8 Mayıs 2018 Salı

Anneye Hediye Sepeti Nasıl Hazırlanır?


Anneler Günü yaklaşıyor, annenize bir hediye alacak mısınız? Nasıl bir şey düşünüyorsunuz acaba? Bana kalırsa anneye hediye sepeti hazırlamak gayet güzel bir fikir olabilir. Sırf anneler için değil aslında, bir süredir insanın sevdiği birine kendi bütçesine ve hediye alacağı kişinin zevkine uygun şeylerden oluşan bir sepet veya kutu hazırlaması fikrini hoş buluyorum. Böyle bir sepetin içine cilt bakım ve makyaj ürünleri, çiçek, çikolata, yiyecek - içecek, çorap, kitap, biblo, kemer, cüzdan, sabun, kahve fincanı, takı, eşarp gibi şeyler koyulabilir. Pek çok şey koyulabilir ama buna karar verirken annenizin nelere ihtiyacı var, nelerden hoşlanır; bunları dikkate almanız gerekiyor.

Sepetin içinde birbiriyle ilişkili şeyler olması güzel olabilir. Mesela annenizin hoşuna gideceğini düşündüğünüz 1 - 2 kitabın yanına kitap ayraçları, güzel bir kalemlik, kitap okurken içmesi için sevdiği çay ve kahveden birer paket ve bir de fincan koyabilirsiniz. Ya da sepette sadece bakım ürünleri bulunur, veya giyim aksesuarları. Anneniz şarap içmeyi seviyorsa kaliteli bir şarap alıp yanına peynir çeşitleri, çikolata ve güzel bir kadeh ekleyebilirsiniz. Birkaç çeşit kahve ile güzel bir cezve ve fincan takımı koyabilirsiniz.Bitki çayları ile birkaç çay fincanı ve kaşığı, çeşit çeşit mumlar, hoşuna gidecek birkaç biblo ile bir fotoğraf çerçevesi ve daha neler neler... Alternatifler sınırsız, biraz düşünün, aklınıza daha pek çok şey gelecektir. Örgü örmeyi seviyorsa örgü yünler, şişler ve birkaç tane de örgü dergisi alabilirsiniz. Bir hobisi veya koleksiyonu varsa ona göre bir şeyler seçebilirsiniz. Ama, cazip bir şekilde ambalajlamak kaydıyla karışık şeyler koymayı da tercih edebilirsiniz tabii ki.Böyle bir Anneler Günü hediyesi hazırlarken içine kaç parça hediyelik koyacağınız size kalmış. Küçük bir sepet veya kutu alıp içine 3 - 5 parça ürün koysanız da olur, büyük bir sepete bir sürü şey koysanız da. Hediyeleri annenizin en sevdiği renge göre de seçebilirsiniz bu arada. Her biri onun favori renginde olan farklı nesnelerden oluşmuş bir sepet de gayet güzel olur. Aşağıdaki fotoğrafta hediyelikler de, sepet de aynı renkte ama böyle olmak zorunda değil tabii, denk düşerse yaparsınız. Ama bir uyum oluşması için sepete hediyeliklerin renginde bir kurdele iliştirebilirsiniz mesela.


Marks and Spencer sitesindeki hediye sepetlerini severim ben; küçük büyük, alkollü alkolsüz, çiçekli çikolatalı birçok alternatif oluyor orada, onlardan fikir alabilirsiniz. Anneye hediye sepeti hazırlarken aldıklarınızı güzel bir şekilde yerleştirip cazip bir ambalaj yaparsanız daha iyi olur. Sepetin içine bir not da iliştirebilirsiniz. Aşağıda size ilham verecek başka fotoğraflar da görebilirsiniz. Ziyaretiniz için teşekkürler, yine buyurun.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Sivilceler İçin Yulaf ve Bal Maskesi

Yulaf ezmesi antioksidanlardan yana zengindir, iltihap karşıtı etki yapar ve birçok dermatolojik rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olur. ...