüzündeki şaşkın ve olumsuz ifade değişmeye başlamıştı.Adliyeden çıkan Oya, arabasını sürerken "Olsun,"diye mırıldanıyordu, "Olsun, çıktı ya." Merve'nin kızıyla beraber evi terk etmesi olanlardan sonra Serhan'ı bırakmaya karar verdiğini düşünmelerine yol açmıştı. Bundan sonra aşklarını yaşamaları için bir şans olabilirdi, öyle sanmışlardı. Oysa Merve de tıpkı Oya gibi, Serhan'ın masumiyetini ispat edip çıkmasını sağlamanın peşindeydi. 

Evine vardığı zaman kapıda Serhan'ı gördü. Serhan karısına Oya'ya mutlaka teşekkür etmesi gerektiğini söyleyip öyle mi gelmişti acaba? Veya belki de bunu Merve söylemişti, Oya, Serhan'ın hapse girmesinden sonra ona ve kızına büyük iyilikler yapmıştı. Cevabı haftaya öğreneceğiz.
Merve, ailesi bu geçici düşüş dönemini yaşarken kimin, nasıl davrandığını aklına kaydetmiş olmalı. Ve bundan sonraki bölümlerde onun yeni intikam uygulamalarını göreceğiz muhtemelen. En azından, bunu deneyecek. Ve tamamen değilse bile yer yer başarılı olacaktır sanırım. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Sivilceler İçin Yulaf ve Bal Maskesi

Yulaf ezmesi antioksidanlardan yana zengindir, iltihap karşıtı etki yapar ve birçok dermatolojik rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olur. ...