26 Şubat 2018 Pazartesi

Boğa Burcu Erkeği - Akrep Burcu Kadını İlişkisi


Boğa erkeği de, Akrep kadını da inatçı insanlardır; ikisi de herhangi bir şeyin ya kendi bildiği gibi yapılmasını, ya yapılmamasını tercih eder. Zodyak'ın karşıt uçlarında yer alırlar ve aralarında çok az ortak nokta varmış gibi görünür. Kadın derin, gizemli bir su grubu mensubu iken erkek daha basit ve ayakları yere basan bir yapısı olan bir toprak grubu üyesidir. Aralarında kesinlikle bir sıcaklık oluşur ama bunun güzel bir sıcaklık veya insanı yakacak şiddetli bir ateş olması tarafların davranışlarına bağlıdır. Boğa burcu erkeği - Akrep burcu kadını ilişkisi "Ne seninle, ne sensiz" tarzında bir ilişkidir. Bu kadınla bu adam birbirleriyle beraber yaşamakta da, birbirleri olmadan yaşamakta da zorlanırlar.
Bir Akrep'le tanıştığınız zaman onun gayet sakin biri olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat bu sakin dış görünüşün ardında fokur fokur kaynayan derin tutkular vardır. Ona aşık olursanız zamanla göründüğünden daha derin ve zaman zaman da beklediğinizden çok daha yoğun ve etkileyici bir kişiliği olduğunu fark edersiniz.

Akrep kızı ruhani konulara düşkün, özel bir insandır ve gizemli bir tabiatı vardır. Hassas, sıcak, aşırı koruyucu ve kıskançtır. Kendini insanlara kolayca açan biri değildir. Ancak,geleneksel erkeksi özelliklerin hemen hepsini barındıran bir adam olan Boğa erkeğine daha önce hiç kimseye açılmadığı kadar açılabilir.

Aşkın kendine özgü, açıklanması zor tarafları vardır biliyorsunuz. Bu adamdaki bir şey, sanki bu kadının doğru düğmelerine basar ve onu genelde olduğundan daha açık davranmaya sevk eder. Daha sade ve dünyevi bir yapısı olan Boğa da onun entrikalarla dolu yoğun kişiliği karşısında adeta büyülenir. Dışarıya kendisi hakkında pek fazla ayrıntı vermeyen, erkeklerin çekici bulduğu bir çeşit gizemle çevrelenmiş olan  bu kadın kısa zamanda onda bağımlılık yaratır.Onu anlamak, çözmek ister.


Akrep kadını - Boğa erkeği ikilisi, biri toprak, diğeri su grubu mensubu olduğu için ve astrolojik tablodaki konumlarından dolayı çoğu zaman birbirlerine muhalefet halinde olurlar. Birbirlerini çekici bulsalar bile ilişkileri her zaman zorlayıcıdır, birbirlerinin karşısında daima tetiktedirler.

Beraberliklerinin başlangıcında sevdikleri keskin hisler zamanla ilişkilerini de, sağlıklarını da etkileyecek duygusal gerilim ve stres unsurları haline gelir. Aralarındaki mükemmel romantik uyuma ve güçlü çekime rağmen sıklıkla ego ve irade savaşları yaşarlar. Uyumlu bir ilişki kurmalarının yolu birbirlerinin kişisel özerkliğine saygı göstermeleridir.

İlişkilerinin iyi gittiği dönemlerde ikisi de birbirlerinin eksiklerini tamamlayabilirler. Kadın erkeğe duygularının derinliklerini keşfetmeyi öğretebilir. Erkek de onun duygularının daha istikrarlı ve organize olmasına yardım edebilir. Fakat bir anlaşma zemini bulamazlarsa birbirlerini fena halde hırpalarlar. Akrep burcu kadını ile Boğa burcu erkeği birbirlerini dengeleyip tamamlayabilecek bir çifttirler, fakat bunu istemeleri ve bunun için uğraşmaları gerekir.

İkisi de çatışma halindeyken duygularını ifade etmekte zorlanan ve güçlü tepkiler veren kişilerdir. Birbirlerini dinlemeye dikkat etmelidirler. Boğa erkeği söyleyeceği şeyi önce dolaylı bir şekilde söyler ve Akrep kadını kendisini dinlemiyorsa tekrar hatırlatır. Kadın ona hala kulak vermiyorsa büyük bir öfkeye kapılabilir. O sabırlı bir erkektir ama kendini kontrol etmeyi bırakırsa öfkesi çok şiddetli olur.

Fiziksel olarak ve romantizm açısından mükemmel bir çift olan bu ikili aslında birbirlerine ihtiyaç duyarlar. Fakat ikisinin de kendini sözlü olarak ifade etme yeteneği zayıftır. Bir şeyler konuşup tartışmaya zaman ayırarak birbirlerine düşüncelerini ve kalplerini açarlarsa aralarındaki aşk bağı daha güçlü hale gelir.


Önemli sorunlarından biri ikisinin de ödün vermeyi sevmeyen kişiler olmalarıdır. Boğa başkalarının bakış açısını görmekte zorlanır, Akrep ise, bunu görür ama kendi bakış açısını tercih eder. Uyum içinde yaşamak için birbirlerini anlamaya çalışmaları gerekir. Kötü bir kavgadan sonra aralarının düzelmesi hiç kolay olmaz. Akrep affetmekte, Boğa unutmakta zorlanır. Sonuç itibariyle ikisi de gerçekten affedemezler. Oysa, biraz unutmayı ve bağışlamayı öğrenmenin ilişkilerine ciddi derecede faydası olacaktır.

Akrep, Boğa burcundan olan partnerinin kişiliğindeki gücü ve hırsı takdir eder. Ona karşı nazik ve motive edici davranarak hedeflerine ulaşmasına yardımcı olur. O, ilişkiyi sağlamlaştıran oldukça dürüst ve güvenilir bir hayat ortağıdır.

Bununla beraber bazen içindeki güçlü tutkunun etkisiyle ilişkinin baskın tarafı olmaya çalışır ve bu da beraberlikte bir çatlak oluşturabilir. Boğa erkeğinin koruyucu tavrının doğasıyla ilgili olduğunu anlamalı, bunu mücadele etmesi gereken bir şey gibi algılamamalıdır.

Boğa, her an kendisine hizmet etmeye hazır pasif bir kadın istemez ama durmadan kendisiyle güç savaşına girecek bir kadın da istemez. Akrep kadınının onun karşısında öfkesini tamamen bastırması gerekmez ama kendini daha aklı başında ve sakin bir şekilde ifade etmeye çalışması iyi olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Thelma ve Louise (1991)

ABD yapımı Türü : Macera, suç, dram Süresi : 2 saat 9 dakika