26 Şubat 2018 Pazartesi

Ufak Tefek Cinayetler 17. Bölüm: Sana Çok İhtiyacım Var, Bildiğin Gibi Değil!

Ufak Tefek Cinayetler dizisinin 16. bölümünün final sahnesi şöyleydi: Serhan'ın kaldığı otel odasına gizlice giren ve o gelince odadaki bir dolaba saklanan Pelin, az sonra Oya'nın da oraya gelmesiyle, ikisi arasında romantik bir yakınlık olduğundan emin olmuştu. Ufak Tefek Cinayetler 17. bölüm başladığında Pelin hala dolaptaydı. Onları izlerken küçük bir gürültü çıkardı. Bu Oya ile Serhan'ı rahatsız etti ama sesin kaynağını bulamadılar.


O sırada Edip'in işlettiği kulüpte olan Merve de onu azarlayarak kulüpten çıktı. Birbirlerine fazla yaklaşmışlar, bir an iki sevgili gibi görünmüşlerdi ve bu Merve'yi kızdırmıştı.Oya, bir tıp konferansı için gelecek olan misafirlerini ağırlamak için bir otelle  görüşmüştü. Serhan'ın odasında iken gelen bir telefonla otelde bunun için oda ayrılamayacağını öğrendi ve sinirlendi. Müdüre derdini anlatmaya çalışırken, Serhan onu tanıdığını söyledi ve telefonu Oya'dan alarak sorunu halletti. Oya bundan rahatsız oldu, meselelerini kendisi halletmek istiyordu.


Serhan onu yatıştırmaya çalıştı, kendini bu kadar kasmamasını söyledi ama söyledikleri fayda etmedi. Oya sinirli bir şekilde odadan çıktı. Serhan da üzgündü. O, sevdiği kadının bir sorununu halletmesinin doğal olduğunu düşünüyordu. Oya'yı anlamakta zorlanıyordu. (Oya bence de bu şekilleri fazla abartıyordu.)


Serhan duş yapmaya gidince Pelin de odadan çıktı. Serhan kapının kapandığını duymuştu. Çıkıp baktı ama kimseyi göremedi.Otelin lobisinde bir arkadaşıyla karşılaşan Pelin, orada olmasını açıklamak için bir yalan uydurdu.

Pelin, Oya ile Serhan arasındaki durumu afişe etmek niyetinde değildi. Bunu akıllıca kullanarak Merve'den hırsını çıkarmayı, onu kötü duruma düşürmeyi planlıyordu.

Taylan Oya ile konuşmak istiyordu. Onu Sarmaşık'ın koşu alanında bekledi ve koşarken yakaladı. Oya'dan 96'da ona inanmadığı için özür diledi. ona iyi olup olmadığını, hayatına birinin girip girmediğini, kendisini Pelin'le görmenin onu kahredip kahretmediğini falan sordu.


Oya kendini fazla önemseyen, karşısına çıkan kadınlarda büyük ve dramatik duygular uyandıran bir erkek olduğunu ima eden sözleri yüzünden onunla dalga geçti, Taylan da bunu anladı. Sonunda barış içinde ayrıldılar. Daha sonra Oya Taylan'ın 96'daki iftira üzerine kendisine nasıl inanmadığını, nasıl bıraktığını düşündü. Taylan'ın aklından da o zamanlar birbirlerini nasıl sevdikleri geçti.Kızıyla beraber Serhan'ın annesine giden Merve'nin niyeti ondan Serhan'la arasının düzelmesi için destek almaktı. Ona Serhan için yapamayacağı hiçbir şey olmadığını söyledi.


O sırada Edip'le Oya da hakkında sohbet ediyorlardı. Oya Edip'e, Merve de kayınvaldesine Serhan hakkında güzel şeyler söylediler, onu neden sevdiklerini anlattılar.


Kaynanası Merve'ye onu anlatırken çok belirgin bir özelliğinden söz etmediğini söyledi; vicdanından. Bu noktası Serhan'ın yumuşak karnı idi.


Pelin kocasına iş başarıları için iltifatlar yağdırarak onu şaşırttı. Taylan böyle bir performans göstermemişti ama böyle şeyler duymak hoşuna gitmişti. Sonra Pelin asıl konuya geldi: Oya'yı akşam yemeğine çağırmak istiyordu. Serhan onun tek başına gelmeyeceğini söyledi ama karısı Oya'nın kabul edeceğinden emindi.


Yemek için Oya'yı aradığında o Edip'in yanındaydı. Pelin'e kendisini kovalayıp durmasından, özel hayatını kurcalamasından sıkıldığını söyledi. Fakat Pelin Oya ile Serhan'ın otel odasındaki sohbetinden haberi olduğunu belli edince teklifi kabul etti.Ayaz bir kar turnuvasına katılacaktı. Arzu, oğlu ve kızıyla beraber turnuva için yola çıktı. Mehmet de onlara katılmak niyetindeydi ama Arzu buna meydan vermedi. Burcu'nun turnuvaya gelmeye kararlı olması Mehmet için kötü bir sürpriz oldu. Bunu istemiyordu ama engel olamadı.

Mehmet'le Burcu beraberce otele gelince Arzu bozuldu. Burcu çocukların yanına gidince ikisi resepsiyonda yalnız kaldılar. Arzu, kendisiyle konuşmak isteyen Mehmet'i tersledi Onu 5 kişilik bir aile veya bir harem kurmayı istemekle itham etti.


Mehmet durumu açıklamaya çalışırken Burcu yanlarına geldi. Arzu ile çocuklar odalarına çıktılar ve az sonra ortaya Arzu'yu sinir edecek bir şey daha çıktı: Odaları karşılıklıydı. Mehmet'in aklı Arzu'daydı ama Burcu onu çekiştirdiği için bir kelime bile edemedi.Kayınvadesi Merve'ye Serhan'a ihtiyacı olduğunu, onsuz yaşamakta zorlandığını göstermesini tavsiye etti. Merve onun merhametine, vicdanına oynamalıydı. Ona göre, eşiyle arasını düzeltebilecek tek çare buydu. Böyle davranmak Merve'ye ters gelecekti ama denemeye değeceğine karar verdi. Kızını birkaç gün kalması için bırakarak onun evinden çıktı.


Merve evine dönerken Oya Serhan'ın saatini onun evinde unuttuğunu fark etmiş, ilişkileri hakkında düşüncelere dalmıştı. Merve kocasını geri kazanmak için her şeyi yapmaya, her şeyle mücadele etmeye hazırdı. Ya Oya?Pelin, Oya'yı davet ettiği akşam yemeği için hazırlanırken, "Oya'dan Merve yapıcam" diye düşünüyordu. Merve'ye gününü göstermek, yaptıklarını ödetmek istiyordu. İlk defa eline bu kadar büyük bir fırsat geçmişti. Oya geldiğinde ona hayatında içine sinen bir erkek olup da onunla gelmesinin ne iyi olacağını ve insanın sırtını bir güçlü erkeğe yaslayarak yaşamasının çok rahat bir şey olduğunu söyledi.


Mutfakta Oya ile yalnızken ona Serhan gibi, Sarmaşık'taki bir sürü kadının üstüne atlayacağı bir erkeği terslemekle hata ettiğini söyledi. Ona kaynanasının verdiği tarzda öğütler verdi.


Oya Serhan'a ihtiyacı olduğunu göstermeli, hatta onsuz bir hiç olduğunu falan söylemeliydi. Öğütlerden sonra Taylan'ı kullanarak bir de örnek verdi.Merve, gece saatlerinde eve dönerken sitenin güvenlik elemanlarından biriyle karşılaştı. Adam ona eşlik edebileceğini söyledi, bu saatte yalnız dolaşmasa daha iyi olurdu, ama Merve buna gerek görmedi. Kafasında bir plan şekillenmeye başlamıştı. Güvenlikten nöbet değişim saatlerini öğrendi.

Arzu otelde otururken Mehmet yanına geldi. Yürüyüşe çıkacağını söyleyen Arzu'ya beraber yürümeyi teklif etti. Arzu bunu geri çevirdiği halde onun peşine takıldı.

Oya, sıkıldığını söyleyerek Pelin'in evinden çıkıyordu. Pelin onu babasıyla rutin olarak yaptığı haftalık görüşmeye davet etti. Oya daveti kabul etmedi. Pelin onu hakkında bildiklerini kullanarak esir almaya çalışıyordu ve bundan hoşlanmıyordu. Pelin onu bildiklerini herkese söylemekle tehdit edince bu daveti de kabul etti.

Pelin, babasının bir portföy yöneticisine ihtiyacı olduğunu söyleyerek aynı buluşmaya Serhan'ı da davet etti. Bu Serhan'ın işiyle ilgiliydi, o memnuniyetle kabul etti.

Mehmet ve Arzu karanlıkta yürürken kayboldular. İkisinin yanında da telefon yoktu. Mehmet kuytu bir yer gördü ve soğuktan biraz korunmak için orada beklemelerini teklif etti. Etraftan vahşi hayvan sesleri geliyordu. Arzu titrerken, Mehmet onu oyalamak için bir şeyler anlatmaya başladı.


Daha sonra Burcu'dan ayrılmak ve eve dönmek istediğini söyledi. Kararlıydı, önünde sonunda Burcu'ya ayrılmak istediğini söyleyecekti. Arzu ona, Burcu'dan ayrılırsa onunla yeniden bir araya gelmeyi vaat etmediğini söyledi. Ama Mehmet çok zor da olsa onun gönlünü almayı, geri kazanmayı başaracağına inanıyordu.Burcu oteldeki odalarına geldiği zaman Mehmet yoktu. Arzu'ların kaldığı odaya gidip Nilay'a babasını, ardından da bir bahaneyle annesini sordu. Arzu'nun hava almak için dışarıya çıktığını öğrendi. Resepsiyona inip görevlileri harekete geçirmeye çalıştı. Arzu ile Mehmet'in bulunması için gerekenler yapılmıştı.

O sırada, vücut ısısı çok düşmüş olan Arzu uyumak üzereydi, Mehmet de onun uyumasını engellemeye çalışıyordu. Sonunda bir yardım ekibi geldi ve kurtuldular. Arzu tir tir titriyordu, yarı baygın haldeydi.Serhan Oya'nın evine gelip eline bir telefon tutuşturdu. Bir arkadaşının çocuk bekleyen eşi için yardım istiyordu. Oya yardımcı oldu. Fakat daha sonra Serhan'ın bunu, daha önce kendisine otel rezervasyonu konusunda yardımcı olunca sinirlendiği için ödeşmek amacıyla yaptığını düşündü.


Serhan ona, kim bilir kaçıncı defa, hayata beraber devam edeceklerse birbirlerine destek olmalarının normal olduğunu söyledi ve sürekli kendini kontrol etmeyi bırakmasını istedi. Daha sonra kahve içerken beraberlikleri hakkında biraz konuştular. O sırada Oya Pelin'in bir kadının kendini güçlü bir erkeğe yaslamasının rahatlığı hakkındaki sözlerini hatırladı. Pelin'in dediği gibi olması mı gerekiyordu? Bir kadın sevgilisinin, eşinin karşısında ille de yavru kedi gibi mi davranmalıydı? Serhan güldü. Oya'dan bir yavru kedi çıkması olanaksızdı, o ancak bir dişi aslan olabilirdi. Araları yumuşamıştı. Tam öpüşeceklerdi ki ikisinin de telefonu çaldı ve o romantik anlar sona erdi.Merve ile Pelin okulun önünde karşılaştılar. Pelin Merve'ye artık eskisi gibi görüşemeyeceklerini, Taylan'la beraber, evliliklerinin selameti için ondan uzak durması gerektiğini düşündüklerini söyledi.


Merve'nin alaylı sözleri üzerine ona Oya ile Serhan hakkında bildiklerini söylediğini hayal etti. Ama bunu yapmadı.Burcu, tuvalete giden Arzu'nun peşine takıldı. Önce ona dün gece Mehmet'le beraber kaybolmalarını sordu. Sonra kendisinin de bir aile kurmak zorunda olduğunu söyledi ve aradan çıkmasını istedi. Aralarında gergin bir konuşma oldu. Burcu Arzu'nun kolunu sıkıp acıttı. Fakat Arzu da pasif kalmadı ve ona meydan okudu. Sonunda Arzu'yu bıraktı.


Bu tartışma Burcu'nun kafasında anne olmanın bir kadına verdiği güçle ilgili bir fikir belirmesine yol açmıştı.Nilay'a hamile olabileceğini söyledi. Bu ihtimal genç kızı rahatsız etti.

Sitenin yönetim toplantısı için Taylan'la karşılaşan Merve, onun kendisinin karısıyla görüşmesini istemediğini söylemesi üzerine Pelin bu konuda hiçbir şey söylememiş gibi davrandı. Bulduğu her fırsatta onların arasını bozmaya devam ediyordu.

Merve kulüpte Edip'le de karşılaştı. Aralarında yine gergin bir konuşma oldu. Edip fırtına gibi estiğini söyleyerek ona takıldı.

Yönetim toplantısına Oya da gelmişti. Merve Serhan'ın evde hasta yattığını, kendisinin onu temsilen geldiğini söyledi. Oya bunun doğru olmadığını, Serhan'ın otelde kaldığını biliyordu.Pelin babasını arayıp bir portföy yöneticisi ile çalışması gerektiğine ikna etti. Serhan bu alanda 1 numaraydı, babası onunla mutlaka görüşmeliydi. Böylece planladığı gibi babasını, Oya'yı ve Serhan'ı aynı masaya oturtabilecekti.

Taylan eve geldiğinde Merve ona Pelin'le hala görüştüklerini söylediği için sinirliydi. Pelin doğru söylüyordu, gerçekten böyle bir şey yoktu. Kocasına Merve'nin kendi evliliği bitme yolunda olduğu için başkalarının da arasını bozmaya çalıştığını söyledi ama ayrıntı vermedi. Zamanı gelince anlatacaktı.

Ayaz turnuvayı kazanmış, geri dönme zamanı gelmişti. Mehmet'in Arzu ile çocukları uğurladığını gören Burcu, bundan rahatsız oldu. Arabaya binmeden önce Mehmet'e evlenme işini öne almalarının iyi olacağını söyledi. Çünkü bebek bekliyordu. Yani bekliyormuş gibi yapıyordu. Mehmet bu haber karşısında şoke oldu.Dönüş yolunda Nilay annesine Burcu'nun hamile olduğunu söyledi. Bu haber Arzu'yu altüst etti.

Arkadaşı Ayşe, Merve'yi eşlerle beraber katılınacak bir yemeğe davet etti. Merve bir bahaneyle teklifi geri çevirdi.  Serhan'la aralarının bozuk olduğunu çevresinden bütün gücüyle saklamaya çalışıyordu.

Oya havuzda yüzerken Serhan da geldi. Birlikte yüzdüler, biraz konuştular, yarıştılar. Yarıştan önce ikisi de iddialı konuşmuşlardı ama kazanmayı daha çok dert eden Oya idi.


Yarışırlarken Serhan'ın bilerek geride kaldığını anlayınca sinirlendi. Bunun üzerine Serhan gerçek performansını gösterdi ve yarışı kazandı.Oya Pelin'in evine, onu almaya geldi. Taylan şaşkındı, karısı, babasıyla haftalık buluşmalarına üçüncü bir kişiyi davet etmezdi. Demek Oya ile Pelin baya yakın olmuşlardı. Oysa Oya bu yemeğe Pelin'in tehdidi yüzünden katılıyordu ve bu yüzden canı sıkkındı. Pelin ona neden gergin olduğunu sorunca bir kere daha aynı cevabı verdi: Onun üstünde kurduğu baskıdan dolayı kendini rahatsız hissediyordu.

O sırada Serhan da otelde yemek için hazırlanıyordu. Masada Oya'yı da göreceğinden haberi yoktu, tıpkı Oya'nın ondan haberi olmadığı gibi.

Pelin'in babası Ekrem Bey, Oya'yı unutmamıştı. Ona iltifatlar etti. Oya, Serhan'ın da geleceğini öğrenince kalkıp gitmek istedi ama buna fırsat bulamadan Serhan geldi. Masada gergin bir hava oluştu.


Ekrem Bey, Serhan'ın verdiği yatırım fikirlerinden çok etkilenmişti. Ona karısının nasıl olduğunu sordu.


Pelin ortaya atılıp Serhan'la Merve'nin ayrılacaklarını söyledi. Oya da, Serhan da bu konunun bu masada gündeme gelmesinden rahatsız olmuşlardı. O sırada Pelin ikinci hamlesini de yaptı: Oya ile Serhan'ın beraber olduklarını söyledi. Serhan rahatsızlığını belli ettiği halde konunun üstüne gitmeye devam etti.


Pelin'in babası zaten Merve'den pek hoşlanmıyordu. Oya'yı ise her zaman takdir etmişti. Oya ile Serhan'ın beraber olması hoşuna gitti. Oya'nın lise yıllarında evlerine çok girip çıktığını, kızları gibi olduğunu söyledi. Oya Merve ile de yakın olduklarını hatırlatınca aralarındaki ilişkiyi koparanın Oya olduğunu hatırlattı. Serhan bunun sebebini anlatmak, yani 96'da olanlardan söz etmek girişiminde bulununca Pelin hemen konuyu değiştirmeye çalıştı. Ekrem Bey Serhan'ın Oya ile beraber olarak kendisini çok ileriye taşıyacak bir hamle yaptığını, ikisinin çok güçlü bir çift olacaklarını  düşünüyordu. Bu ilişki ikisine de ciddi faydalar sağlayabilirdi.


Onlar yemekteyken Serhan'la Merve'nin evinin camlarına dışarıdan bir taş atıldı. Camlar kırıldı ve alarm çaldı. Merve korku içinde aşağıya indi.

Oya, Ekrem Bey'e faydalı bir ilişkiden neyi kastettiğini sordu. O da 2 güçlü insanın birbirini yukarıya taşıyarak daha güçlü hale geleceklerini söyledi. Serhan bir şeyler açıklamaya çalışırken Oya ortada bir ilişki olmadığını, ikisinin sadece arkadaş olduklarını söyledi. Pelin durumu yanlış anlamıştı.


Oya'nın şiddetli inkarı Pelin'i şaşırtmıştı. Konunun burada, bu şekilde konuşulmasından hoşlanmasa da beraberliklerini tamamen inkar etmek niyetinde olmayan Serhan da onun bu tavrına sinirlendi. Ve arkadaş bile olmadıklarını, aslında hiçbir şey olmadıklarını söyledi.

O sırada Serhan'ın telefonu çaldı. Güvenlik personelinden evindeki alarmın çaldığını ve Merve'ye ulaşılamadığını öğrenen Serhan, fırlayıp gitti. Oya huzursuz düşünceler içinde onun gidişini izledi.Eve gittiğinde içeride polisler vardı. Merve'nin ayağına da cam kırıkları batmıştı. Serhan ona pansuman yaparken Merve evde yalnız kalmaktan çok korktuğunu, ona ihtiyacı olduğunu söyledi.

Aslında eve hırsız falan girmemiş, her şeyi Merve ayarlamıştı. Böylece Serhan'ın eve dönmesini sağlamayı ummuş ve bunu başarmıştı. Serhan ona gitmeyeceğine dair söz verdi.


Ufak Tefek Cinayetler 17. bölüm sona ererken Merve amacına ulaşmıştı. Evine dönmüş olan Oya ise üzgündü ve ağlıyordu.

2 yorum:

 1. Filimi izlemeye gerek kalmadı :)
  Kalemine sağlık canım benim w

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olaylar o şekilde gelişti, blogda detaylı bir şekilde bulunsun istedim ama artık "Bitse de kurtulsam" havasındayım açıkçası. = )Teşekkür ederim.

   Sil

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Truth or Dare (Doğruluk Mu Cesaret Mi?) 2018

2018 ABD yapımı Truth or Dare (Doğruluk Mu Cesaret Mi?)  isimli filmde Meksika'ya tatil yapmaya giden bir grup gencin bu klasik oyun...