24 Mart 2018 Cumartesi

Train to Busan / Zombi Ekspresi: Ama Ne Gerildim Be!


Yıllardır zombi filmi izlemedikten sonra ki pek de düşkün değilim zaten, Train to Busan (Zombi Ekspresi) diye bir film seyrettim. Öylesine bir seçimdi, takı yaparken beni oyalayacak bir film bakıyordum fakat gerçekten insanın sinirlerini zıplatacak bir seçim yapmışım.
Ama ne gerildim
derken zerre kadar abartmıyorum, bildiğim kadarıyla bende tansiyon sorunu yoktur ama bu filmi izlerken oluşacakmış gibi geldi, sinirden kaç kere kollarımı karnıma bastırdım, kıpır kıpır izledim böyle, insan gerilmekten rahat duramıyor. Mideme ağrı girdi, hatta sanki her yerime ağrılar girdi, insanlar zombilerden kaçarken ölüp ölüp dirildim. 

Bir CEO vardı filmde, onun az öldüğünü düşünüyorum, bunu da belirtmek isterim. Kolay öldü o adam, daha bir eziyet çekerek ölmeliydi. Bu Güney Kore filmi türün meraklıları için iyi bir yapım bence gerçekten.Konusu: İşkolik bir Koreli yatırım uzmanı olan Sok - woo, karısının evi terk etmesinden sonra annesi ve kızı Su - ahn'la beraber yaşamaktadır. Kızı doğum gününde annesinin yaşadığı yere, Busan'a gitmeyi çok isteyince istemeyerek de olsa onu Seul'den Busan'a götürmeye karar verir. O sıralarda bir zombi virüsü Güney Kore halkını etkisi altına almaya başlamıştır.

Tren tam kalkacakken vürüsten etkilenmiş bir genç kadın koşarak trene biner. Onun trende görevli olan kadınlardan birine saldırıp virüsü bulaştırmasıyla başlayan olaylar kısa zamanda korkunç bir hal almaya başlar. Virüs kişiden kişiye yayılırken trendeki güvenli vagonların da, ülkedeki güvenli yerlerin de sayısı giderek azalmaktadır.Güney Kore yapımı

Türü: Gerilim, korku, aksiyon...ama ne aksiyon, mideme ağrılar girdi!

Süresi: 1 saat 58 dakika

Yönetmen: Sang - Ho YeonOyuncular: 

Gong Yoo
Soo - an Kim
Dong - seok Ma
Yumi Jung
Eui - Sung Kim (Şerefsiz CEO, aşağılık adam, pislik, çok geberesice!)
Woo - sik Choi
Ahn So - hee
Gwi - Hwa Choi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Thelma ve Louise (1991)

ABD yapımı Türü : Macera, suç, dram Süresi : 2 saat 9 dakika