8 Mart 2018 Perşembe

Ufak Tefek Cinayetler 19. Bölüm: Pelin Bildiklerini Anlatacak Mı?


Star TV'de yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler dizisinin 18. bölümü biterken Burcu da, Merve de oldukça gergindiler. Burcu, Mehmet'le beraber gerçekte gebe olmadığını bile Oya'nın kliniğinde idi ve Oya'nın gerçeği ortaya çıkarmasından korkuyordu. Merve ise, çöpe atıp kurtulmak istediği poşeti Arzu'ya kaptırmıştı ve kafenin önünde Serhan'ı beklemiş olan Arzu, onunla konuşmak üzereydi. Ufak Tefek Cinayetler 19. bölüm başlarken Oya kısa bir süre için izin isteyerek muayene odasından çıktı. Burcu çok gergindi, Mehmet ise bir şey mi oldu diye merak etmişti.


Serhan'ı bekleyen Arzu onunla karşılaştığı sırada Merve de kafenin önünden geçiyordu. İkisini bir arada görünce bir şeyler olabileceğini düşünerek yanlarına gitti.


Arzu ile çöp konusunda imalı bir konuşma yaptılar.Merve Arzu ile Serhan'ı yalnız bırakmaya niyetli değildi, Serhan'ı işe yollamayı da başaramadı, bunun üzerine üçü birden bir şeyler içmek için kafeye girdiler.Masada Serhan Arzu'ya, kendisinin başına gelenlerden sonra yeni bir şirket kurup müşterilerini çekmeye çalıştığı için eskisi kadar kızgın olmadığını söyledi ve hatta yadım teklif etti. Bu, Merve'yi kızdırdı. Bunun üzerine Arzu imalı sözlerle ona kendi evine hırsız gibi girdiğini hatırlattı.Merve bir bahaneyle Serhan'ı masadan bir süre için gönderdi. O sırada 2 kadın bir anlaşma yaptılar: Arzu Merve'nin tezgahladığı hırsızlık olayından kimseye söz etmeyecek, Merve de Burcu ile Mehmet'in onun bitişiğine taşınmalarını engelleyecekti.


O sırada Pelin de kafeye geldi ve onları gördü. Şaşırdı, çünkü Merve ile Serhan'ın arasının bozuk olduğunu düşünüyordu.Oya, Burcu'ya eziyet olsun diye bir süre muayene odasına dönmedi.


Döndüğü zaman da Burcu ile yalnız konuşmak istediğini söyledi. Ve ona gerçeği Mehmet'e söylemek için 3 haftası olduğunu belirtti. Bu süre içinde Burcu bunu yapmazsa, Oya yapacaktı.Pelin Arzu'ya gitti. Arzu onu yan evin bahçesinde Burcu'yla keyif içinde muhabbet ederken gördüğünü hatırlayınca irkildi ama toparlanıp içeriye davet etti.


Pelin laf arasında Arzu'ya o gün neler yaptığını sordu. Arzu kafede Serhan ve Merve ile oturduğundan söz etmeyince lafı kendisi oraya getirdi. Arzu'ya Merve ile Serhan'ın ayrılabileceklerini söyledi.Burcu da Merve'ye gitmişti. Hamile olmadığını bilen Oya'ya bir şeyler yapması gerektiğini düşünüyordu. Merve'yi bunun için kışkırttı. Sebep olarak Oya'nın onun bebek beklemediğini biliyor olmasını göstermedi tabii. Oya'nın kendisinden Merve ile arkadaş olduğu için ve İnci'nin düğünü sabote edildiğinden  dolayı hoşlanmadığını söyledi. Oya'nın normal olmadığını, kendini ve bebeğini ona emanet etmek istemediğini de ekledi.


Merve Burcu'nun sorununu halledecekti ama karşılığında o da bir şey istiyordu. Gizlice Arzu'nun evine girecek ve çöp poşetini alacaktı. Mehmet'deki anahtarı alarak bunu yapabilirdi. Poşette neler olduğunu bilmeyen Burcu ısrarla yapamayacağını söyledi. Ama Merve de ona bu durumda Sarmaşık'taki evi alması için yardım etmeyeceğini söyleyince fikir değiştirdi.

Merve Burcu'nun yanında Nihal'i aramış gibi yaptı. Ona evdeki satılık levhasını çıkarmasını, bahçeye begonyalar ektirmesini falan söyledi. Burcu çok mutlu olmuştu, oysa bu konuşma gerçek değildi.Arzu'nun evine giren Burcu, epeyce aradıktan sonra poşeti üst katta buldu. Evden çıkınca hemen yan taraftaki, içine yerleşmeyi umduğu evin bahçesine girip evi hayranlıkla seyretmeye başladı. O sırada kapıdan emlak danışmanı Nihal çıktı.

Burcu ona Merve ile yaptığı konuşmayı ve onun verdiği talimatları hatırlatınca şaşırdı. Merve'nin bir dediğini iki etmiyordu, bu yüzden onunla konuşmadığı halde konuşmuş gibi davranmaya çalıştı ama Burcu bunu yutmadı. Merve'nin kendisini kandırdığını anlamıştı.


Merve onu bekliyordu ama Burcu elinde poşetle Pelin'e gitti ve ona anlatacağı şeyler olduğunu söyleyip içeriye girdi.


Oradan da Merve'ye gitti. Ona poşeti bulamadığını söyledi. Merve hem poşetin gelmediğine, hem de Burcu'nun duruma rağmen gülerek konuşmasına sinirlendi. Bunun Burcu'nun misillemesi olduğunun henüz farkında değildi.Merve Arzu'ya gidip vaadini yerine getirdiğini söyledi ve poşeti istedi.


Arzu poşeti yerinde bulamadı. İkisi tartışırken Pelin Merve'ye elinde poşetle bir fotoğrafını attı. Önce bunun Arzu'nun işi olduğunu düşünen Merve, daha sonra Burcu'nun yaptığını anladı. Nihal'i arayıp evin bahçesinde Burcu ile karşılaştığını düşününce bundan iyice emin oldu.


Çıkarken Arzu'ya Burcu'nun doktorunun Oya olduğunu söyledi. Arzu şaşırdı, Oya bunu asla yapmayacağını vaat etmişti.


Arzu Pelin'e gitti ve onu poşeti çalmakla suçladı. Pelin ona bunu yapanın Burcu olduğunu söyledi.

Burcu Pelin'e gittiğinde ondan bir ricası olduğunu söylemişti: Oya'yı ondan uzaklaştırmasını istiyordu, ona doktor olarak güvenmiyordu. Gebe olmadığını söyleyemeyeceğinden, ona da Merve'ye yaptığı gibi bir şeyler uydurdu. Pelin ona Oya işini halletmeyi vaat etti. Bu arada, Oya'nın elinde bir koz olduğunu anlamıştı.

Arzu Pelin'e Burcu ile nasıl bir anlaşma yaptığını sordu. Pelin Burcu ile yakın olduğunu inkar etmeye çalıştı ama Arzu onların satılık evin bahçesindeki samimiyetlerini görmüştü.Burcu kurnaz ve sinsi idi, bu yönleriyle sorun çıkarabilirdi. Aslında kimse ondan pek hoşlanmıyordu.

Pelin Arzu'ya poşeti ona geri veremeyeceğini, bazı planları olduğunu söyledi. Arzu da istemiyordu zaten. Onların oyunlarıyla baş edemeyeceğini anlamıştı.


Arzu Pelin'de iken Mehmet geldi, Taylan onu mangala davet etmişti. Arzu ile konuşmaya çalıştı ama Arzu onu tersledi. Taylan'la sohbet etmeye başladılar. Serhan her zamanki gibi Mehmet'in çapkınlığının hayranıydı, ona bu konuda takılıyordu.

Mehmet'le Taylan mangalın başında sohbet ederlerken diğer davetli de geldi; Serhan'dı bu. Pelin'in sıcak karşılaması onu şaşırttı. Oya ile onu düşürdüğü akşam yemeği tuzağından sonra aralarının iyi olmadığını düşünüyordu.

3 erkek sohbet ederlerken Mehmet Edip'i de davet etmeyi düşündü. Taylan onun filozofvari hallerinden hoşlanmadığını söyledi. Serhan ise Edip'i epeyce över tarzda konuştu. Mehmet bu kadar övmesine şaşırmıştı, ortak noktalarının ne olduğu sordu ama Serhan bunun Oya olduğunu söylemedi tabii.


Pelin de onların yanındaydı, Serhan onu içeriye yollamaya çalışıyor ama gitmiyordu. Gecenin ilerleyen saatlerinde Serhan'a şaşırtıcı şeyler göstereceğini söyledi. Belli ki içinde Merve'nin sahte hırsızlık gecesi için kullandığı şeylerin olduğu poşeti göstermek niyetindeydi. Sonunda yanlarından gitti.Biraz sonra Oya geldi. Pelin acil bir konu olduğunu söyleyerek çağırmıştı onu. Serhan'ı görünce şaşırdı ve duygulandı. Henüz Pelin'den başka kimse onu görmemişti. Pelin onun başkasına ait olan birini sevmenin nasıl bir şey olduğunu şimdi anlayabileceğini söyledi. Liseye giderlerken Oya ile Taylan'ı beraber görünce o da böyle bakıyordu işte.


İkisi konuşurlarken Taylan geldi. Az sonra Serhan da Oya'yı gördü. Oya çıkıp gitmek istedi ama Pelin'le Taylan kalması için çok ısrar ettiler ve kaldı. Serhan'la uzun süre özlemle bakıştılar. Oya'nın evinde beraber kaldıkları günü hatırladılar.O sırada Merve de, Burcu da Pelin'i aradılar ama o iki telefonu da açmadı. Biraz bekletmek, eziyet etmek istiyordu.

Oya ve Serhan yemek masasında da bakışmaya devam ettiler. Ayrıca atıştılar da. Oya imalı bir şekilde Serhan'ın evine döndüğünden söz edince Serhan onun gördüğü şeyi yanlış yorumladığını söyledi. Pelin lafa karışıp insanın yaşına uygun davranması, çocukça davranmaması gerektiğini falan söyleyince ikisinin de aklına Pelin'in onları babasıyla buluşmasına haber vermeden dahil ettiği geldi.


Pelin bir bahaneyle Oya'yı mutfağa çağırdı ve çöp poşetini gösterdi. Böylece Oya Serhan'ın evine hırsızlık olayından ötürü, ev halkının güvenliği için döndüğünü öğrendi.

Merve kızı ile masadaydı. Üzgün görünüyordu. Pelin'e attığı soru işaretlerinden oluşan mesaja aynı şekilde karşılık alınca sinirlendi.


Pelin poşeti ortaya çıkarıp Serhan'a göstereceği sırada Oya onu durdurdu ve poşetin kendisinde kalmasını istedi. Pelin heyecanlanmıştı, bu işi Oya'nın yapması daha eğlenceli olabilirdi. Fakat Oya bunun uygun zaman olmadığını söyledi. Poşeti de alıp, diğerleriyle vedalaşmadan çıktı. Pelin onun da kapıda, elinde poşetle bir fotoğrafını çekti ve Merve'ye gönderdi. Bunun üzerine Merve sinir içinde evinden çıkıp Oya'ya gitti.


Oya ile Merve tartışmaya başladılar. Merve emanetini bir şekilde mutlaka alacağını söyledi, Oya'yı tehdit etti. Oysa Oya'nın poşeti ona karşı kullanmaya niyeti yoktu. Hiç sorun çıkarmadan Merve'ye verdi. Bunu korktuğu için değil, onun pisliklerine bulaşmak istemediği için yapıyordu.

Merve çöp poşetini almış giderken poşeti hırsla yere çarptı. Ayakkabılarını çıkarıp fırlattı, yalın ayak yürüdü. Bir yandan da ağlıyordu. Oya'nın davranışı çok zoruna gitmişti. Poşetin elden ele dolaşması ve Pelin, Oya, Burcu ve Arzu'nun yaptıklarından haberdar olması sinirlerini bozmuştu.

Poşeti bahçesinde yakarken Arzu ve Pelin'in bu yüzden ona yaptıklarını düşündü. Hepsine derslerini verecek, hepsini mahvedecekti.Önce Sarmaşık'a taşınmak isteyen bir arkadaşını aradı ve Arzu'nun bitişiğindeki evi alması için teşvik etti. Kadın hemen karar vermeyecekti aslında ama Merve acele etmesi gerektiğini, evin talibinin çok olduğunu falan söyleyince fikir değiştirdi. Merve hemen Nihal'i arayıp bir arkadaşının evi gezeceğini söyledi.

(Ufak Tefek Cinayetler 19. bölümün bu noktasında Merve kızının odasına girip bebeklerinden birine bakarak bir şeyler düşündü. Bundan sonra, Mila'nın farklı bebekleri arada bir sembolik olarak ortaya çıktı. Her biri Merve'nin canına okuduğu, kendince işini bitirdiği bir kadını simgeliyordu.)Bir süre sonra Nihal Burcu'yu arayıp yerleşmeyi hayal ettiği evin satıldığını söyledi. Burcu çok sinirlenmişti. Mehmet yanına geldiğinde ağlamaya başladı.


Ona Merve yüzünden evi alma şanslarının kalmadığını söyledi. Oya'nın ona verdiği mühleti hatırladı. Bebekle ilgili bir sorun olup olmadığını söyleyen Mehmet'e bağırıp çağırdı.Arzu'nun kızı Nilay da çok sinirliydi. Merve, Marmaris'e yapılacak olan okul gezisinin iptal edilmesini sağlamıştı.

Merve böylece Burcu'ya ve Arzu'ya planladığı kötülükleri yapmıştı. Şimdi sıra Pelin'de idi.

Taylan eve erken geldi, karısıyla beraber dışarıda güzel bir yemek yemeyi planlamıştı. Ama Pelin bunu kabul etmedi, cilt bakımı için randevusu vardı ve bu randevuları almak kolay olmuyordu. Güzellik merkezine gittiği zaman randevusunun iptal edildiğini öğrendi. Üstelik bundan sonra ona hiç hizmet vermeyeceklerdi. Merve böylece Pelin'den de öcünü almıştı. )Ufak Tefek Cinayetler dizisini uzatmak için icat ediyorlardı herhalde bu saçma sapan entrikaları ama artık baymaya başlamıştı.)

Sıradaki kurban Oya idi.

Oya, Sigar Kulüpte Edip'le sohbet ediyor, ona poşet meselesini anlatıyordu. Poşeti Merve'nin aleyhine kullanmamıştı, çünkü Serhan'ın kendisini kandırılmış hissetmesini istememişti. Ayrıca Sarmaşık'taki kadınlara benzemek de istemiyordu. O anda ikisi de bazı şeyleri hatırladılar. Oya kuşkusunu dile getirdi. Onlara dönüşmüşler miydi acaba?

O sırada Oya'ya Merve'den bir mesaj geldi. Oya ile konuşmak istiyordu, yeri ve zamanı daha sonra bildirecekti.


Serhan geç saatte eve geldi. Merve onun evde kalmaya devam etmesi için bitmek bilmeyen bir güvenlik sistemi işi varmış gibi davranıyor ve hala aralarında bir sorun yokmuş gibi konuşuyordu. Serhan bu işi daha fazla uzatmak niyetinde değildi. Çantasından bir boşanma protokolü çıkarıp karısına uzattı ve istediği gibi doldurabileceğini söyledi. Merve protokolü ıslatıp lavaboya attı.Daha sonra süslendi, hazırlandı ve Edip'in işlettiği kulübe gitti. Ondan mekanı boşaltmasını istedi, bu gece içecekti. Edip'le sohbet ettiler. Edip onun, kendisini sevdiğini itiraf etmesini istedi. Merve Edip'i sevdiğini, ondan çok etkilendiğini söyledi. Ardından da kahkahayı bastı, dalga geçiyordu.


Edip onun kocasına olan sinirini kendisinden çıkardığını düşünüyordu. Merve'nin Serhan'ı sevmediğini, Serhan'ın ayrılmakta kararlı olduğunu, bu durumdan geriye dönemeyeceklerini söyledi. Merve aynı fikirde değildi, bu sorunu da halletmeyi başaracaktı.Mehmet'i uyku tutmamıştı. Oya'nın kliniğinde bebeğin kalp atışlarını duyamadıkları için huzursuzdu. Burcu'ya ertesi gün için bir randevu alacağını söyledi. Burcu bunu hiç istemiyordu tabii, ama Mehmet kararlıydı.

Merve kulüpten çıkıp evine geldiğinde Serhan kanepede uyuyordu. Yatağına girdikten biraz sonra Serhan diye bağırmaya başladı. Serhan koşarak yanına geldiği zaman kabus gördüğünü, hırsızlık olayını unutamadığını söyledi. Serhan onun başında beklemek zorunda kaldı.


O sırada Oya yatağında dönüp duruyor, Serhan'ı, ne yapması gerektiğini düşünüyordu. Sonunda yatağından kalktı, uyku tutmuyordu.Sabahleyin Burcu Merve'ye geldi. Poşet meselesi için özür dilemek için gelmiş gibi görünmeye çalıştı ama asıl amacı Oya'dan kurtulmak için yardım istemekti. Merve bir randevusu olduğunu, bunu sonra konuşabileceklerini söyledi.

Burcu oradan Pelin'e gitti. Ona da çocuğunun güvenliği için Oya'dan kurtulması gerektiğini söyledi.

O sırada asistanı İlhan Oya'ya, Mehmet'in bir muayene randevusu daha istediğini söylüyordu.

Merve kafeye gitti. Az sonra Edip de oraya geldi. Her zamanki gibi iğneli bir konuşma yaptılar. Az sonra Oya geldi, onu Merve çağırmıştı. Edip gidince 2 kadın baş başa kaldılar. Merve Oya'ya Burcu'nun doktoru olduğunu bildiğini söyledi. Bunu neden yapmıştı, para için mi? Onun Arzu'nun tarafında olduğunu sanıyordu.


Serhan arabasına doğru giderken Pelin ona seslendi ve ağzını aradı. Konuşmanın sonunda, Oya'nın poşeti kullanmadığından iyice emin oldu.

Serhan gidince Pelin kafeye girdi. Oya ile Merve'yi görüp yanlarına gitti.

Ufak Tefek Cinayetler 19. bölüm sona ererken gerilim doruktaydı. Pelin, iki kadını bir arada yakalamışken Serhan'la Oya'nın ilişkilerini anlatmak niyetindeydi. Oya'nın bu konuda bir şeyler yapacağından umudu kesmişti.Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...