26 Ocak 2018 Cuma

Ufak Tefek Cinayetler 13. Bölüm: Geçmişin Hesabı Sorulacak Mı Ne?


Star TV'nin sevilen dizisi Ufak Tefek Cinayetler 12. bölümünü Serhan'ı kapısında gören Oya'nın şaşkın bakışlarıyla kapatmıştı. 13. bölümde ikisi Oya'nın evine girdiler ve ilk defa aralarındaki duygusal bağ hakkında açıkça konuştular. Daha doğrusu Serhan konuştu, durumunu ve duygularını da çok güzel ifade etti. Sözlerini kararı Oya'ya bırakarak, her şeyin o nasıl isterse öyle olacağını söyleyerek bitirdi. Ufak Tefek Cinayetler 13. bölüm başlarken şaşkındı Oya, Serhan gittiğinde ise yine şaşkın, biraz da gergindi.Serhan eski işine dönmeye çalışmak niyetinde değildi. Bir arkadaşının teşvikiyle, insanlara işiyle ilgili eğitim verebileceğini düşündü ve bunu görüşmek üzere Ankara'ya gitmeye karar verdi.


Merve ise onun yine eski işini yapmasını istiyordu. Eğitim işinin eski işine göre çok durgun olduğunu söyledi. Eski işinin heyecanını bırakıp bırakamayacağını sorduğu zaman Serhan ona hayatındaki her şeyi değiştirebilecek gücü olduğunu söyledi. Merve kocasını pek anlamamıştı ve şaşkındı. Aralarındaki kopukluk büyümeye başlıyordu ama o bunun farkında değildi. Bu sırada Merve, Arzu ile Enver'in şirket kurup kocasının müşterilerini çekmeye başladığını da öğrendi.Arzu ile Enver'in kurdukları şirkete yeni müşteri adayları çıkıyordu ama bunlar hep Serhan'ın eski müşterileriydi. Enver Serhan'ın müşterilerinden 4 kişiye daha portföy yönetimi hizmeti vermeyi kabul etmişti.  Arzu Serhan'ın aklanıp hapisten çıktığını Enver'le bunları konuşurken öğrendi.


Bu arada Enver, ikisinin kurmaya niyetlendikleri yeni şirketten Serhan'a söz ettiğini de söyledi. Serhan ona bu konuda hiçbir şey söylememiş, sadece yanından hemen gitmesini istemişti. İkili yaptıklarının etik olmadığının gayet farkındaydılar ama bir yola çıkmışlardı ve devam edeceklerdi.

Bunun ardından Merve onu arayıp görüşmelerini istedi. Görüşme sırasında şirket meselesini bildiğini açık etti ve tehdit eder gibi konuştu, bu yapılanları unutmayacaktı. Arzu irkilmiş ve gerilmişti ama geri çekilmedi, Merve'ye elinden geleni ardına koymamasını söyledi.Arzu, Merve ile yaptığı bu görüşmenin hemen ardından potansiyel müşterilerini elde tutmak için bazı taktikler uygulamaya girişti. Hemen bir Sevgililer Günü jesti ayarladı. İnsanların hoşuna gitti bu tabii. O sırada Merve de boş durmuyordu, Serhan'ı müşterileriyle buluşturmak için bir parti vermeyi planlıyordu. Serhan'ın aklanmasından sonra Sarmaşık'a rahatça gidip gelmeye başlamıştı. Sitenin güzellik merkezini kapatıp o anda orada bulunan herkesin cilt bakım uygulaması ücretlerini üstlenmişti. Bu güzel jestin hemen ardından Cumartesi günü için hepsini, eşleriyle beraber, kocasının aklanması şerefine vereceği bir partiye davet etti. Kadınlar eşlerinin bu partiye gelmeyeceğini düşünüyorlardı ve onları arayınca da "Hayır, gidemeyiz" cevabını aldılar.

Bu karı - koca görüşmelerinden biri Arzu ve Enver potansiyel müşterileriyle bir aradayken oldu, böylece Arzu da bu durumu öğrendi. Hemen o anda, ortada henüz bir ofis bile olmadığı halde, Cumartesi yeni şirketin açılış partisinin yapılacağını söyledi ve hepsini davet etti. Arzu'nun davetini kabul ettiler. Ama sonradan işler değişecekti.

Merve'nin pes etmeye niyeti yoktu. O da Arzu gibi o anda aklına gelen cazip bir seçenek uydurdu: Herkesin saygı duyduğu ünlü bir iş kadını olan Tomris Hanım'ın onun partisine geleceğini söyledi.


Tomris Hanım'ın bundan haberi yoktu ama Merve bir şekilde onun gelmesini sağlayabileceğini düşünüyordu. İnsanları çok etkileyen o yalanı söyledikten sonra buna mecburdu. Epeyce uğraştıktan sonra başardı da.Bölümdeki Oya - Serhan sahnelerinden biri de Oya'nın kliniğindeki bir tadilat işine Serhan'ın müdahale etmesiydi. Anlaştığı usta, ağırdan alan davranışlarıyla Oya'yı deli ediyordu. Serhan yaptığı konuşmayla durumu çözdü. Usta gittikten sonra Oya'ya, söylediği şeyler hakkında düşünüp düşünmediğini sordu. Oya ona hala düşünmekte olduğunu söyledi. Serhan gittikten sonra da kendine kızdı, o ikisinin önünü açmak, durumlarını netleştirmek için bir şeyler yapmak istiyordu ama yapacağı şeyler Oya'nın kararına göre olacaktı. Kendisi ise hep susuyor veya lafı dolandırıyor, net bir cevap vermiyordu.


Enver kısa sürede bir ofis bulmayı başarmıştı. Bunu haber vermek ve plan yapmak için haber vermeden Arzu'yu evinde ziyarete gitti. İkisi de umutlu ve güvenliydiler.

Ama o sırada gelen bir telefon durumu değiştirdi. Müşterileri olacağını umdukları kişilerden biri, şirketlerinin açılış partisine gelemeyeceğini söylüyordu. Arzu, onun Merve'nin partisine gideceğini anlamıştı. Serhan'ın işlerinin bozulmasından sonra yeni bir şirket açıp onun müşterilerini kendilerine çekmeye çalışmaları, hangi bahaneyle maskelemeye çalışırlarsa çalışsınlar, leş kargalığı gibi bir şeydi. Ama sanki kendilerine bir haksızlık yapılmış gibi mahzun olmuşlardı. Enver karamsar olmamaya çalıştı, 1 kişi açılışa gelmeyecek diye büyük umutlarından vazgeçecek değillerdi, de mi? Onlar konuşurken kapı bir daha çaldı. Arzu'nun o günkü ikinci sürpriz ziyaretçisi Mehmet'ti, 2 çocuğunun babası olan, uzun bir evliliğin ardından, kendisini aldattığı için boşandığı adam.


Mehmet, evin eski sahibi ve Arzu'nun çocuklarının babası olduğunu ifade eden imalı hareketlerle Enver'i huzursuz etmeye çalıştı ve bunu başardı da. Az sonra Enver çıkıp gitti. Zaten sıkıntılı olan Arzu iyice sinirlenmişti, onun hemen ardından Mehmet'i de postaladı.


Sitenin erkekleri, Tomris Hanım'ın da davetli olduğunu öğrenince, Merve'nin partisine katılmaya karar verdiler. Merve'nin ne için olduğunu söylemeden Ankara'dan o gün mutlaka dönmesini istediği Serhan karısına bu toplantıyı planladığı için sinirlenmişti, neredeyse çekip gidecekti. Ama insanlar onunla tokalaşmaya, konuşmaya falan başlayınca bunu yapamadı.


Toplantı tam Merve'nin istediği gibi geçti. İnsanlar Serhan'a mali konularda fikirler sordular ve düşüncelerini dikkat ve saygıyla dinlediler. Davetliler arasında orada biraz kalıp sonra Arzu'nun açılış partisine gitmeyi düşünenler vardı. Ama Merve'nin organizasyonu çok iyiydi ve orada kalmayı tercih ettiler. Arzu ile Enver ise, aceleyle bulup kiraladıkları ve açılış partisi için hazırlattıkları ofiste boşuna beklediler müşteri adaylarının gelmesini.Bu olay Arzu'yu çok ağır yaraladı. Evine gittiğinde kimse yoktu, o gece çok meşgul olacağını düşündüğünden çocuklarını annesine göndermişti. O sırada Mehmet uğradı. Arzu dayanamayıp ağlamaya başlayınca onu teselli etmeye girişti.

Bu arada baya bir günah çıkardı. Burcu ile yaşadığı macera yüzünden evliliğinin bitmesinden pişman olduğunu söyledi ve af diledi. İkisi de epeyce içlerini döktüler. Arzu kendini bıraksa beraber de olacaklardı belki, ama bırakmadı.Merve Pelin'den evini geri almak niyetindeydi ama Pelin'in o evi tekrar ona satmaya niyeti yoktu. Bunu konuşmak için haber vermeden Pelin'e geldiğinde, onun daha önceden davet etmiş olduğu Arzu ve Oya da oradaydılar. Daveti geri çevirmemişlerdi ama çok rahat değildiler, ikisi de Pelin'e, Arzu'nun evini aldığı için tepkiliydi. Merve, içeriye geçmeden önce Pelin'le girişte biraz konuştu. Evi sorun çıkarmadan kendisine geri satmazsa onun bir açığını bularak bunu yapmak zorunda bırakacağını söyledi.Oya'nın havada iğneli, imalı cümleler uçuşurken söylediği sözler etkileyiciydi. Onların riyakar arkadaşlıklarını sorguladı. Hayatında bir kere olsun açık olmasını ve arkadaşlarına, gerçekten ne düşündüğünü söylemesini istedi Merve'den. Arzu'ya neden Serhan'ın hapse girmesinin hemen ardından kendi şirketini kurup Serhan'ın müşterilerini çekmeye çalıştığını, Pelin'in neden en yakın arkadaşının yaşadığı acı olaylardan sonra mecbur kaldığı için sattığı evini aldığını ve orada iç rahatlığıyla nasıl yaşadığını sorsaydı ya, bu kadınlar onun en yakın arkadaşlarıydı.


Fakat böyle açık oynamak Merve'ye göre değildi. Pelin'in evinde olduğu bahanesiyle, sitenin evine saldıran kadınlarını sakinleştiren ve daha sonra arabasıyla kendisini ve kızını oradan çıkaran Oya'ya nefret kusan, yaralayıcı sözler söyledi ama. "Herkes evli, mutlu, sen yalnız" demesi baya komikti. Birçok izleyiciye göre dizinin en zeki kadını olan, benim "Pis zeka" dediğim tarzda gerçekten de zeki olan Merve, kocasının kendisiyle hiç de mutlu olmadığının farkında bile değildi.Edip sitedeki kulüplerden birinin işletmesini almış ve orayı çalıştırmaya başlamıştı. Serhan, Taylan ve Mehmet, orada buluştukları zaman öğrendiler bunu. Edip de onların yanına oturdu ve sohbet ettiler. Mehmet, boşandıktan sonra kendini çok özgür ve çok mutlu falan hissetmediğini orada da söyledi.

Evini Pelin'den geri almaya kararlı olan Merve'nin aradığı açık kucağına düştü. Kızını okuldan almaya gittiği zaman Tunç Öğretmenle karşılaştı. Adamın Pelin'e zaafı olduğunu zaten biliyordu ama Pelin'in Taylan'la kavga ettikten sonra okula geldiği zaman üzüntünün etkisiyle onun kendisine sarılıp teselli etmesine izin verdiğini ve Tunç'un aralarında bir şey olduğuna fena halde inandığını o gün öğrendi. İntikam planı kafasında şekillenmeye başlamıştı bile.

İntikamı gerçekten korkunç oldu. Öğretmenin kendisine söylediklerini telefonuna kaydetmişti. Pelin'e giderek kaydı dinletti. Pelin yine de ona evini geri satmak niyetinde değildi. Pelin'in bir bahaneyle dışarıya yolladığı kocasıyla oğlu gelince, Merve ses kaydını Taylan'a da dinletmeye kalktı. O anda Pelin onun telefonunu elinden aldı, yere atıp ezdi. Çok şaşırmış olan Taylan'a bir şeyler uydurdu.Merve Tunç'u Pelin'in de ona karşı bir şeyler hissettiğine inandırmıştı. Ve onu Pelin'in evine gidip kocasına eşiyle aralarında bir şeyler olduğunu ve aşıkların arasından çekilmesi gerektiğini söylemeye ikna etmişti. Ona Taylan'ın da bu durumun az çok farkında olduğunu söylemişti ama böyle bir şey yoktu.


Taylan söylediklerini duyunca önce şok oldu, sonra kendine gelip adama saldırdı, baya da hırpaladı. O sırada eve gelen Pelin onları ayırmak için koştuğunda neredeyse boğarak öldürecekti. Bunların ardından karı koca kavga ettiler tabii.Pelin'in, yaptıklarını düzeltmesi için gidip Merve'ye yalvarmak zorunda kaldı. Evini de geri satacaktı, yeter ki Taylan'la araları düzelsindi. Merve için basit işleri bunlar.
Taylan'ı Tunç'un benzer şeyleri kendisine de yaptığını söyledi. Ve Sarmaşık'taki kadınlardan birine de. Onun kadınları bu şekilde taciz eden bir psikopat olduğuna inandırdı. Bunun üzerine Taylan Pelin'den özür diledi tabii. Tunç'un da doğu illerinden birine tayin edilmesini sağladılar. Ve Merve evini Pelin'den geri aldı.Oya, Merve'nin Pelin'in evinde kendisine söylediği çirkin sözlerden ötürü çok şaşırmış ve hırslanmıştı. Edip'e bir karar verdiğini söyledi ve bunu konuşmak üzere evine davet etti. Konuşmanın sonunda ona beraberce Sarmaşık'ı altüst etmelerini önerdi.


Edip, herhalde Serhan'a olan duygularını kastederek, ona bu kararını sonuna kadar uygulayıp uygulayamayacağını sordu. Oya son derecede kararlıydı, yapacaktı.Serhan'la serada buluşan Oya, ona kararını açıkladı: İkisinin arasında bir ilişki olmayacaktı, Serhan'ın ondan uzak durmasını istiyordu. Bu sırada ilk defa aşkını da itiraf etti.


Serhan oraya umutlu gelmişti. Şaşırdı, üzüldü, bocaladı. Ama Oya'ya, o ne isterse öyle olacağını vaat etmişti. Bir daha onunla asla bu konuda bir şey konuşmayacağını söyleyerek seradan ayrıldı. Oya o gidene kadar soğukkanlı davranmayı başarmıştı. Ama çıkmasından sonra gözyaşlarını daha fazla tutamadı. 


Merve'nin kocasının ona aşık olduğunu bilmesi intikamların en büyüğü olurdu aslında. Ama o bu şekilde hesaplaşacak bir kadın değildi. Kaldı ki o durumda Merve'nin intikamı da çok acı olabilirdi. Ufak Tefek Cinayetler 13. bölüm finalinde Oya diğer 3 kadını aradı ve eşleriyle beraber yemeğe davet etti. Arzu'ya kızını da getirmesini söyledi. Son bir araya gelişlerindeki olaylardan sonra bu garip kaçıyordu ama her biriyle tatlı ve nazik bir şekilde konuşarak onları ikna etti. Oya ile Edip'in intikam planı işlemeye başlamıştı.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Sivilceler İçin Yulaf ve Bal Maskesi

Yulaf ezmesi antioksidanlardan yana zengindir, iltihap karşıtı etki yapar ve birçok dermatolojik rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olur. ...