1 Şubat 2018 Perşembe

Başak Burcu Erkeği - Aslan Burcu Kadını İlişkisi


Aslan kadını ile Başak erkeği arasındaki ortak noktalar yok denecek kadar azdır. Ateş grubu mensubu olan kadın dinamik ve ateşli iken, Toprak grubundan olan erkek çalışkan ve sakindir. Biraz utangaç bir yapısı olan erkek sahnenin arkasında olmayı tercih ederken, kadın dikkat çekmek ve övülmek ister. Başak burcu erkeği - Aslan burcu kadını ilişkisinin yürümesi için tarafların karşıt yönlerinin birbirini çekmesi gerekir.
Onlar aralarında mükemmel bir uyum olan çiftlerden değildirler. Stilleri çok farkıdır, ikisinin eline de birer tuval verilse büyük ihtimalle erkek tuvalini mavi, yeşil, sarı gibi sıcak renklerle, kadınsa siyah ve kırmızı gibi tutkulu renklerle boyayacaktır. Ancak, isterlerse birbirlerinden bir şeyler öğrenebilir ve birbirlerini tamamlayabilirler.

Aslan kızı bağımsız, dürüst, tutkulu ve çekicidir. Çoğu zaman etrafında kadından çok erkek arkadaşları olur ve onları zekice bir şekilde, kendisine fazla yaklaştırmadan idare etmeyi bilir. Sosyal ilişkilerde başarılıdır. Canlı bir sosyal hayatı olmasını ister. Toplumsal imajı kendisininkinden daha güçlü olan veya toplumda saygın bir ismi ve yeri olan insanlardan etkilenir.

Güçlü bir kamusal imajı olan, baskın kişilikli bir partneri olmasından hoşlanır ama perde arkasında ona hakim olmak ister. Romantik jestler yapmaktan hoşlanan ve bu konuda yaratıcı bir kadın olarak erkek arkadaşından da aynı şeyi bekler. Fikirlerini bir üst seviyeye çıkarma noktasında tıkanmış olan erkeği teşvik edecek enerjiye sahiptir. Dışa dönük davranışlarıyla Başak üzerinde canlandırıcı etki yapar.


Oldukça duygusal biri olan bu kadın, çok sevdiği zaman, ruhunu sıcak tutmak için sürekli takdir edilmek ister. Partnerinin itibarına ve üstünlüğüne saygısı vardır ama hiçbir zaman onu kendini düşündüğünden daha fazla düşünmez. Onun bazen çok talepkar ve hırçın, hatta öfkeli davranışlar sergileyen biri olması Başak erkeğinin yaralanmasına, hırpalanmasına yol açabilir.

Ancak, burcun erkeği çoğu zaman yaşına göre olgundur ve zaman içinde onun patlamalarını görmezden gelip derinlerdeki başka özelliklerine bakmayı öğrenir. Aslan, başlangıçta bundan rahatsız olsa da, sonuçta birinin onun taktığı maske yerine gerçek yüzünü ve derin duygularını görmeye çalışmasından hoşlanır. Aslan burcu kadını - Başak burcu erkeği uyumu, biraz da tarafların birbirlerini nasıl algıladığına bağlıdır.

Başak erkeğinin hayatı her zaman düzenli olmalıdır, karışıklık içinde yaşamak onu çok rahatsız eder. Yaptığı her şeyi istikrarlı, düzenli, pratik ve temiz bir şekilde yapan, sakin ve huzurlu bir şekilde yaşamak isteyen bu adam saçmasapan konularla ilgilenerek zaman harcamaz. İlişkilerine çok önem verir ve arkadaşlarını dikkatle seçer.

Asosyal bir adam değildir ama yeni tanıdığı insanların yanında kendini çok rahat hissetmez, yeni insanlara kısa sürede ısınamaz. Sevgisiz bir insan da değildir, ancak, onun sevgisini gösterme yolları Aslan kadınının beklediğinden farklıdır. O, sevgisini her zaman romantik hediyeler vererek ve tatlı sözler söyleyerek açığa vuracak ateşli bir aşık olmaz. Bu da kadının güveninin azalmasına ve sevilmediğini hissetmesine yol açabilir.


Eleştiri yapmak onun için nefes almak kadar doğal bir eylemdir. Başak burcunda doğanlar yüksek standartlara sahip olma eğilimindedirler ve etraflarındaki insanlardan da aynı standartları beklerler. Bu onları genel olarak kendilerini de, başkalarını da durmadan eleştiren insanlar haline getirir.

Aslanlara gelince, onların büyük kısmı başkalarından övgü beklerler, devamlı olarak eleştirilmeyi tolere etmeleri çok zordur. Daha önce yapılmış bir kritiğin hesabını beklenmedik bir saldırıyla sormaları da mümkündür. Başak burcu erkeği - Aslan burcu kadını ilişkisinde çatışmalara yol açabilecek bir durumdur bu.

Başak, Aslanla anlaşmak istiyorsa, bu kendisi için kolay olmasa da daha az eleştiren ve daha çok iltifat eden biri olmaya çalışmalıdır. Ve gezmeyi, araştırmayı, keşifler yapmayı seven bu kadına bu hürriyeti tanımalı, ayrıca arada bir de olsa ona eşlik etmelidir. Kadının da, erkeği bu ilişkiye değer verdiğine inandırmak için bazen onunla ev ortamında zaman geçirmesi ve onun karşısında öfkesine hakim olmaya, ağır sözler söylememeye dikkat etmesi gerekir.

Ayrıca, kendisine göre daha sakin ve çekingen bir karakteri olan bu adamı ezme eğilimine girmemelidir. Bunu yaparsa onun kabuğuna çekilmesine veya patlamasına yol açabilir.


Taraflar birbirlerine karşı hoşgörülü, anlayışlı ve sabırlı davranır, arada bir birbirlerinin istekleri doğrultusunda hareket etmeyi öğrenirlerse Başak erkeği - Aslan kadını ilişkisi en azından ciddi sorunlar çıkmadan yürüyebilir. Kalplerinin derinliklerinde her biri diğerinin dürüst, sadık ve güvenilir biri olduğunu bilir.

Kadının tutkulu sevgisi ile erkeğin kararlı ve istikrarlı sevgisi bir araya geldiği zaman ortaya güzel bir ilişki çıkması da mümkündür.  Fakat bunun için birbirlerinin farklılıklarına hoşgörü göstermeye çalışmaları ve çok gayret göstermeleri gerekir. Çatışmaya değil uzlaşmaya karar verirlerse, birbirlerinin hatalarını saptamak yerine birbirlerini memnun etmeye çalışırlarsa ilişkileri yolunda gidebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Thelma ve Louise (1991)

ABD yapımı Türü : Macera, suç, dram Süresi : 2 saat 9 dakika