23 Nisan 2018 Pazartesi

65 Fotoğrafla Ev Dekorasyonu Fikirleri (Purvi Padia Interiors)


"Bugün ne yazsam?" diye düşündüm, düşündüm ve Purvi Padia Interiors sayfalarından seçtiğim ev dekorasyonu fikirleri hakkında bir yazı yazmaya karar verdim sayın seyirciler. Açılışı ağırlıklı olarak gri ve krem tonlarının kullanıldığı bir evle yapacağım. 


Aşağıdaki fotoğrafın küçük oturma odası dekorasyonu fikirleri arayanların hoşuna gideceğini düşünüyorum. Açık renkler odaya iç açıcı bir hava vermiş. Ortadaki 3 sehpa koltuğun ve lambanın ayaklarıyla, tablonun zemin rengi de pencere çerçevesinin rengiyle uyum sağlamış. Koltuğun ve lambaların ayaklarıyla sehpaların koyu ahşap renkleri çok pastel, çok baygın bir görünüm oluşmasını engellemiş. 


New York'taki bu evden 2 fotoğraf daha geliyor şimdi:Programıma bir West Village eviyle devam ediyorum. İnsanların alışveriş, sanat etkinlikleri ve yemek için sıklıkla geldiği hareketli bir Manhattan semti imiş burası. Önce salon dekorasyonu fikirleri alabileceğiniz fotoğraflar gelecek, sonra da ebeveyn yatak odası


Bu çocuk odası dekorasyonu uygulaması pek hoşuma gitmedi. Duvar kağıdı da, halı da desenli, ben birinin düz renk olmasını tercih ederdim. Böyle karışık görünmüş sanki.


West Village'deki evden seçtiğim diğer fotoğraflarda sıra:

Purvi Padia Interiors daha çok New York ve çevresine hizmet veriyor anladığım kadarıyla. Upper West Side da bir Manhattan Mahallesi. Burada dekore ettikleri bir dubleks evden önce antre dekorasyonu örnekleri gelecek, sonra da diğer bölümlerden fotoğraflar.Ev dekorasyonu fikirleri konulu gösterime Uptown semtindeki bir rezidanstan seçtiğim fotoğraflarla devam ediyorum. Ev aydınlatma fikirleri veren fotoğraflara da dikkatinizi çekmek isterim bu arada, ne güzel şeyler var.


Sırada Upper West Side'de yer alan bir mekan geliyor, bir loft tipi daire burası. Bizim ülkemizde bu terim daha çok çatı katı dairesi olarak algılanıyor ve şu ana kadar ben de öyle zannederdim ama aslında bu, fabrikadan dönüştürülmüş ikamet etme amaçlı mekan anlamına geliyormuş ve özellikle New York gibi şehirlerde sıklıkla yapılan bir şeymiş bu. 
Bu şömineli ev Connecticut eyaletinde imiş. Güzel, düzgün, uyumlu bir şekilde dekore edilmiş bir evde yaşamak insanın yaşamaktan aldığı keyfi arttırıyor, değil mi? Ve bunun için çok fazla para sarf etmek zorunda değiliz, gerçekten. Özellikle büyük parçaların belli bir kalitede olmasına dikkat etmek lazım ama dekorasyon konusunda biraz araştırma yaparak, görsellerden fikir alarak, bazen ikinci el eşyalar kullanarak yaşama alanlarımızı bütçemizi çok zorlamadan güzelleştirebiliriz. 

 Aşağıda ilham alabileceğiniz başka fotoğraflar da olacak. Ziyaretiniz için teşekkürler bu arada, yine bekleriz.*********************************************************************************************************************************
************************************************************************


**************************************************************
****************************************************************2 yorum:

  1. Resimde görüp ic geciriyorum. Bizim ev bir saat bile derli toplu kalmaz 😂😂😂

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Canları sağ olsun, ben tek başıma bile gayet dağıtabiliyorum bazen ortalığı, 3 çocuk neler yapmaz. Hem bu fotoğraflardaki mekanlar da müze değil, hep böyle durmuyordur. = )

      Sil

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...